Звернення Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до депутатів Верховної Ради

Звернення Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до депутатів Верховної Ради

2023-11-07 10:59:01

Звернення Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до депутатів Верховної Ради

06.11.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Звернення Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до депутатів Верховної Ради

Звернення Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до депутатів Верховної Ради

 

 Read more  

Дякую, шановний Голово Руслане Стефанчуку,

Члени парламенту,

Шановні народні депутати,

Високоповажносте,

Для мене велика честь виступати перед вами в цьому Домі української демократії. Коли я стою в цьому величному залі, моє серце переповнюється емоціями. Захопленням — через вашу мужність і витримку. Сумом — через всі страждання, які Росія завдала вашій дорогій країні. Висловлюю велику повагу за всю неймовірну законодавчу роботу, яку здійснив цей парламент, попри цю екзистенційну війну. Але найсильнішим з усіх почуттів є вдячність. Вся Європа глибоко вдячна вам за все, що ви здійснили від початку цієї жорстокої війни. Ви боретеся не лише за свою свободу, демократію, своє майбутнє, але й за наше. Ви боретеся за Європу. Це те, що ми з болем усвідомлюємо. Шановні народні депутати, дорогий народе України, дуже дякую.

На стіні однієї з будівель парламенту є чудовий мурал французького художника Крістіана Ґуемі. Цей мурал нагадує нам про глибинні зв’язки між народом України та рештою Європи, а також про вашу мужність і рішучість. На муралі зображений герой опору України Олександр Мацієвський. Ви всі знаєте його історію. У битві під Бахмутом потрапив у російський полон. Вони змусили його копати собі могилу. І вони стратили його, що стало одним із багатьох воєнних злочинів цієї кровопролитної війни. Але коли Олександр дивився на своїх убивць, на його обличчі не було страху. Він зухвало стояв перед ними. І сказав два прості слова. Слова свободи. Слова гордості. Слова, які означали, що Росія ніколи не виграє цю війну. І тепер на тій стіні і в серцях усіх вільних людей світу назавжди закарбовані ці слова: Слава Україні. Слава Україні.

Олександр Мацієвський став національним героєм, тому що ви всі поділяєте його цінності. Усі українці виступають проти російської жорстокості. На тлі вашої мужності є лише одна річ, яку ми, в іншій частині Європи, повинні зробити. А саме підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Ось чому наступного тижня ми оголошуємо про наш 12-й пакет санкцій проти Росії. Нові санкції передбачатимуть внесення до переліку майже сотні нових фізичних осіб, нові заборони на імпорт та експорт, дії щодо збільшення ліміту цін на нафту, та суворі заходи щодо підприємств третіх країн, які ухиляються від санкцій. Надто довго багато хто в Європі думав, що ми можемо торгувати з Росією та інтегрувати її в європейський безпековий лад. Але це не спрацювало. І це не спрацює, допоки дії Росії будуть керуватися оманливими мріями про імперію. Це важливий урок, який ви, народе України, дали нам за час цієї війни. Отже, ми не повторимо помилок 2014 року. І ми продовжуватимемо максимально тиснути на Росію, доки не припиниться її агресія і доки в Україні не буде відновлено справедливий і міцний мир.

Дійсно, Європа багато чому вчиться в України. Ці слова ви чуєте не досить часто. Народу України не потрібно вчитися бути європейцями. Ви європейці. І коли президент Зеленський виступав минулого тижня в Європейській Раді, він виступав як європейський лідер. З початку війни Україна так багато довела. Ви демонструєте силу демократії. Ви демонструєте силу винахідливості. І ви демонструєте силу європейських цінностей. Це три основні теми, на яких я хотіла би сьогодні зупинитися. І тут, перед обранцями українського народу, я можу почати з сили демократії.

Я добре пам’ятаю, коли рік тому ми представили сім необхідних кроків для підтримки  статусу кандидата на шляху до Європейського Союзу. Хтось казав, що вони занадто амбітні. Але ваша реакція була надзвичайною. Усі ваші демократичні інституції максимально мобілізувалися, щоб виконати волю українського народу. Як сказав президент Зеленський, ви не просили ні про поступки, ні про шляхи навпростець. Натомість ви показали, що українська демократія може досягти успіху. Розмах і глибина реформ, які ви пройшли, вражає: реформа Конституційного Суду, обрання Вищої ради правосуддя, антикорупційна програма, прогрес у боротьбі з відмиванням грошей, важливі заходи для обмеження тиску олігархів на суспільне життя, новий закон про медіа і звісно ж прогрес щодо національних меншин. Ми знаємо, що це не завжди було легко. Але це нормальний шлях будь-якої демократії. Ми обговорюємо. Ми не погоджуємося. Ми дискутуємо ще палкіше. І тоді ми знаходимо рішення, яке виконуємо.

І ви досягли великих успіхів, набагато більших, ніж будь-хто очікував від країни у стані війни. Ви проводите глибокі реформи, водночас ведете повномасштабну війну. Мета справді досяжна. Продовжувати ще більше посилювати антикорупційні зусилля, прийняти закон про лобізм, зміцнити процес декларування активів у двох аспектах і повернутися до решти рекомендацій Венеціанської комісії щодо національних меншин, включно з освітою. Це саме ті кроки, які необхідно впровадити, що повністю виконати сім рекомендацій. Ви можете це зробити. І зробити це можна швидко. Ви вже виконали понад 90% рекомендацій. І ми продовжуватимемо надавати всю необхідну технічну та політичну підтримку. Я впевнена, що ви зможете досягти своєї амбітної мети. І вже цьогоріч року прийняти історичне рішення про відкриття процесу переговорів про вступ.

Шановні депутати,

Дорогі друзі,

Друга тема, яку я б хотіла підняти, стосується економіки цієї країни та кмітливості українського народу. Розповім вам історію молодого таланту України Валентина Фречки. Йому було лише 17, коли він винайшов нову технологію виготовлення паперу з опалого листя. Разом із місцевим підприємцем він запустив стартап під назвою Releaf. Вони зв’язалися з містами, які прагнули позбутися тонн опалого листя, і почали виробляти паперові пакети для компаній, які хотіли стати більш екологічними, не зрізаючи жодного дерева. Потім, у 2021 році, ви, Верховна Рада, ухвалили закон про заборону пластикових пакетів, відповідно до Європейського зеленого курсу. Це дало поштовх таким підприємствам, як Releaf. Зараз, незважаючи на війну та завдяки фінансуванню ЄС, ця перспективна українська компанія розширюється та продає свою продукцію по всій Європі. Це лише короткий огляд величезного таланту цієї країни. Україна — нація інноваторів, не лише країна сільського господарства і важкої промисловості, а й яскравих молодих умів, які вже формують чисте та цифрове майбутнє України.

Так, фінансові потреби України значні. Але такий же й економічний потенціал. І Європа хоче інвестувати у вас. Ось чому ми запропонували Механізм підтримки України — безпрецедентний план підтримки економіки України обсягом 50 мільярдів євро. Він фінансуватиметься за рахунок грантів з бюджету ЄС і позик, залучених на фінансовому ринку. Ми також працюємо над тим, щоб використовувати прибутки від заморожених суверенних російських активів. Механізм підтримуватиме відновлення та реконструкцію України протягом наступних чотирьох років. Для порівняння, це буде більше, а ніж будь-яка європейська країна отримала за планом Маршалла США, який відбудовував Західну Європу після Другої світової війни. І ви на це заслуговуєте, ваша країна на це заслуговує.

Найважливішим завданням зараз є використати ці кошти у найкращий спосіб. Тому ми разом розробили План України. Завдяки цьому Плану ви можете переосмислити Україну майбутнього. Це ваш шанс не лише відновити, а й перебудувати свою економіку за допомогою узгодженого порядку денного реформ та інвестицій. Ви можете створити краще майбутнє та кращу країну для своїх молодих поколінь, продовжуючи свій шлях до членства в ЄС. План України передбачатиме не лише підтримку з боку Європи. Він також передбачає керівництво та координацію для міжнародних донорів в інтересах України. Отже, тепер ви повинні показати світові свої амбіції щодо майбутнього України.

Шановні депутати,

Народе України,

Два місяці тому я вирішила завершити свою промову «Про становище Європейського Союзу» словами Вікторії Амеліни. Вікторія Амеліна була українською письменницею, матір’ю та правозахисницею. Вона була вбита Росією під час нападу на мирне населення у місті Краматорськ. Вікторія Амеліна вірила, що ця війна багато чому навчила українців. Ви зрозуміли, що можете покластися один на одного. І ви також переконалися, що можете розраховувати на європейців. Сьогодні ми відчуваємо, що належимо до однієї сім’ї та дому, тому що, за словами Вікторії: «Дім — це місце, де ми довіряємо одне одному». Але ця війна також багато чому навчила решту Європи. І найважливіший з усіх уроків постає перед нами. Це сила цього стягу, нашого блакитного прапора з жовтими зірками, який ви вирішили принести сюди, у серце української демократії, сюди, у цю залу. Я дуже добре пам’ятаю цю церемонію.

Можливо, ми занадто часто забуваємо, що означає цей стяг. Він означає свободу і демократію. Він означає мир і процвітання. Це символ вікових цінностей і символ надії. І ви нам про це нагадали. Ви навчаєте всіх нас справжньому значенню Європи. Це дух, який привів мене сьогодні сюди. Так само як і мене, і всіх європейських лідерів, які відвідали Київ за понад 600 днів війни. Ми привозимо солідарність європейських громадян. Але ми не привеземо вам Європу. Бо Європа — вже тут. Європа тут — у вашій боротьбі за свободу. Європа тут у ваших демократичних дебатах. Європа тут —  у вашому опорі тиранії. Європа — в очах усіх українців, які борються за краще майбутнє. І разом ми можемо здобути перемогу у цій боротьбі. Разом ми зможемо довершити наш Союз. Разом ми можемо привести Україну до нашого спільного європейського дому. Це мрія героїв і мучеників України. І це також наша мрія.

Разом ми — Європа. Хай живе Європа і Слава Україні.

 

Відео: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-248829

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар