Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЯка «Липнева ніч» без дрогобичан? Чергова інтеґраційна зустріч у Любліні

2018-07-16 20:13:11


Яка «Липнева ніч» без дрогобичан? Чергова інтеґраційна зустріч у Любліні

Днями з Любліна повернулася численна делегація дрогобичан. Вже вдруге беруть вони участь у мистецькому проекті “Липнева ніч” (“noc lipcowa’) в цьому польському місті на запрошення Фундації “Бережімо спадщину” (“chrońmy dziedzictwo”) та її голови Артура Дерлікевича, який послідовно зміцнює та поглиблює культурні взаємини між українським та польським містами. Приводом для мандрівки цього разу стало відкриття в Ґалереї “Пьотр Луц’ян” виставки графіки та малярства знаного польського мистця, професора Університету Марії Склодовської-Кюрі, декана художнього факультету (2012-2016) цього вишу Артура Попка “Ах, прощавайте баобаби”.

Вражають і графічні роботи знаного мистця, і його напрочуд яскраві й глибокі за змістом та сенсом праці малярські. Представили художника його колега, в чиїй Ґалереї і відбувалася імпреза, Пьотр Луц’ян і культурознавчиня, громадська активістка, представниця Фундації Александра Зінчук. Цікавим був її діалог з мистцем, позаяк на прохання Александри розповів Артур Попек  про те, як працює над своїми творами. Іноді, сказав художник, для якого графіка є найбільшою і найсуттєвішою  можливістю вираження його мистецьких та естетичних вподобань, творення одного офорту триває від одного до трьох місяців – від задуму й до завершення технологічного процесу створення графічного твору.

Ось як каже про сьогоднішню творчість мистця, який у малярстві та графіці Європи присутній уже три десятиліття, професор-мистецтвознавець Адам Кулик: “Також властиве  Артурові, і тому часто згодом експоноване  ним, накопичення дрібних деталей, зазвичай пов’язаних з Міро. … художник занурився у світ дуже тонких, поетичних мініатюр, зокрема хочеться  сказати про повітряні мініатюри, в яких виникають  форми предметів , тварин і людей, як з павутиння  снів (Пробудження пам’яти, 1984, Лісові зустрічі, 1986)… Підозрюю, що надихало мистця й мистецтво Сходу (Китай, Японія), мабуть, було захоплююче в цей час…” (А. Кулик, «Поетика настрою»).

Вернісаж супроводжував виступ вже добре відомого і за межами Дрогобича, зокрема й у Любліні,  ансамбля незабутньої благословенної пам’яти Альфреда Шраєра (8.05. 1922 – 25.04. 2015) у складі акордеоніста Тадея Серватки, клавішника Лева Лобанова (вони багато років виступали спільно з маестро Альфредом і об’їздили з концертами  півконтиненту, Яни Лензьон (вокал), Лесі Блищак (скрипка), Андрія Шаблі (акордеон), Володимира Муравського (гітара), Романа Локатира (вокал).

                                                                                                                   

Лунали популярні мелодії та пісні польські, українські єврейські, й майстертність дрогобицьких виконавців зірвала хвилю овацій.

 

«Липнева ніч» у «Ґалереї Луц’ян» – чудова можливість дивитися, слухати, спілкуватися, а також і частуватися  на свіжому повітрі в дворику Ґалереї на Бернардинській в Любліні, в самому центрі міста. Й на заходи, які організовує Фундація «Бережімо спадщину», приходить щораз більше людей, до того ж – різних ґенерацій.

Так було й цього разу, й  тривала імпреза до пізнього вечора, не залишаючи байдужим з жодного, хто завітав до Ґалереї «Пьотр Луц’ян»

Довідка:

Професор Артур Попек  народився 26 травня 1960 року в   Щебжешині. З відзнакою закінчив  в галузі Університет імені  Марії Кюрі Склодовської в Любліні ( за фахом психологія та мистецтвознавство). 1983 року почав працювати асистентом-стажером в  Інституті художньої освіти, відтак – ассистентом і старшим ассистентом.

У 1991-1992 роках він закінчив докторантуру  в Академії образотворчого мистецтва під керівництвом професора  Рафала Стрента. Від 1992 року –  ад’юнкт І ступеня, від 1998 – ад’юнкт ІІ ступеня.  2011 року йому було надано звання професора образотворчого мистецтва. Від  2013 року – звичайний  професор. Декан художнього факультету у Люблінському університеті імені  Марії Кюрі Склодовської у  2012-2016 роках. Член   Асоціації польських художників і дизайнерів, Товариства «Міжнародне триєннале графіки в Кракові»  і adogi (Міжнародне товариство малої графічної форми ) в Барселоні, Іспанія. Від  2000 року був пов’язаний з групою krak – Голлівуд, Лос Анжелес,  США. Від  2000 року -художній керівник Товариства мистецтв у Чикаго, США.

Артур Попек організував   понад  70 персональних виставок (зокрема – в багатьох містах Сполучених Штатів, у австрійському  Відні), мистець  брав  участь в більш ніж 60 міжнародних виставках і понад 70 колективних.

Є автором  близько ста проектів, каталогів, книг, тощо. Лавреат кількох престижних нагород в царині графічного дизайну і живопису. Його роботи отримали міжнародне визнання і є частиною   збірок  багатьох визнаних ґалерей, музеїв та приватних колекцій.

Остання серія картин і графіки, присвячена мандрівкам, містить роздуми і переживання з подорожей різними куточками світу…

Леонід ГОЛЬБЕРГ

Світлини автора.

джерело: власне


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень