Захист майбутнього журналістики в Україні:

Захист майбутнього журналістики в Україні:

2024-04-15 23:30:51

Захист майбутнього журналістики в Україні:

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Захист майбутнього журналістики в Україні: захід програми MediaFit, що відбудеться у Брюсселі

15.04.2024

Захист майбутнього журналістики в Україні: захід програми MediaFit, що відбудеться у Брюсселі

 Read more  

Після трьох років підтримки локальних і регіональних медіа в Україні проєкт MediaFit за фінансування ЄС і Німеччини проводить 18 і 19 квітня заключний захід, присвячений майбутньому журналістики в Україні.

З початку повномасштабної російської агресії проти України підтримка регіональних медіа стало терміновою справою. За допомогою програми MediaFit журналісти і медійні організації на півдні і сході України були спроможні надавати незалежну і надійну інформацію з лінії фронту попри постійні екзистенційні загрози. Щоб відзначити роботу медіа-працівників в Україні та відсвяткувати три роки підтримки медіа в Україні зі сторони ЄС, програма MediaFit проводить захід “Стійкі українські медіа - шлях вперед” у Брюсселі 18 та 19 квітня. Захід буде відкритий для громадськості.

У п‘ятницю, 19 квітня, з 10 до 15 години відбудеться панельна дискусія про майбутнє українських медіа в будинку Брейдель в Брюсселі, за якою слідуватиме церемонія нагородження найкращих українських медіа-продуктів, вироблених у рамках проєкту MediaFit.

Серед промовців заходу:

  • Хенрік Вітфельд, Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні

Дискусійну панель модеруватиме Александра фон Намен (Керівниця Брюссельського бюро DW):

  • Оксана Дякун, заступниця представника України при Європейському Союзі
  • Микола Чернотицький, голова правління Суспільного - Суспільної Телерадіокомпанії України
  • Василиса Степаненко, продюсерка Associated Press (Лауреатка премії «Оскар» за фільм «20 днів в Маріуполі») та Пулітцерівська лауреатка
  • Вероніка Кучерук, програмний офіцер в  Україні, Європейський Фонд за демократію
  • Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи і Центральної Азії, Репортери без кордонів

Зареєструйтесь для відвідування дискусійної панелі та церемонії нагородження тут.[AB1] 

Події передуватиме інтерактивне представлення мудьтмедійних робіт 18 квітня, в якому візьмуть участь журналісти та медіа-мейкери з півдня та сходу України. Перформанси від Ольги Чигрик, Ярини Шумської та Марії Козій, а також мультимедійна галерея із зображеннями та історіями українського фотографа Георгія Іванченка будуть представлені у приміщенні Станції Європа (Station Europe, Place du Luxembourg, 100 1050 Brussels). Виставка відкрита для відвідувачів з 15:00 до 17:00.

Карстен фон Намен, Виконавчий директор, DW Akademie:

“Російська війна в Україні - це також інформаційна війна. Локальні та регіональні медіа перебувають на передовій, надаючи своїй аудиторії незалежну і надійну інформацію. Програма МедіаФіт підтримує регіональні медіа з півдня та сходу України – регіонів, які найбільше постраждали від війни, мають обмаль локальних можливостей для отримання доходів і найбільш вразливі до російської пропаганди й інформаційних кампаній.”

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного:

"Важко переоцінити роль Deutsche Welle у становленні та розвитку Суспільного мовника України - сучасної компанії, інтегрованої в європейський медіапростір. На третьому році повномасштабного вторгнення ми не лише тримаємося, а й реалізуємо проєкти розвитку разом з нашими партнерами".

Хенрік Вітфельд, Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні

"Підтримка ЄС стала рятівним колом для незалежних ЗМІ, забезпечуючи достовірну інформацію та висвітлення подій, одночасно протидіючи дезінформації на лінії фронту. Це свідчення стійкості українських медіапрацівників, які залишаються непохитними у своїй відданості справі підтримки демократії та захисту України".

Програма MediaFit, започаткована у 2021 році та реалізована DW Akademie, спочатку була зосереджена на економічних аспектах медіа та медійних інноваціях на півдні та сході України. Від початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році вона зосередилася на швидкій допомозі у виживанні під час війни 42 незалежних регіональних медіа, чиї репортажі з лінії фронту інформують місцеву та міжнародну аудиторію.

Через Фонд креаторів MediaFit програма також безпосередньо підтримала понад 60 журналістів та медійників у створенні високоякісного контенту з регіонів, зокрема подкастів, мультимедійних репортажів та проєктів з перевірки фактів. Програма також підтримувала Суспільного мовника "Суспільне" (UA:Суспільне) у виробництві документальних фільмів та розбудові потенціалу через Canal France International. Литовський суспільний мовник LRT провів тренінг для 40 українських журналістів з питань фактчекінгу та безпеки.

Зусилля Європейського Союзу, який підтримав понад 200 незалежних ЗМІ за допомогою різних проєктів, таких як MediaFit, продемонстрували значні результати. Наприклад,  рівень довіри до незалежних регіональних ЗМІ в Україні помітно зріс серед усіх демографічних груп населення.  [AB2]  Це призвело до урізноманітнення новинного ландшафту, що допомагає забезпечити підтримку демократичних цінностей.

MediaFit фінансується Європейським Союзом за співфінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). DW Akademie є центром Deutsche Welle з розвитку міжнародних медіа, підготовки журналістів та передачі знань.


 [AB1]https://event.gs/s/4EwAD1ZI

 [AB2]link

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар