Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівКияни і не тільки можуть законно не платити ЖЕКам за прибирання, – розслідування

2017-07-11 19:08:14


Кияни можуть законно не платити ЖЕКам за прибирання, – розслідування
У серпні кияни за утримання будинків і прибудинкових територій заплатять ЖЕКам удвічі більше, ніж раніше. Середній розмір тарифу тепер складатиме 6, 43 грн за 1 кв. м. Однак серед мешканців столиці є такі, що знайшли спосіб взагалі не платити за прибирання прибудинкових територій.

«Я не плачу за те, чого не отримую. У нас немає прибудинкової території!», – пояснює журналістам програми «Остання Інстанція» мешканець столиці Володимир Блащук. За прибирання прибудинкової території Володимир не платить ЖЕКу вже понад 10 років.

Відтак, Володимир Блащук не переймається нещодавнім повідомленням КМДА про те, що тарифи на житлово-комунальні послуги у столиці зростуть удвічі. Тоді заступник голови КМДА Петро Пантелеєв пояснив, що такий крок є вимушеним.

«Ми зобов’язані зберегти житлово-комунальне господарство у працездатному стані та не втратити робітників, яких уже зараз не вистачає. Я маю на увазі сантехників, слюсарів та двірників», – пояснив заступник Віталія Кличка.

Це підвищення торкнеться понад 8 тисяч київських багатоповерхівок. При цьому розмір оплати за прибирання території для кожного мешканця залежить від площі його квартири.

Наприклад, Володимир Блащук проживає в будинку № 84 на вул. Антоновича. Площа його квартири – 60 квадратних метрів. За старими тарифами він мав би сплатити 127 гривень 80 копійок. За новими – удвічі більше.

Загальна площа житлових площ будинку становить близько 600 квадратів. Це означає, що за рік мешканці сплатять більше 30 тисяч гривень.

«Сусіди кажуть: ми так звикли! Але ніхто не знає меж прибудинкових територій... І вони будуть платити удвічі більше! Але за що?» – обурюється Володимир Блащук.

Більшість киян, яких опитали журналісти «Останньої Інстанції», не знають площі своїх прибудинкових територій. В офіційних джерелах, – наприклад в «Інформаційно-аналітичній системі управління житловим фондом Києва», – вказані тарифи на прибирання території навколо будинку пана Володимира, але не вказана її площа.

«Колись нас запевняли, що площа нашої прибудинкової території була майже півгектара. Але поруч з нашим будинком з’явився цей монстр, висотка. Логічно, що тарифи на прибирання повинні були зменшитися. Адже його поставали на нашій території», - емоційно дорікає комунальникам «злісний неплатник».

У кадастровій карті більшість територій Києва – сіра пляма, тобто комунальна власність. В тому числі – земля навколо будинку по вулиці Антоновича. Правники підказують, що за їх прибирання мала би платити КМДА, а не мешканці будинків.

«Абсолютно законне питання: «Люди, за що я плачу?». Ви платите за те, щоб прибирати землі населеного пункту, землі житлової забудови. Але не свою прибудинкову територію», - пояснює юрист Наталя Гнатуш.

З юридичної точки зору, багатоповерхівки взагалі «висять у повітрі». Після приватизації квартир земельні ділянки під будинками не передали у власність мешканців. А в 2005 році скасували наказ Державного комітету, який визначав порядок виділення прибудинкових територій. Така ситуація повністю нівелює поняття нерухомості.

«Якщо у вас є прибудинкова територія, ви повинні знати, де її межі! Відкрийте публічну кадастрову карту. Поцікавтеся, який кадастровий номер земельної ділянки. Якщо у вас немає права власності або користування земельною ділянкою, то є всі законні підстави не платити! І обґрунтовувати свою правову позицію у суді», – стверджує юрист Наталя Гнатуш.

Чи можна не платити ЖЕКу?

 

Читайте більше тут:  http://zik.ua/news/2017/07/11/kyyany_mozhut_zakonno_ne_platyty_zhekam_za_prybyrannya__rozsliduvannya_1129965


джерело: зік


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень