Безпритульні тварини: як збільшити кількість тваринних історій зі щасливим кінцем

Безпритульні тварини: як збільшити кількість тваринних історій зі щасливим кінцем

2023-12-06 08:44:43

Безпритульні тварини: як збільшити кількість тваринних історій зі щасливим кінцем

 

Безпритульні тварини: як збільшити кількість тваринних історій зі щасливим кінцем

“Як і кожна жива істота на планеті Земля, я хочу мати люблячу родину, теплий дім та купатись в морі любові і відданості від своїх господарів, - такими є думки більшості безпритульних тваринок у наш час.

Трохи про сумне…….

Україна входить в Топ-10 країн світу за найбільшим показником безпритульних тварин – за статистикою таких понад 40 тис. Переповненість притулків – це проблема, з якою зіштовхуються у всіх містах.

Чисельність бездомних котів і собак росте у рази швидше ніж кількість охочих їх прихистити

За останній рік в Україні спостерігається справжній “бум” безпритульних тварин. На жаль, багато українців, які були змушені евакуюватися через війну, просто полишили своїх хатніх улюбленців напризволяще. Згідно з даними зоозахисної організації “Save Pets of Ukraine” через повномасштабне вторгнення рф в Україну у притулках кількість бездомних збільшилась на 60%. Наразі у тилових областях держави кількість тварин у зросла на 20-30% , а у притулках біля фронту – на 100%. Всього організація провела перепис 510 українських притулків для тварин та з'ясувала, що станом на січень 2023 року 25 799 собак та 19 473 котів перебувають під наглядом волонтерів. Їх чисельність постійно збільшується.

Інформація щодо кількості тварин на вулицях у різних містах країни теж не тішить. Відповідно до статистичних даних “Українського об’єднання захисників тварин” трійку лідерів міст очолюють Миколаїв, Кривий Ріг, Київ. Там цифра перевищує більше 3 тисяч. На жаль, жодне місто нашої країни не може похизуватись цифрою 0.
Скептики чи прості пересічні вважають, що зараз тема безпритульності чи, тим паче фінансова підтримка (зборів) для бездомних песиків чи котиків, аж ніяк не є актуальною. Мовляв, перш за все війна і крапка. Але ці люди як до війни, так і під час неї налаштовані однаково і зиску з них жадного. Безперечно, потрібно допомагати нашим ЗСУ, але й про братів менших не можна забувати. Кожен свідомий громадянин, а ще точніше патріот, має почати з себе. Бо суть поняття “патріотизм” полягає не лише у важливих морально-етичних, етнічних, культурних, політичних та історичних аспектів. Перш за все це наші щоденні добрі справи, які ми робимо на розбагачення та користь нашої країни.

Яка ж ситуація за кордоном?

У світі по-різному ставляться до вуличних тварин. Одні країни стверджують, що безпритульні тварини – неприпустиме явище, інші вважають їх частиною національної культури та екосистеми міст. У більшості цивілізованих країн світу вважається, що собаки та коти,  мають жити виключно вдома з людиною і ні в якому разі не інакше. Причин є багато: страх агресії вуличних тварин по відношенню до людини, ризик поширення небезпечних захворювань, шум, можливий неприємний запах продуктів життєдіяльності тварин, співчуття та страх, що вони можуть бути ображені недобрими людьми, загинути від голоду, холоду, тощо… Ризики є завжди і скрізь.

Безперечно деякі країни мали б стати яскравим прикладом для наслідування для нас. Адже там цієї проблеми позбулись вже давним-давно. Тваринки не відчувають себе не потрібними чи самотніми.

Нідерланди стали першою країною, котра подолала проблему бродячих собак. Серйозною перешкодою на шляху збільшення кількості безпритульних тварин стали божевільні штрафи за викинутих вихованців. В Нідерландах можна отримати реальний термін (від 2 до 5 років тюрми). Також тут вирішили зовсім звільнити від податків тих, хто підбирає бездомних тварин. Таким чином в людей з’являється більше мотивації та заохочення для порятунку тваринок.

В Італії безпритульні тварини – рідкість. Але у цій країні законодавчо запроваджена кримінальна  відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Жорстокістю там вважається обрізання хвостів, вух собакам, використання електричних нашийників. Заборонено обрізати кігті котам, розлучати кошенят та цуценят з мамами до двохмісячного віку.  А за вбивство кішки чи собаки є великі шанси  отримати  щтраф до 10 000 євро. Притулки для тварин у Італії є тимчасовими готелями, звідки усіх тварин рано чи пізно забирають старі чи нові господарі. Евтаназія по відношенню до здорових тварин там заборонена. І це не може не тішити! Популярною серед італійців є і допомога притулкам для чотирилапих.

Якщо існує рай для вуличних тварин – то це Туреччина.  Стамбул - «місто котів». Котів тут можна побачити на вулицях, в парках, ресторанах, музеях і навіть у мечетях! Вони завжди є біля рибалок на Босфорі і “контролюють” улов. До котів у Туреччині ставляться з особливою шаною. У місцевих існує легенда, що чотирилапі потрапляючи в рай, можуть розповісти Аллаху про доброту людей. Саме тому жителі вважають своїм обов’язком годувати, поїти і зігрівати взимку всіх котів в окрузі. Вуличні коти стали своєрідним брендом, символом Стамбулу. До вуличних собак тут теж ставляться доброзичливо. У Стамбулі навіть є пам’ятник у вигляді собаки та кота, які мирно сплять на тротуарі. Тварин тут годують, влаштовують для них будиночки. У турецьких вуличних тварин  є своя швидка медична допомога. Нею займається державна служба підтримки. Якщо тварина травмувалась, за номером 153 можна викликати медичну допомогу. Для безпритульних тварин це безкоштовна послуга.

 

Особиста історія

Два місяці тому у нашій сім’ї помер пес, який прожив 15 років. За цей час  він став невід’ємною частинкою життя кожного з нас. Своє дитинство, юність я асоціюю з Рексом. Можна уявити наскільки боляче та важко було всім. Минав день за днем, якось ми вирішили, що готові завести нового маленького друга. Подруга з Дрогобича порадила звернутись до громадської організації “Щасливі хвости”, мовляв песиків та котиків там дуже багато. Різні породи, вік, характери. Кожен може знайти друга собі до душі. Я звернулась із конкретним запитатом, якого саме песика хочу (вік, порода). Згодом пройшла співбесіду із засновницею (по сумісництву волонтерка притулку) пані Наталією, де вона поставила декілька питань щодо умов проживання, харчування, вакцинації мого улюбленця. Вже через 2 дні ми забрали Мухтара додому. Спочатку собака був розгублений, спантеличений, адже ми роз’єднали його з мамою та сестричками. Та згодом Мухтар освоїв нову територію, людей і зараз він справжній молодий господар, який старанно охороняє.

Трішки поділюсь власними емоціями та відчуття, коли вперше потрапила в притулок. Там справді чисто, доволі затишно, всі ситі, волонтери викладаються на максимум, кожному дарують любов і турботу. Але попри це все відчувається сильне розчарування та смуток в очах тих тварин. Вони наче бачать в кожній новій людині свого потенційного господаря. Оченята наповнюються надією та великим бажаням бути потрібним і бажаним для того самого, єдиного нового власника, який згодом стане найріднішим для нього. Якби була моя воля, забрала б усіх чотирилапих додому. Але поки пощастило лише одному.

То все ж таки як допомогти тваринам та зробити їх життя щасливішим?

Наостанок трішки про веселе та оптимістичне……

Майже 350 безпритульних за останній рік знайшли родини. Про це повідомляє КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”. Звичайно, це маленька цифра в порівнянні з кількістю безпритульних. Але вже краще, аніж нічого.

Отож, основні рекомендації як можна покращити життя тваринок:

  • Перш за все слід виробити в собі нову звичку – щомісяця надсилати певну суму на рахунок притулку, якому потрібна фінансова допомога.
  • При кожній можливості навідуватись до тварин з різними смаколиками, брати на вигул, досхочу гратись та просто бути щирим. Як то кажуть, тварина все відчуває.
  • На державному рівні розробити різноманітні волонтерські програми, які заохочуватимуть людей ставитись добріше та дбайливіше. Наприклад, той, хто візьме тварину на перетримку чи одомашнення, отримає від держави грошову компенсацію або певні пільги.
  • Натомість для кривдників змінити види покарання. Не лише збільшити розмір штрафу, а й започаткувати тюремне ув’язнення.
  • Допомагайте поширювати новини від зоозахисних організацій. Розповідайте в соцмережах про громадські ініціативи, важливі петиції, запрошуйте друзів на марші за права тварин.
  • Теплий одяг, меблі, подушки, іграшки, відра, миски — взимку мешканці притулків радітимуть навіть вашій старій ковдрі з горища. Також організації постійно потребують будматеріалів, щоб волонтерам було чим утеплювати вольєри.
  • Однак найбільшим порятунком для братів наших менших стане готовність людей брати на себе відповідальність за тих, чиє життя повністю в наших руках.

 

 

 

 

джерело: автор






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар