Доброго дня і дякую, шановний Йохане Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції, дякую за цю зустріч. Дякую головуванню Швеції [в Раді Європейського Союзу] за гостинність і бездоганну організацію.
Але погана новина полягає в тому, що Росія не припиняє своїх варварських атак і знову завдала удару по критичній інфраструктурі України. За ніч і під час нашої зустрічі Росією було запущено понад 80 ракет – ракет і безпілотників. Чергова масована атака вночі по всій країні, внаслідок якої загинули невинні мирні жителі та завдано серйозної шкоди.
Серед цих збитків – атака на Запорізьку атомну [електростанцію], яку знову відключили від української електромережі, що значно збільшило ризик ядерної аварії. Мені прикро це говорити, але ризик ядерної аварії значно зріс за останні години. [Електростанція] змушена покладатися на дизельні генератори для охолодження своїх реакторів.
Це серйозне порушення ядерної безпеки з вини Росії. Запорізька атомна електростанція є найбільшою в Європі – найбільшою в Європі – і Росія ставить під загрозу весь наш спільний європейський континент, включно з Росією.
Ми підтримуємо експертну місію Міжнародного агентства з атомної енергії в зоні та заклик Агентства створити зону ядерної безпеки навколо атомної станції. Щоб уникнути будь-яких ризиків нещасного випадку, необхідно гарантувати безпеку сайту.
Ці останні атаки Росії є ще одним прикладом їх мети. Їхня мета – тероризувати український народ і знизити моральний дух українців. Це свідчить про те, що Росія не зацікавлена в мирі, і її розмови про «мир» або «припинення вогню» абсолютно нещирі.
Тому ми маємо й надалі підтримувати Україну. Вчора ми обговорювали військове забезпечення – це було основною темою вчорашньої [неформальної] зустрічі з міністрами оборони.
Сьогодні з міністрами розвитку метою [обговорення] було відновлення України; обидві речі йдуть разом. Ми маємо захищати Україну, щоб уникнути знищення, і ми маємо підтримувати Україну, щоб відновити. Але чим менше руйнувань, тим краще для відновлення. Ось чому ми повинні відправити генератори для виробництва електроенергії, і ми повинні відправити протиповітряні ракети, щоб уникнути знищення росіянами цих генераторів.
Цим ми закладаємо основу для майбутнього України. До нас приєднався віце-прем’єр-міністр [з питань відновлення України] Олександр Кубраков, який поділився своїм баченням наших пріоритетів.
Зрозуміло, що ми повинні продовжувати [підтримувати] Україну, щоб виграти цю війну. І зрозуміло, що ми маємо готуватися до відновлення та реконструкції. Як я вже сказав, обидві речі йдуть рука об руку разом із процесом реформ на шляху до європейського членства. Ці процеси підсилюють один одного. Україна має просуватися в антикорупційній та судовій реформах. Це підвищить ефективність витрат в Україні та створить передбачувані та сприятливі економічні умови для залучення приватних інвестицій, які необхідно мобілізувати, щоб гарантувати, що приватний сектор може відігравати ключову роль для громадянського суспільства та місцевого самоврядування.
Нам потрібно використовувати наше фінансування для залучення приватних інвестицій як з України, так і з Європи. Будемо реалістами: наступним великим завданням буде реконструкція. Чим довше триватиме війна, тим вищими будуть збитки і вражаючою буде робота, яку ми маємо зробити, щоб підтримати Україну у відбудові.
Також зрозуміло, що Росія має відшкодувати величезні збитки та збитки, завдані Україні та її народу. Вона має оплачувати витрати на відбудову України.
З цією метою ми активізуємо роботу над тим, як використовувати заморожені та знерухомлені російські активи відповідно до міжнародного права.
Тоді ми обговорювали реформу багатосторонніх банків розвитку. Існує багато дискусій щодо того, як зробити ці банки придатними для цілей у епоху, позначену дедалі гострішими глобальними викликами, особливо зміною клімату – це не було проблемою 20 років тому – і природними катаклізмами, – які, на жаль, стаються дедалі частіше. - а також пандемії, бідність і нестабільність у багатьох країнах світу. Світ змінився, і нам потрібно, щоб ці інституції змінювалися разом із ним. Сьогоднішня розмова, пане міністре, була дуже потрібною, своєчасною та цікавою.
Усі говорять про реформу Групи Світового банку, але у нас також є Світовий банк. Наш Європейський інвестиційний банк більший за Світовий банк за обсягом кредитів. Люди цього не знають, але наш Європейський інвестиційний банк дає більше кредитів на розвиток, ніж Світовий банк. Це наше плече-позичальник. А також у нас є Європейський банк реконструкції та розвитку. Обидва є частиною команди Європи; це європейські банки, які також розмірковують про свої бізнес-моделі та про те, як реагувати на нові виклики. Сьогодні з нами були представники обох банків, щоб обмінятися питаннями про необхідні реформи.
Ми підкреслили, що багатосторонні банки розвитку повинні залишатися відданими меті викорінення бідності. Серед деяких зацікавлених сторін, особливо в Африці, є законні занепокоєння щодо необхідності збереження уваги до зменшення бідності та всіх цілей сталого розвитку. Ми дбаємо про Україну, але ми також дбаємо про багато інших конфліктів у всьому світі. Ми допомагаємо Україні, але ми також надаємо допомогу багатьом іншим країнам світу. А тепер ми маємо поглянути на наступну проблему з боргом, а також на глобальні виклики та на те, як країни із середнім рівнем доходу можна поставити на наш радар, не витісняючи допомогу найбіднішим і найуразливішим людям у всьому світі.
Це буде пріоритетом для наших майбутніх зустрічей і наступного офіційного засідання Ради закордонних справ у форматі розвитку у травні.
Міністри розвитку Європейського Союзу та я також представимо нашу точку зору на поточні дискусії в Брюсселі та столицях Європейського Союзу, включаючи саміт Глобального фінансового пакту, який спільно організують президент Макрон і прем’єр-міністр Барбадосу Мія Мотлі в Парижі в червні. .
Ми знаємо, що це складний процес реформ, але ми дуже віддані цьому, і сьогодні це важливий крок у цьому напрямку.
Питання та відповіді
Q. Високому представнику Жозепе Борреллю, мені було цікаво, війна в Україні мала руйнівний вплив на Україну, а також на країни, які покладаються на постачання продовольства з України, я маю на увазі африканські країни. Чи є якісь плани щодо фінансування та підтримки цих країн, щоб вони змогли витримати себе в цей важкий час?
Ce n'est pas qu'on a prévu [de les aider], c'est qu'on le fait. On a aidé les pays touchés par le blocage russe des denrées alimentaires qui sont bloquées en Ukraine avec plus de 18 milliards d'euros [au total]. On a été capabil d'exporter par les S olidarity Lanes (Corridors de solidarité) à travers les ports de la mer Noire, plus de 20 millions de tones de blés qui étaient bloquées par la Rossie. On a aidé beaucoup de nos pays voisins à financer le coût élevé de l'énergie. Bien sûr qu'on a essayé d'aider, qu'on aide à la hauteur de nos capacités les pays touchés par [les conséquences de la guerre]. Je profite de votre question pour dire que s'il ya un problème, c'est un problème Causé par la Russie. Ce n'est pas nous qui bloquons les exportations de céréales ukrainiennes. On essaye de parer aux conséquences pas seulement de la guerre, mais pire que la guerre, c'est [le blocage des exportations de céréales]. Et ça c'est la Russie qui le fait. La Russie a essayé d'affamer le monde, alors votre question est bienvenue. On essaie de parer à ça, mais n'oubliez pas qui est le responsable de ce problème.