Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівПоле діяльності є...

2019-12-08 21:22:30


Поле діяльності є...

Цікаве інтерв'ю, в якому відома в Дрогобичі художниця Христина Соломчак розповідає про своє творче життя Христині Кацюрин - майбутній журналістці, ексклюзивно, до увагі шановного читача газети "Гомін Галичини"...

Чи колись, прогулюючись площею Т.Шевченка у Дрогобичі, ви звертали увагу на мурал, зображений на готельному комплексі «Дрогобич» (колишня назва готелю «Тустань»)? Впевнена, що так. Цей дивовижний витвір мистецтва створила молода і талановита художниця Христина Соломчак.

Наша розмова з Христиною відбулася за філіжанкою кави в одній з дрогобицьких кав‘ярень. Дівчина виявилася дуже цікавою співрозмовницею. Своє навчання вона розпочала у Підбузькій Малій академії мистецтв. Дівчина зізнається, що саме навчання у Підбужі дало їй важливі знання. Після цього продовжила навчання у Косівському училищі образотворчого мистецтва, а згодом закінчила Львівську національну академію мистецтв. Христина завжди знала, що хоче проживати в Україні. Саме тому після навчання повернулась у Дрогобич. Тут з‘явилась ідея: намалювати мурал на фасаді «Тустані». На стінописі зображено дівчину у вишиванці і вінку, а на тлі синьо-жовтого прапора летять лелеки. Ці три національні символи підкреслюють патріотизм художниці. Мурал - це її перший масштабний проект, присвячений Дрогобичу.

     «Я хотіла, щоб це було щось просте, гарне та легке для сприйняття», - розповідає художниця. - Допомагали мені у створенні муралу брат і сестра, які також є художниками. Підприємець Андрій Янів спонсорував  частину фарби, риштування та інші потрібні для цього речі».

     Потім були й інші цікаві проекти, варті уваги, зокрема мурал на будівлі пожежної частини (м. Дрогобич). Цю роботу мисткиня згадує із захопленням:

«Дуже цікаво було побачити роботу пожежної частини зсередини. Скільки за один день пожежна машина виїжджає на виклики! Лунає сирена, і за декілька секунд всі пожежники збігаються до машини, наче мурашки».

    Для дрогобицької молоді Христина Соломчак розписала стіну організації молодіжного простору спільно з волонтерами, які в рамках проекту «Будуємо Україну разом» побували у місті Котермака.

     Слухаючи цікаву розповідь молодої художниці, не можу не спитати: «Невже такій молодій творчій особистості не хочеться жити і творити у Києві чи за кордоном?» На це Христина відповіла: «Мені дуже подобається Дрогобич. Це тихе, рідне місто. У великих мегаполісах люди напружені, агресивні, завжди кудись поспішають. У Дрогобичі все навпаки: нікуди не потрібно квапитися. Тут можна творити. Поле діяльності є». А далі додає: «Потрібно лише захотіти. Тут є чим зайнятись як  для молоді, так і для людей поважного віку».

    - Звідки черпаєте джерело енергії? - поцікавилась я.

- Перш за все джерелом натхнення є мої діти. Також захоплююсь людьми, які щось роблять, перебувають у постійному русі, робочому процесі.

   Розповідає дівчина і про труднощі в житті:

 - Мій чоловік - військовий, тому в нашій сім‘ї зараз нелегкі часи. Був момент, коли я просто хотіла взяти автомат і поїхати разом з ним на Схід (на фронт). Але потім зрозуміла, що від мене більше користі тут. Кожен має робити те, що може робити.

- На вашу думку, що потрібно зробити, щоб змінити Дрогобич?

- Не потрібно бути лише споживачами, потрібно вкладати і свою працю, і кошти у розвиток інфраструктури міста. У суспільстві дуже багато людей, які роблять корисне безкорисливо. Класно було б, якби усі чимось жертвували для спільного блага.

- Що побажаєте тим, хто в майбутньому плануєте пов‘язати своє життя з мистецтвом?

- Побільше оптимізму, витримки, сил, знайти своє призначення. Але найголовніше - знайти своє оточення. Саме оточення формує тебе, як особистість.

- Христино, це чудово, що у вас так багато задумів, творчих планів. Бажаю вам, щоб вдалося реалізувати все задумане. Ваша творчість допоможе багатьом стати кращими. Вірю, що завдяки вашим прекрасним картинам-муралам Дрогобичем зацікавиться більшість гостей міста.

Христина КАЦЮРИН

джерело: власне


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Жінки непереможні. Сьогодні чув, як маленька дівчинка років 6-7 кричить на хлопчика ображеним голосом, майже плачучи: "Віддай, це не твоя цукерка, я твою вже з'їла!"JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень