Львів’яни провели в останню путь політв’язня, патріотку України Стефанію Шабатуру

Львів’яни провели в останню путь політв’язня, патріотку України Стефанію Шабатуру

2014-12-22 17:55:43

Львів’яни провели в останню путь політв’язня, патріотку України Стефанію Шабатуру

Сьогодні Львів прощається з багаторічним політв’язем радянських часів, членом Української Гельсінської групи, мисткинею Стефанією Шабатурою, яка відійшла у вічність на 76-у році життя внаслідок тяжкої хвороби.

Про це 19 грудня повідомив кореспондент ia zik.

Провести в останню путь видатну людину та справжню патріотку України прийшли родина, львів’яни, відомі громадські діячі Ігор Калинець, Мирослав Маринович, Микола Горинь, Віктор Неборак, депутати Львівської облради.

«Оглядаючи життя Стефанії Шабатури, ми можемо з упевненістю сказати, що Бог її послав не для того, що вона чинила свою волю, а Божу волю… Вона ставала свідком правди, коли інші мовчали, бо боялися наслідків… Такими людьми можна пишатися, вони змінюють світ, доводять до того, що руйнуються бетонні структури», – зауважив священик храму Стрітення Господнього під час похорону Стефанії Шабатури.

«Вона сповнила свій житейський обов’язок, була серед тих, які будували Українську державу», – додав отець.

Він також зазначив, що такі люди як Стефанія Шабатура на небесах молитимуться за Україну, аби страшна сторінка в її історії врешті завершилася.

Поховають Стефанію Шабатуру на Личаківському кладовищі на Полі почесних поховань.

Стефанія Шабатура – багаторічний політв’язень радянських часів, член Української Гельсінської групи.

Стефанія Шабатура, яку вперше КГБ арештував у 1972 році, провела вісім років у таборах і засланнях за звинуваченням у «антирадянській агітації і пропаганді», в тому числі – 5 років у жіночому концтаборі суворого режиму у Мордовії.

У 1979 році Стефанія Шабатура стала членом Української Гельсінської групи – правозахисної організації, до якої входили найбільш відомі українські дисиденти радянських часів, зокрема Левко Лук’яненко, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович та інші.

Стефанія Шабатура брала активну участь у протестних акціях в’язнів. Співавтор листів і звернень до міжнародних і радянських організацій. КДБ знищив 70 екслібрисів і понад 150 рисунків Шабатури.

У 2006 році нагороджена орденом «За мужність» І ступеня.

17 грудня 2014 року на 76-у році життя Стефанія Шабатура відійшла до вічності.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар