Рада ухвалила нові правила захисту журналістів і медіа-провайдерів

Рада ухвалила нові правила захисту журналістів і медіа-провайдерів

2024-03-29 15:01:00

Рада ухвалила нові правила захисту журналістів і медіа-провайдерів

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] European Media Freedom Act: Council adopts new rules to protect journalists and media providers

Європейський закон про свободу медіа: Рада ухвалила нові правила захисту журналістів і медіа-провайдерів

27.03.2024  

Брюссель

 Служба преси та інформації Представництва в УКРАЇНІ

European Media Freedom Act: Council adopts new rules to protect journalists and media providers

The Council has adopted a new law that will safeguard media freedom, media pluralism and editorial independence in the EU. The European Media Freedom Act (EMFA) will establish a common framework for media services in the EU's internal market and introduce measures aimed at protecting journalists and media providers from political interference, while also making it easier for them to operate across the EU's internal borders.

 Read more  

Рада прийняла новий закон, який захищатиме  свободу ЗМІ, медіа-плюралізм і редакційну незалежність  в ЄС. 

Європейський  закон про свободу медіа  (EMFA) створить загальну основу для медіа-послуг на внутрішньому ринку ЄС і запровадить заходи, спрямовані на  захист журналістів і медіа-провайдерів  від політичного втручання, а також полегшить їм роботу  через внутрішні кордони ЄС .

Нові правила гарантуватимуть право громадян на доступ до вільної та множинної інформації та визначатимуть відповідальність держав-членів за забезпечення належних умов та рамок для її захисту.

Незалежні ЗМІ є життєво важливим елементом будь-якого вільного і демократичного суспільства. Сьогоднішнє ухвалення демонструє незмінну відданість ЄС захисту журналістів і свободі та плюралізму ЗМІ.

Бенджамін Далле, фламандський міністр у справах Брюсселя, молоді, медіа та боротьби з бідністю

Зростання загрози свободі ЗМІ

Положення є відповіддю на зростання занепокоєння в ЄС щодо політизації  ЗМІ  та  відсутності прозорості  медіавласності та розподілу державних коштів на рекламу постачальникам медіа-послуг. Він прагне запровадити гарантії для  боротьби з політичним втручанням  у редакційні рішення як для приватних, так і для державних медіа-провайдерів,  захистити журналістів та їхні джерела , а також гарантувати свободу та плюралізм ЗМІ.

Нова рада медіа-послуг

EMFA базується на положеннях Директиви про аудіовізуальні медіа-послуги (AVMSD) 2018 року. Зокрема, він запроваджує незалежну  європейську раду з медіа-послуг  замість групи регуляторів (ERGA), створеної в рамках AVMSD. Рада складатиметься з  представників національних медіа  та консультуватиме та підтримуватиме Комісію та сприятиме послідовному застосуванню ключових положень нового закону EMFA та AVMSD у всіх державах-членах, у тому числі надаючи висновки та допомагаючи Комісії виробити керівні принципи. 

Наступні кроки

Тепер регламент буде підписано, опубліковано в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів. 

Фон

Свобода та плюралізм засобів масової інформації закріплені в Хартії основоположних прав Європейського Союзу та Європейській конвенції з прав людини. Однак нещодавні звіти Комісії та моніторингу медіа-плюралізму висвітлили низку проблем ЄС щодо таких питань, як політизація ЗМІ, прозорість медіа-власності та незалежність національних медіа-органів. 

Європейський закон про свободу ЗМІ був оголошений президентом Урсулою фон дер Ляєн у зверненні про стан Союзу у 2021 році. 16 вересня 2022 року Комісія опублікувала свою пропозицію щодо регламенту, що встановлює загальну основу для медіа-послуг на внутрішньому ринку. Пропозиція EMFA встановлює нові правила захисту плюралізму та незалежності ЗМІ в ЄС. Переговори між Радою та Європейським парламентом завершилися угодою 15 грудня 2023 року.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар