Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівУ ЛЬВОВІ ПРОЙШОВ МАРШ ГЕРОЇВ НА ЧЕСТЬ РОМАНА ШУХЕВ?ЧА

2018-03-05 16:53:24


У ЛЬВОВІ ПРОЙШОВ МАРШ ГЕРОЇВ НА ЧЕСТЬ РОМАНА ШУХЕВ?ЧА

У ЛЬВОВІ ПРОЙШОВ МАРШ ГЕРОЇВ НА ЧЕСТЬ РОМАНА ШУХЕВ?ЧА 

4 березня у Львові пройшов Марш Героїв на честь генерала УПА Романа Шухевича, що був організований Національним Корпусом та іншими націоналістичними силами. 

Марш Шухевича окремо порушив питання з приводу політики сусідньої Польщі щодо України. Сьогодні, як ніколи гостро, розпочалась дискусія з приводу історичної пам’яті. Проте, так само як не буває «чорно-білого» в розумінні самої історії не можуть існувати і ультимативні нав’язування ззовні про вшанування власної пам’яті. В контексті відносин із Польщею – ми маємо розуміти, що вибудувати спільну історичну пам’ять ми можемо і повинні. Наша історія взаємостосунків нараховує понад тисячу років. Фактично з жодною з існуючих сьогодні держав ми не мали таку тривалу історію співіснування.

Різні події можуть бути покладені в конструкт наших подальших відносин. Але ми маємо усвідомити, що такими мають стати пам’ять про спільну перемогу у Хотинській битві чи перемога над Московією в ході Смоленської війни. Ці історичні події мають стати стратегічними основами нашої спільної пам’яті про співпрацю наших обох народів. І справа тут не лише в економічних чи культурних інтересах, а справа у тому, що дві наші Держави можуть і мають забезпечити стабільність та потужний розвиток всього Східноєвропейського простору. 

Саме це запитання ми маємо ставити нашим сусідам – чи готові вони разом з нами ставати лідером в Східній Європі, чи вони прагнуть обслуговувати виключно тимчасові інтереси певних груп. Зрештою, як і сто років тому на кону знову доля всієї Європи. 

джерело: власне


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень