Гомін Галичини
Олег Дукас: сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін

Олег Дукас: сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін

2014-12-16 12:40:51

 Олег Дукас: сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін
15 грудня члени ГО «Дрогобицький майдан» ініціювали проведення зборів активістів та представників усіх громадських організацій м. Дрогобич. Темою засідання стала політична та економічна ситуація Дрогобича, а також питання першого заступника міського голови. Громадські організації міста вирішили внести пропозицію провести конкурс на вакантну посаду, тому – написали лист-прохання д Тараса Метика розглянути цю пропозицію на сесії Дрогобицької міської ради в середу, 17 грудня.

 

Як зазначив Олег Дукас, голова МГО «Український молодіжний прорив», сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін. В особі першого заступника міського голови місто потребує господарника, який не тільки є досвідченим економістом, а й людиною високого професіоналізму, користується довірою дрогобичан та готовий ефективно впроваджувати необхідні реформи, забезпечуючи відкритість і прозорість своєї діяльності. Його думки доповнив Юрій Кушлик: « Раніше посади вирішувалися в кабінеті міського голови, адже стояло питання його команди. Так було з Коростильовим і, на жаль, так було з Дацівим. Ми повинні дати зрозуміти, що ця людина має бути корисна місту, а не просто підходити міському голові чи в.о. міського голови. Нехай на цю посаду буде 10, 15, 20 кандидатур - фахівців з досвідом роботи, з програмою дій, з розумінням відповідальності. Нас мають чути». Михайло Ваврин як Голова Координаційної ради БНДС Дрогобиччини висунув декілька варіантів подальшого розвитку подій, але наголосив, що Координаційна рада у будь-якому випадку підтримує дії громади. Богдан Юзефів («Дрогобицька громада») підкреслив, що наше головне завдання – навчити владу правильним механізмам вибору кандидатури у владні крісла, започаткувати зміни такого характеру. «Вони повинні знати хто ми і що представляємо. Але підставою для цього має бути такий собі «пул» громадських організацій, при чому діючих. Адже в Дрогобичі зареєстровано їх більше 100», - ось таку думку висловив пан Богдан. Підтримав цю ініціативу і Олег Балог, голова громадської організації «Спілка безпеки управління «Антикорупція»: «Нас готують відтягти від правильного русла, перший крок до обговорення якого ми зробили сьогодні і, що є немало важливим, законодавство не забороняє нам проявляти такі ініціативи. Але якщо раптом депутати відхилять такий варіант і кандидатуру, яка пройде не тільки постійні депутатські комісії, а й комісію громади, то я просто не уявляю як ті будуть знову балотуватися в депутати». У свою чергу Богдан Гринчишин додав і «ложку дьогтю», бо й справді, думаючи, що принаймні ті 23 голоси, які були проти Суди, зійдуться на одній кандидатурі, та ще й від громадськості, ми допускаємося помилки. Крім того, пан Богдан виступив категорично проти того, аби посаду першого заступника міського голови зайняв депутат. Цю його думку розділяє і Олена Куртяк. Іван Херович зазначив, що це звернення є одним із механізмів діалогу між ГО і владою міста. Його думку підтримав і Іван Головкевич, ОНПС «Відродження»: «Зараз на сесії необхідно внести на затвердження «правила гри», бо за весь період 2014 року позитивного результату немає жодного. І далі ті, хто є законодавцями паралельно виконують ці закони, розпорядження і самі себе контролюють. Потрібно розмежовувати владу і чиновників». Руслан Солонець, Чесно в Дрогобичі, також підтримав виступаючих, проте додав, що ГО Дрогобича мають висунути і свою кандидатуру.

 

По закінченню обговорення представники громадськості відразу вирушили до Тараса Михайловича зареєструвати цей лист-прохання, проте пан Метик дав зрозуміти, що не буде бавитися з конкурсом за цю посаду, обґрунтовуючи це тим, що мовляв, немає часу, конкурс затягнеться на три місяці, а зараз немає на кого лишити місто. Тому він пропонує наступну кандидатуру на посаду першого заступника міського голови - Лепкого Івана Івановича, який знову ж таки через брак часу навіть не буде проходити постійні депутатські комісії.

https://www.youtube.com/watch?v=de9khubkxum&feature=youtu.behttps://www.youtube.com/watch?v=de9khubkxum&feature=youtu.be

Прес-служба ГО "Дрогобицький Майдан"

джерело: Прес-служба ГО "Дрогобицький Майдан


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар