У Львові представили фотовиставку, яка через портрети розповідає історію Майдану

У Львові представили фотовиставку, яка через портрети розповідає історію Майдану

2014-12-22 21:33:03

У Львові представили фотовиставку, яка через портрети розповідає історію Майдану

Виставка «Обличчя свободи. Майдан» відомого українського фотографа Ігоря Гайдая побувала у різних містах України та світу, а частину світлин залучили до постійної експозиції музею Берлінської стіни. Сьогодні ж, 22 грудня, її представили у Львові у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Кожен охочий має змогу оглянути добірку фото до 9 січня.

Про це повідомляє кореспондент ІА zik.

«Обличчя свободи. Майдан» подорожує Україною разом із ХІ Мандрівним фестивалем документального кіно про права людини docudays.ua.

Ігор Гайдай працював над серією фотографій протягом трьох місяців. Він вирішив передати історію Майдану не через репортажні фото, а через портрети. Кожен його герой зображений на фоні того, що відбувалося у той період революції, того, чим він займався на той момент.

«Я не кожен день виходив на зйомку, але дуже часто, – розповів фотограф. – Іноді за один вихід було багато фотографій. Іноді – одна. Майдан мав різні періоди. Всі ці періоди відтворені через портрети людей, а не репортажним фото. Я приходив на Майдан, і не будо жодних планів. Я просто знайомився з людьми, які мені були цікаві, і просто їх фотографував. Також фотографував знайомих».

На світлинах з Майдану, що представлені на експозиції, можна побачити людей, які рік тому повстали за свій вибір, а зараз їм довелося брати участь в іншому протистоянні – за цілісність своєї країни. Серед них можна упізнати і козака Гаврилюка, і соціального психолога Юрія Покальчука, і теперішнього нардепа Єгора Соболєва.

«Мені трошки важко було спіймати Єгора Соболєва, хоча я з ним спілкувався з перших днів Майдану. Він кожного ранку о 8.00 збирав молодь, яка пікетувала різних суддів. Завдяки цьому тиску багато людей отримали легше покарання. Пізніше у Соболєва розпочалися інші важливі зустрічі», – розповів фотограф.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар