Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЯк стати чемпіоном?

2020-02-24 21:43:23


Як стати чемпіоном?
приклад юного чемпіона з бойового...
Аромат запашної кави,запах свіжоспеченої випічки та дитячий сміх....
  Саме така атмосфера панує у сім‘ї Микуличів,де проживає абсолютний чемпіон України з бойового гопака - Олег Микулич.
  Бойовий гопак - це унікальна бойова система духовного і фізичного вишколу,відтворена на основі елементів традиційного козацького бою та рухів,що збереглися в народних танцях.
  Бойовий гопак - це лицарське мистецтво українського народу,яке достойно конкурує з японським карате,китайським кунг-фу,грецьким панкратіоном,французьким саватом,американським кік-боксінгом,бразильським капу-ейро....
  Олег проживає у славетному місті Борислав на Львівщині. В дитинстві хлопець захотів пов‘язати своє життя зі спортом. Коли йому виповнилося 5 років,батьки віддали Олега до школи бойового гопака «Вовк». З першого тренування хлопець зрозумів,що це його покликання.
   Олег виявився дуже загартованим та рішучим. Разом із хлопцями-козаками він вирішив піти у табір,який знаходився у селі Кропивник. Там Олег був найменшим учасником.
У таборі є ройовий,який несе відповідальність за всіх присутніх. Також є чергові,які не сплять усю ніч,охороняючи табір та підтримуючи порядок у ньому. Олегові дуже сподобалося перебувати там.
    Коли юному чемпіону виповнилося 6 років,тренер вистриг йому чуба,який є невід‘ємним атрибутом кожного козака. Якщо у козака є брат або сестра,то чуб потрібно закладати на праву сторону,якщо нема - то на ліву.
   В Олега,як і в кожного чемпіона,були свої труднощі. Хоч він займався гопаком змалечку,йому чотири рази не вдавалось здати технічні елементи,а саме - відпрацьовку ударів. Підтримка батьків і наполегливе тренування дали свій результат. Хлопець зміг добре здати технічні елементи. Після цього Олег брав участь у багатьох змаганнях.
   Згодом юний чемпіон переміг на шостому Всеукраїнському турнірі з бойового гопака «Огонь запеклих не пече!». Хлопець виступав у трьох дисциплінах і у всіх здобув перші місця. Таким чином Олег став абсолютним чемпіоном України з бойового гопака.
   Змагання проводилися із таких дисциплін:
1. Борня ( легкий контакт)
2. Герць (повний контакт)
3. Вільний козацький бій ( аналог змагань зі змішаних єдиноборств).
  Олег Микулич ходить на тренування тричі на тиждень, а також інтенсивно тренується вдома.
   Ось як юнак розповідає про весь процес підготовки до змагання: « Перед двобоєм тренер надає нам певні настанови,поради,яких нам слід дотримуватися. Якщо хтось із нас програє,не потрібно показувати свої емоцї. Потрібно виявляти повагу до суперника. Також тренер проводить інструктаж: які удари дозволено використовувати,які не дозволено. Обов‘язково проводять медичний огляд. І, звичайно, потрібно вдягнути спеціальний захист,який включає:
 - щитки ( елемент спортивної екіпіровки,які прикривають передню частину гомілки та захищають від цілого ряду серйозних травм);
 - бенти;
 - рукавички;
 - шлем;
 - капа ( засіб з гнучкої поастмаси,який одягають на зуби,щоб захистити їх від спортивних травм);
 - ракушка ( для захисту паху).
 Олег додає:« Сім‘я мене дуже підтримує: тато завжди їде зі мною і вболіває за мене здалеку. Мама разом із братиком і сестричкою хвилюються за мене вдома. Їхню підтримку я відчуваю за сотні кілометрів». 
   Влітку в Олега час дозвілля. Він разом із командою подорожує всією Україною. Відвідує багато цікавих, визначних місць нашої Батьківщини,зокрема: Кам‘янець-Подільський, Білгород-Дністровський,Одеса та інші.
  Батьки дуже задоволені діяльністю свого сина. Ось що каже про це мама Олега пані Ольга: «Мені подобається гопак через те, що кожне тренування починається і закінчується молитвою. Тренер добре обізнаний з історією, і тим самим навчає своїх виконавців українських пісень, обрядів, традицій. Діти багато пізнають,адже відвідують багато історичних місць. Дуже все дисципліновано. До прикладу, чіпси,сухарики,кока кола - ці всі продукти харчування заборонені».
 Мама додає: «У теперішньому світі дуже важливо,щоб діти духовно розвивалися,були самостійними».
   Пані Ольга радіє,що старший син навчає бойових мистецтв молодшого брата Матвія і сестру Марічку.
   Батьки не шкодують коштів, бо це допоможе дітям розвиватися.
  Юний чемпіон мріє,що колись сам зможе стати тренером і ділитиметься своїм досвідом з іншими. А також Олег дуже б хотів,щоб бойовий гопак став олімпійським видом спорту.

Христина Кацюрин 

джерело: автор


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Якщо ти живеш у цій країні і не володієш її мовою, то ти або гість, або загарбник, або несповна розуму. Омар Хайям.

Батько сварить сина:

- Скільки разів я тобі говорив, щоб ти не грався з сірниками!!?

- Я не грався... Я прикурював!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень