Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівМісто, про яке забувають

2018-02-13 19:30:59


Місто, про яке забувають

Колись славний населений пункт, який був відомий як місто калійників, а нині невеличке містечко  Львівської області, в якому мешкає приблизно 20 тисяч осіб, вже в найближчому майбутньому може стати просто ще одним мікрорайоном Дрогобича. А все через те, що ті підприємства, за рахунок яких функціонував та розвивався цей населений пункт, просто занепадають, а відновлювати їх ніхто не збирається.

Прикро, що поруч з одним з найбільших бальнеологічних курортів Європи – Трускавцем – формується такий собі острівець бідності та депресії. Центральна та обласна влада просто не звертають уваги на проблеми Стебника. І навіть якщо місто після децентралізації об’єднається з навколишніми селами, то це ОТГ буде гарантовано дотаційним, на жаль. І тут немає вини міського голови, «батьківщинівця» Петра Старосольського, оскільки в цьому місті просто відсутні джерела наповнення місцевої казни. Тут радше можна говорити про те, що у Дрогобицькій міській раді (саме їй підпорядковується Стебник) та Львівській облраді чи адміністрації просто не дослухаються до мера. І не хочеться вірити, що саме через його партійну приналежність.

На жаль, зараз спостерігаємо таку тенденцію, що промислові міста України і на Заході, і на Сході залишаються наодинці зі своїми проблемами, бо із закриттям основних великих підприємств обмежують і можливості до розвитку. Як наслідок бачимо стан доріг у Стебнику – там легше пересуватися пішки або на велосипеді, але не на авто.

Днями спілкувався з міським головою Стебника і він неодноразово звертався до обласного керівництва посприяти у фінансуванні на ремонт основних автомагістралей міста, проте реакції не було жодної. І це при тому, що місто готове долучитися у співфінансуванні – основне ж відремонтувати дороги. Тим більше, що після обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» транзит великогабаритного транспорту відбувається через Стебник, в обхід аварійної ділянки.

До речі, про провал земної поверхні неподалік Стебника… Після цієї техногенної катастрофи, яка сталася в жовтні минулого року, політики та урядовці під прицілом телекамер зробили кілька нібито гучних заяв і пообіцяли допомогти, але за ці місяці якісної роботи так і не було зроблено… Перший віце-прем’єр міністр Степан Кубів лише оглянув провалля і повідомив про новий проект консервації калійних шахт. Але такими обіцянками влада годує нас не перший рік, а проблема лишається і наражає на небезпеку усіх мешканців тієї території… Знову ж таки складається враження, що у владних кабінетах блокують вирішення цієї проблеми…

У Стебнику невирішеним залишається питання розмежування земель між населеними пунктами в тій частині, де розташований «Полімінерал». На це в місті знайшли частину грошей, решту – з обласного бюджету так і не отримали. І такі фінансові проблеми у Стебника є постійно, оскільки весь ресурс перерозподіляють у Дрогобицькій міській раді і, ймовірно, не завжди об’єктивно. Врятувати місто може надання йому статусу обласного підпорядкування – тоді значна частина надходжень від податків залишатиметься на місці, а фінансування з обласного бюджету буде йти напряму. Тим більше, що на Львівщині ми маємо приклад Моршина – міста з населенням 6 тисяч осіб і обласного підпорядкування.

Нині основне – зберегти населені пункти України, надати їм стимул до розвитку та подальшого процвітання, бо наразі статистика доволі невтішна – за роки незалежності з мапи нашої країни зникло майже 700 сіл та селищ…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

(Переглядів 1,675 , 1,675 переглядів сьогодні)

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Загадка: Сергій заробляє в місяць 20 тисяч гривень. А його дружина Оля витрачає в місяць 40 тисяч гривень. Питання: Сергій здогадується про існування Антона?

Старлан


Сорочинський ярмарок
Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень