У Сумах розповідають… Зима доби воєнної

У Сумах розповідають… Зима доби воєнної

2023-02-27 21:39:12

У Сумах розповідають… Зима доби воєнної

У Сумах зранку випав сніг, який приніс світло і відчуття дитячої радости. Але під снігом тепер – і вирва від вибуху на вулиці Роменській, на яку восьмого березня росіяни скинули термобаричну бомбу. Загинули 24 людини, серед них – троє дітей. Зараз про цю трагедію нагадують забиті вікна в кількох будинках, а та ділянка, де від будинків після вибуху лишився тільки фундамент, нині під снігом…

 

У Сумах кожен, хто залишався в місті у дні блокади, розповість вам, що місцева влада залишила Суми в перший день великої війни, а тепер вони отримали відзнаки за оборону міста – і так не повинно бути. Але інші розповідають, що влада отримала наказ, і колись усе стане відомо.

У Сумах говорять, що місто майже не обстрілювали, бо тут проходить газова труба.

У Сумах вас знайомлять із військовим, який 2014 року пішов захищати Україну і втратив обидві ноги. Після 24 лютого він долучився до стихійного спротиву в місті, допомагає військовим і волонтерить: у ці дні, коли на Сумщині поширюється тривога через ризик нового російського наступу, Анатолій за кермом своєї автівки випромінює силу і впевненість.

У Сумах вам показують Воскресенський храм – мазепинське бароко, XVII століття. Після 24 лютого тут був волонтерський центр.

У Сумах розповідають про фермерів із навколишніх сіл, які пробиралися у заблоковане місто і привозили продукти. І про жінок, які готували вареники і щоранку носили тероборонівцям на блокпости. Ще розповідають про безпритульних, які збирали пляшки для коктейлів молотова.

У Сумах жінка на зустрічі в бібліотеці згадує, як три дні не знала, чи живий її чоловік, коли його, теорборонівця, росіяни взяли в полон. Він повернувся додому з перебитими ребрами, а в цей час йому написала сестра з росії: «Как вы там?»

У Сумах інша жінка розповідає про тривогу і страх перших днів блокади і про те, як він зник, коли вона запитала себе, що вона може робити, дістала дві свої швейні машинки – і почала вишивати жовтно-блакитні шеврони для військових.

Тетяна ТЕРЕН

джерело:

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар