У Трускавці відкрито центр малоінвазивної хірургії та урології

У Трускавці відкрито центр малоінвазивної хірургії та урології

2014-12-19 15:48:07

У Трускавці відкрито центр малоінвазивної хірургії та урології

Небуденна святкова подія сталася у Трускавці 18 грудня, напередодні Дня святого Миколая. В міській лікарні в урочистій обстановці було відкрито Трускавецький центр малоінвазивної хірургії та урології.

Участь у відкритті Центру малоінвазивної хірургії взяли член ради правління Українського лікарського товариства Андрій Базилевич, депутати Трускавецької міської ради Олександр Ткаченко, Анатолій Стародуб, Володимир Наконечний, очільники ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктор Жданов, СГК «Дніпро-Бескид» Олександр Чебаненко, ДП «Кришталевий палац» Мирослав Гумега, санаторію «Джерело» Сергій Саранча, санаторію «Арніка» Микола Мацько, санаторію «Трускавець» Світлана Ломейко, сусіди-медики з Дрогобича та Борислава.

Розмістився центр у будівлі хірургічного корпусу міської лікарні. Початок його функціонування – це результат довготривалої копіткої праці. Керівництво трускавецької лікарні на чолі з головним лікарем Андрієм Кульчинським крок за кроком йшло до цього моменту, налагоджуючи співробітництво з санаторно-курортними закладами Трускавця, спонсорами, представниками обласної і міської влади. І ось урочистий момент – чин освячення Центру, виступи достойників, презентація можливостей.

«Гуртом і батька легше бити» - гласить народне прислів`я. І гуртом трускавецькій громаді спільно з санаторіями міста вдалося вивести міську лікарню на одну з передових в області. Свою лепту у облаштування Центру малоінвазивної хірургії та урології вклали ЗАТ «Трускавецькурорт», санаторії «Карпати», «Дніпро-Бескид», «Ріксос-Прикарпаття» та інші, виділялися кошти з місцевого та обласного бюджетів.

- Минулого року ми тільки почали впроваджувати малоінвазивне лікування. А зараз робимо його навіть більше, ніж традиційних операцій. В нас кожний рік на 50% зростає кількість операцій. Центр забезпечує малоінвазивне лікування всієї сечовидільної системи, проводяться операції на жовчному міхурі, шлунку, при апендициті, проводиться пластика кил, гінекологічні операції. Напередодні відкриття центру за один день проведено 10 операцій – такого в лікарні ніколи не було, - розповідає головний лікар Трускавецької лікарні Андрій Кульчинський, проводячи екскурсію-презентацію Центру малоінвазивної хірургії для гостей та представників ЗМІ.

Андрій Богданович показує світлі чисті палати, де пацієнтам зручно та затишно, показує нове обладнання, яке дозволяє робити операції швидко та безболісно, називає спонсорів. Ось, для прикладу, новий рентген-апарат, придбаний за сприяння депутата Львівської обласної ради, головного лікаря санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид» Олександра Івановича Чебаненка. Цю палату в реанімаційному відділенні хірургії відремонтовано за кошти ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», коридор та дві палати хірургічного відділення – за кошти готельно-курортного комплексу «Карпати». Значну допомогу надав і ЗАТ «Трускавецькурорт», генеральний директор якого Віктор Жданов виступив під час урочистого відкриття-презентації.

- Наш Трускавець як місто-курорт повинен розширювати кількість послуг, які надаються, розширювати можливості, а для цього міська влада повинна звернутися в міністерство охорони здоров`я з відповідними пропозиціями, - каже під час виступу Віктор Миколайович.

Вражений новою апаратурою у Трускавецькій міській лікарні гість зі Львова, викладач медуніверситету, член ради правління Українського лікарського товариства професор Андрій Базилевич. Він закликає до перетворення міської лікарні в лікарню клінічну, до поглиблення співпраці з науковими закладами Львова та області, зокрема з медуніверситетом. В час, коли гряде невблаганна медична реформа, кожна лікарня повинна знайти свою нішу, а не тільки стояти на місці, надаючи первинні послуги місцевому населенню. Тому добре, що лікарня у Трускавці позбавилася статусу суто місцевого медичного закладу і пропонує широкий спектр послуг як жителям сусідніх міст та районів, так і відпочивальникам, - каже Андрій Ярославович.

- У нас на відміну від інших подібних медичних установ є та перевага, що ми – місто «Нафтусі», - зазначає Андрій Кульчинський. – «Нафтуся» плюс сучасні технології малоінвазивної хірургії дають набагато сильніший ефект, ніж окремо «Нафтуся» і окремо малоінвазивна хірургія. І цей шанс ми не маємо права змарнувати…

- Ми працюємо в конкурентному медичному середовищі і кожна лікарня бореться за свого пацієнта, - продовжує Андрій Богданович. - Ми є природними монополістами на певні курортні фактори, тож маємо використати ці можливості і бути в хороших партнерських стосунках з санаторно-курортними закладами. Нові партнери, нові проекти – це додаткові вливання в лікарню. Чим краще оснащена буде лікарня, тим безпечніше почуватимуться і трускавчани, і гості міста.

Вітання від народного депутата України від Дрогобиччини Богдана Матківського та обіцянку сприяти у вирішенні поточних питань виголошує довірена особа депутата, трускавчанин Ярослав Карнадз. Детальніше на статистиці щодо кількості операцій, які надають у міській лікарні, а також на різноплановості послуг, зупиняється заступник головного лікаря ТМЛ Володимир Чуба.

- Я можу впевнено сказати, що навряд чи в кожному обласному центрі України є медичні заклади з такою потужною діагностично-лікувальною базою, з таким висококваліфікованим персоналом, як у Трускавці, - висловлює думку лікар Ігор Деркач. Ігор Анатолійович має можливість порівнювати, адже донедавна працював у Донецьку. В зв’язку з сумнозвісними подіями на Сході України змушений був покинути рідну домівку і зараз цей висококваліфікований спеціаліст працює у Трускавці.

Взагалі варто зауважити, що у Трускавці надають медичні послуги, здійснюють операції на надсучасному обладнанні знані в медичних колах люди, професори, доктори та кандидати наук. Не в останню чергу це можливо завдяки співпраці міської лікарні Трускавця з партнерами, одним з яких є ТзОВ «Консиліум». Взаємовигідна співпраця на благо Трускавця, на благо людей, на благо всієї України – так можна окреслити стосунки між комунальним підприємством «Трускавецька міська лікарня» та «Консиліумом». Тому в теперішній час кризи дійсно можна щиро порадіти за головного лікаря Андрія Кульчинського, що лікарні вдалося закупити обладнання на кілька мільйонів гривень, вартість якого зараз вже зросла в рази в зв’язку з різким падінням курсу гривні до долара.

І насамкінець про проблеми. В 2015 році українцям не слід очікувати на приємні сюрпризи від уряду і медицина не є винятком. Є інформація, що буде скасовано безкоштовне харчування в лікарнях (до речі, в школах також), скорочення торкнуться медичного персоналу (якщо не по особах, то по ставках), цілих медичних установ. В Дрогобицькому районі буде створено єдиний госпітальний округ – цю ідею вищі чинуші виношували ще в часи урядування Януковича, щоб зменшити соціальні видатки. На жаль, чинний уряд вирішив економити чомусь тільки на простих людях, а олігархи і далі жируватимуть на наших народних багатствах. В цих умовах йтиме боротьба за виживання, в тому числі і в медичному середовищі. І залишаться функціонувати ті лікарні, які не просто тримаються на плаву, а тримають курс на розвиток, на новітні технології, на модернізацію та вдосконалення.

- Добре, що в нас є Андрій Богданович, який немов капітан корабля веде нас по морі житейських бур, - так поетично висловилася про свого керівника одна з працівниць Трускавецької лікарні. З цим твердженням важко не погодитись. Бо дійсно, добре, якщо людина на своєму місці, вміє робити і хоче щось робити. Добре, якщо головний лікар – не просто керівник, а ще й лідер, який власним прикладом спонукає до руху вперед. Шкода, що курорт Трускавець, на жаль, не може похвалитися наявністю такого далекоглядного, мудрого та практичного капітана, який дивиться на речі не тільки з позиції сьогоднішнього дня, а й із позиції перспективи.

Трускавецький Центр малоінвазивної хірургії та урології – це один з проектів на перспективу, візитівка міста, приклад того, що і в теперішніх складних умовах можна успішно працювати, втілювати мрію в життя, а не тільки нарікати на труднощі та шукати винних. Бо хто хоче працювати – той шукає можливостей, хто не хоче – причин…

Володимир Ключак

джерело: Володимир Ключак






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар