Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівФотограф - Юрій Федчак, з фотоархіву 2015 р.: церква в с. Довге Гірське Дрогобицького району

2018-06-25 15:39:01


Фотограф - Юрій Федчак, з фотоархіву 2015 р.: церква в с. Довге Гірське Дрогобицького району

Бував у різних храмах, але цю церкву в с. Довге Гірське Дрогобицького району про себе називаю "Вишиваною". 29 травня 2015 року я побував у дерев'яній церкві Св. Миколи і був вражений величезною кількістю вишиваних рушників, якими були прикрашені образи, стіни та ін. всередині храму.
А ось таку інформацію про церкву Святого Миколая я прочитав на сайті "Дерев'яні церкви Західної України":
"Перші відомості про церкву походять з 1507 р. У 1723 р. була збудована нова дерев'яна церква на місці давнішої з 1645 р. Це була тридільна триверха будівля. У 1903 р. поруч старої церкви споруджено існуючу дерев'яну, розписи якої виконав Корнило Устиянович (помер під час виконання робіт в храмі, похований на цвинтарі біля церкви). Шематизми помилково датують церкву 1909 р. Стара церква простояла до Першої світової війни. Документ 1804 р. засвідчує існування в селі ще однієї дерев'яної церкви Вознесення Господнього на Брюховецькому полі.
Церква в південній частині Довгого стоїть на невисокому підвищенні, поблизу центру села, на цвинтарі. Церква за конструкцією тризрубна, видовжена у плані, одноверха. Ризниця прибудована зі сходу до вівтаря. Від заходу до бабинця прибудували рівноширокий присінок. Церква оточена піддашям. Стіни під опасанням з відкритого зрубу, над - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Восьмерик нави накритий шоломовою банею з великим прозорим ліхтарем і маківкою, які суцільно покрили металізованою бляхою.
Гребені дахів вівтаря і бабинця увінчують великі ліхтарі з маківками. Недалеко каплички пам'ятник: "о. ЮЛІЯН Ш?Х *30 Х 1846 - +12 ХІІ 1933 Душі Іх во благих водворятся. о. М?ХАЙЛО ДЗЄДЗІЦК?Й *5 ХІІ 1778 - +20 viii 1866. о. ТЕОДОР Ш?Х *15 vii 1810 - +30 Х 1889". Внизу підписано: "Т. Валігура, Дрогобич". На північний захід від церкви знаходиться невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом, на надпоріжнику дверей якої є дата: "1926 року".
Багато цікаво я тоді почув також з уст отця Тараса Яворського. Але про все в одному пості не опишеш. Краще особисто поїхати в Довге Гірське і побачити його принади власними очима. Повірте, дня не вистачить, щоб осягнути всю красу цього гірського мальовничого села на Дрогобиччині!

Фотограф - Юрій Федчак, з фотоархіву 2015 р.

 

джерело: автор


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень