Заява Голови Європейської Ради Шарля Мішеля на дебатах Ради Безпеки ООН щодо України

Заява Голови Європейської Ради Шарля Мішеля на дебатах Ради Безпеки ООН щодо України

2023-09-25 23:30:22

Заява Голови Європейської Ради Шарля Мішеля на дебатах Ради Безпеки ООН щодо України

Заява Голови Європейської Ради Шарля Мішеля на дебатах Ради Безпеки ООН щодо України

 Read more  

21.09.2023

Україна – місце злочину. Злочинець сидить в цій кімнаті. Ви знаєте, хто ви є.

Кремль мріє відновити колишню Російську імперію. Хто буде наступним після України? Хто буде наступним, хто повинен буде задовольнити Путінові фантазії про минуле? І якщо Росія досягне успіху в Україні, для яких ще країн стане спокусою наслідувати її дії?

На цьому місці злочину ми також маємо жертву, на яку напали. Україна та всі українці, які ведуть битву, яку вони не починали, обороняють свою країну від війни, якої вони не хотіли, та захищають своїх дітей від страждань, яких ніхто не заслуговує. Намагаються врятувати їх від іншого жаху цієї війни – примусового викрадення до Росії. Так звані «усиновлення». Насправді це депортації дітей.

Я запитую вас усіх, у тому числі й представників Росії: чи ви могли б стерпіти, якби вашу дитину вкрали і депортували? Вашу дитину змусили забути свій рід, свою мову, свою землю? Так зване «перевиховання». Насправді, це спроба культурного геноциду.

Захищаючи своїх дітей, українці захищають найдорожче: свою родину, своє майбутнє, свою свободу. Ось чому ми, Європейський Союз, твердо стоїмо на боці України, щоб вона могла захистити себе. Поки на невинних нападають, ми допоможемо їм захиститися. І ми будемо поруч з ними стільки, скільки це буде потрібно.

На цьому місці злочину ми також маємо свідків, усіх нас по всьому світі. І всі ми, сидимо тут, свідки в цій Раді Безпеки. Що ми зробили щодо цього злочину? Що ми зробили щодо цієї агресії? Що ми зробили, коли один із постійних членів атакує свого сусіда? Що ми зробили, коли він використовує своє право вето проти кожного з нас і проти основних принципів Статуту ООН?

Хіба ми не сидимо разом у цій залі з однієї метою, і тільки з однією метою: захищати мир і безпеку для всіх людей, незалежно від країни чи континенту?

Впливові та відповідальні держави просто не можуть заплющувати очі на ці злочини, тому що ми всі несемо відповідальність. Відповідальність за припинення війни та відповідальність за мир. За справедливий мир, заснований на повазі до Статуту ООН та його основних принципів, територіальної цілісності кожної суверенної нації. Справедливий мир, який триватиме недовго, якщо злочини залишаться безкарними.

Ось чому я хотів би звернутися безпосередньо до кожного з вас за цим столом. Як відповідальні країни, ми всі маємо відіграти певну роль у розбудові міжнародного миру та стабільності. Особливо я хотів би звернутися до шановного представника Китаю. Ви застерігали Росію від використання ядерної зброї, і ми це вітаємо. Тепер ми просимо вас піти далі. Об’єднаймо зусилля, щоб переконати Росію припинити цю злочинну війну, яка завдає багатьом болю. Об’єднаймо зусилля, щоб переконати Росію поважати принципи Статуту ООН.

Наслідки цього злочину поширюються на весь світ, і останні цинічні дії Кремля лише погіршують ситуацію. Внаслідок, наприклад, виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Коли ви стріляєте ракетами по зерносховищах в Одесі, вони також уражають Африку та вбивають найуразливіших, руйнуючи життя мільйонів.

На наших очах розгортається трагічний злочин. І ми свідки, усі ми. Ми повинні рішуче стояти на боці тих, на кого напали, особливо тут, у Раді Безпеки. Це те, для чого цей орган був створений, і те, чому ми сьогодні тут: щоб сказати «ні» агресії. Захищати мир, безпеку та співпрацю між людьми та між усіма нашими націями.

Дякую.

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар