Заява лідерів Групи Великої Cімки від 24 лютого 2024 року

Заява лідерів Групи Великої Cімки від 24 лютого 2024 року

2024-02-26 12:11:47

Заява лідерів Групи Великої Cімки від 24 лютого 2024 року

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Заява лідерів Групи Великої Cімки від 24 лютого 2024 року

 
 
сьогодні, 12:00
26.02.2024 

Заява лідерів Групи Великої Cімки від 24 лютого 2024 року

 Read more  

Ми, лідери Групи Семи (G7), зустрілися 24 лютого з Президентом України Володимиром Зеленським, щоб підтвердити нашу непохитну підтримку України та ще раз привітати хоробрість та стійкість українського народу, який невтомно бореться за свободу та демократичне майбутнє України.

Два роки вони чинять опір незаконному, невиправданому та неспровокованому повномасштабному вторгненню Росії, що є грубим порушенням Статуту ООН. Вони довели своє прагнення перемогти військову машину президента Путіна, відновити територіальну цілісність своєї нації та захистити суверенітет і незалежність України.

Президент Путін не зміг досягти своєї стратегічної цілі - захопити Україну. Натомість він щодня змушує свій власний народ платити високу ціну за безрозсудні дії власного уряду. Він виснажив ресурси Росії для фінансування непотрібної війни, зруйнував російські сім’ї та забрав сотні тисяч життів росіян.

Ми, як і раніше, переконані, що зможемо забезпечити перемогу народу України в боротьбі за їх власне майбутнє та допомогти створити всеосяжний, справедливий та міцний мир.

У зв’язку з цим, ми також віддаємо належне надзвичайній мужності Алексія Навального та підтримуємо його дружину, дітей та близьких. Він пожертвував своїм життям, борючись проти кремлівської корупції та за вільні й чесні вибори в Росії. Ми закликаємо російський уряд повністю з'ясувати обставини його смерті. Ми також закликаємо російський уряд звільнити всіх несправедливо ув’язнених, припинити переслідування політичної опозиції та систематичні утиски прав і свобод росіян. Ми притягнемо винних у смерті Навального до відповідальності, в тому числі через продовження запровадження обмежувальних заходів у відповідь на порушення прав людини в Росії, а також застосовуючи інші дії.

1. Ми продовжуватимемо підтримувати право України на самооборону та підтверджуватимемо нашу відданість довгостроковій безпеці України, зокрема, через укладення та виконання двосторонніх зобов’язань і домовленостей у сфері безпеки на основі Спільної декларації про підтримку України, яку ми схвалили у Вільнюсі в липні минулого року. Ми посилюємо нашу безпекову допомогу Україні та збільшуємо наші можливості виробництва й постачання для допомоги країні.

Десять років опісля протестів на Майдані ми підтримуємо український уряд і народ, які укріплюють основи своєї демократичної держави, здійснюючи життєво важливі реформи, щоб зміцнити систему правосуддя та верховенства права, а також щоб побороти корупцію. Ці зусилля є частиною шляху України до євроатлантичної інтеграції. Ми високо оцінюємо сьогоднішні здобутки України та вітаємо рішення Європейської Ради, прийняте в грудні минулого року, відкрити передвступні переговори з Україною. Ми вітаємо прогрес України у виконанні умов програми розширеного фінансування МВФ.

Росія не повинна зруйнувати економіку України, щоб компенсувати свої невдачі на полі бою. Ми допоможемо Україні задовольнити її нагальні потреби у фінансуванні та допоможемо іншим уразливим країнам, які серйозно постраждали від наслідків російської війни. Ми вітаємо схвалення ЄС Механізму підтримки для України (Ukraine Facility) обсягом 50 мільярдів євро. Він забезпечить важливу фінансову підтримку України до 2027 року. Ми також вітаємо додаткову економічну підтримку, затверджену іншими країнами, оскільки ми прагнемо перекрити дефіцит фінансування України. Тому ми вітаємо також швидке надання бюджетної підтримки від Японії у першому кварталі 2024 року та нову фінансову допомогу від Канади. Ми закликаємо затвердити додаткову підтримку, щоб закрити дефіцит бюджету України на 2024 рік.

Відбудова України, починаючи ще з перших кроків, залишається ключовим пріоритетом. Ми надалі працюватимемо з українською владою та міжнародними фінансовими установами через Багатосторонню координаційну платформу донорів для України та продовжуватимемо залучати приватні інвестиції. Ми вітаємо долучення до платформи Республіки Кореї, Норвегії, Швеції та Нідерландів. На додаток до успішної Японсько-української конференції зі сприяння економічному зростанню та реконструкції, ми з нетерпінням чекаємо на конференції з питань відновлення України, які відбудуться у Берліні в 2024 році та в Римі в 2025 році.

2. Ми закликаємо Росію негайно припинити загарбницьку війну та повністю й безумовно вивести свої війська з міжнародно визнаної території України. Ми закликаємо всі країни дотримуватись міжнародного права й у жодному разі не підтверджувати чи схвалювати спроби Росії заволодіти територією за допомогою сили. Ми ніколи не визнаємо, ні минулих, ні майбутніх «виборів», проведених Росією на території України, а ні їх результатів.  Намір Росії провести президентські вибори в українських регіонах є обурливим порушенням суверенітету України.

Ми рішуче засуджуємо безперервні жорстокі напади Росії на мирне населення й критичну цивільну інфраструктуру, а також воєнні злочини, скоєні російськими військами в Україні, включаючи сексуальне насильство. Ми рішуче засуджуємо порушення Росією прав людини на окупованих нею територіях. Ми, як і раніше, прагнемо притягнути винних до відповідальності за їх звірства проти народу України відповідно до міжнародного права. Ми підтримуємо розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду, Генерального прокурора України та інших національних прокурорів у межах їх юрисдикції. Ми вітаємо поточні дискусії в Робочій групі про створення трибуналу щодо злочину агресії проти України. Ми закликаємо Росію звільнити всіх осіб, яких вона незаконно затримала, і безпечно повернути всіх мирних осіб, яких вона незаконно перевезла або депортувала, зокрема, тисячі дітей. Ми вітаємо Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей, започатковану Україною та Канадою. Ми також наголошуємо на важливості просування обміну військовополоненими за системою усіх на усіх та вітаємо відповідні зусилля щодо цього інших країн-партнерів та учасників. Нарешті, ми продовжуватимемо підтримувати українських переміщених осіб та біженців і захищати тих, хто цього потребує. Ми знову заявляємо про нашу підтримку роботи Реєстру збитків Ради Європи для України.

Оскільки загарбницька війна Росії проти України продовжує підривати глобальну продовольчу безпеку, ми відзначаємо успіх України у значному розширенні експорті продовольства через Чорне море, що допоможе прогодувати світ. Завдяки українському морському коридору та Шляхам солідарності ЄС, Україна продовжує експортувати свій врожай зерна 2023 року попри атаки Росії на українські порти та її вихід із Чорноморської зернової ініціативи. Ми продовжуватимемо допомагати Україні експортувати її зерно та сільськогосподарську продукцію до найбільш уразливих країн, у тому числі через впровадження Схеми перевірки зерна, яку цьогоріч очолюватиме Україна. Ми закликаємо Росію припинити свої зусилля щодо використання постачання продовольства як зброю та підтримувати безпечне комерційне судноплавство Чорним морем.

Безвідповідальна ядерна риторика Росії, її позиція стратегічного залякування та підрив режимів контролю над озброєннями є неприйнятними. Погрози Росії застосувати ядерну зброю, а тим паче будь-яке застосування ядерної зброї Росією в контексті її загарбницької війни проти України є неприпустимими.

3. Ми продовжуватимемо підвищувати ціну війни Росії, зменшувати джерела доходів Росії та перешкоджати її зусиллям побудувати свою військову машину, що продемонстрували наші нещодавно ухвалені пакети санкцій. Ми, як і раніше, віддані повному впровадженню та виконанню наших санкцій проти Росії та застосуванню за потреби нових заходів. Тісно співпрацюючи з третіми країнами, ми продовжуємо протидіяти будь-яким спробам ухилення чи обходу наших санкцій чи заходів експортного контролю. Ми запровадимо додаткові санкції проти фізичних та юридичних осіб у третіх країнах, що допомагають Росії купувати зброю або ключові запчастини для зброї. Ми також будемо вводити санкції проти тих, хто допомагає Росії купувати знаряддя та інше обладнання, що допомагає російському виробництву зброї або її військово-промисловому розвитку.

Ми продовжуватимемо чинити значний тиск на доходи Росії від енергоносіїв та інших товарів. Ми продовжуватимемо вживати заходів для посилення відповідності та забезпечення дотримання ліміту ціни на нафту.  За для збереження стабільності поставок, ми реагуватимемо на порушення ліміту цін через введення додаткових санкцій проти тих, хто бере участь в шахрайстві під час транспортування російської нафти, а також проти мереж, розроблених Росією для отримання додаткових доходів від порушень ліміту цін. Ми продовжуватимемо вживати заходів для обмеження майбутніх доходів Росії від енергоносіїв. Ми продовжуватимемо перешкоджати розвитку майбутніх енергетичних проектів Росії, альтернатив для транспортування видів енергетики та інших послуг. Ми надалі намагатимемось зменшити доходи Росії від продажу металів.

Ми продовжуватимемо вживати заходів проти суб’єктів третіх країн, які матеріально підтримують війну Росії, застосовуючи за потреби додаткові заходи проти підприємств третіх країн. Ми закликаємо фінансові установи утримуватися від підтримки російської військової машини. І ми вживатимемо відповідних заходів відповідно до наших правових систем, щоб стримати таку поведінку. Фінансові установи та інші підприємства, які сприяють придбанню Росією предметів або обладнання для її оборонно-промислової комплексу, підтримують дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Ми рішуче засуджуємо експорт Північної Кореї та закупівлю Росією балістичних ракет у Північної Кореї, що є прямим порушенням відповідних резолюцій РБ ООН, і закликаємо негайно припинити таку діяльність. Ми закликаємо Іран припинити допомогу російській армії та її війні в Україні. Ми висловлюємо занепокоєння щодо поставок до Росії з підприємств КНР матеріалів подвійного призначення: запчастин для зброї та обладнання для військового виробництва.

Росія не має права вирішувати, чи буде вона платити за завдані збитки, які вона здійснила в Україні. За даними Світового банку, тепер ці збитки перевищують 486 мільярдів доларів США. Зобов’язання Росії згідно з міжнародним правом щодо сплати завданої нею шкоди - зрозумілі. Ми сповнені рішучості розвіяти будь-яке хибне уявлення про те, що час на боці Росії, що знищення інфраструктури та засобів існування не має наслідків для Росії, або що Росія може перемогти, спричинивши економічний крах України. Росія не повинна мати можливість нескінченно відкладати заборговану нею компенсацію. Ми визнаємо нагальність припинення спроб Росії знищити українську економіку та продовження невиконання Росією своїх зобов’язань за міжнародним правом. Ми сповнені рішучості забезпечити повну відповідальність і підтримуємо Україну в отриманні компенсації за втрати, травми та шкоду, спричинені агресією Росії.

Ми підтверджуємо, що згідно з нашими відповідними правовими системами, суверенні активи Росії в нашій юрисдикції залишатимуться знерухомленими, до поки Росія не заплатить за шкоду, завдану Україні. Ми вітаємо ухвалення нормативно-правових актів ЄС щодо надзвичайних доходів центральних депозитаріїв цінних паперів, отриманих від знерухомлених суверенних активів Росії, і заохочуємо до подальших кроків, щоб дозволити їх використання відповідно до чинних договірних зобов’язань і відповідно до чинного законодавства. Ми просимо наших міністрів продовжити роботу та напередодні саміту в Апулії повідомити про всі можливі способи використання знерухомлених російських суверенних активів на підтримку України відповідно до наших правових систем та міжнародного права.

4. Рухаючись далі, ми продовжуємо підтримувати Україну в подальшому розвитку Формули миру Президента Зеленського та беремо на себе зобов’язання підтримувати всеосяжний, справедливий і міцний мир відповідно до принципів Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету та територіальної цілісності. Вступаючи в третій рік цієї безжальної війни, уряд і народ України можуть розраховувати на підтримку Групи Семи стільки, скільки потрібно.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар