Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівПоліовірусна інфекція – це вірусна інфекція, протікає з ураженням центральної нервової системи

2017-07-10 13:53:01


 Поліовірусна інфекція – це вірусна інфекція, протікає з ураженням центральної нервової системи

   Дрогобицький міжміський відділ ДУ "Лвівський обласний лабораторний центр МОЗ      України" інформує:

 Поліовірусна інфекція – це вірусна інфекція, що протікає з переважним ураженням центральної нервової системи (сірої речовини спинного мозку) та призводить до розвитку млявих парезів і паралічів. Залежно від клінічної форми, перебіг поліомієліту може бути як малосимптомним (з короткочасною лихоманкою, катаральними явищами, диспепсією), так і з вираженими менінгеальними симптомами, вегетативними розладами, розвитком периферичних паралічів, деформацією кінцівок і т.п.

Джерелом інфекції при поліомієліті може виступати як хвора людина, так і безсимптомний вірусоносій, що виділяє вірус з носоглоткової слизом і випорожненнями. Передача захворювання може здійснюватися контактним, повітряно-краплинним та фекально-оральним шляхами. При цьому абсолютну більшість хворих становлять діти до 7 років. Сезонні піки захворюваності припадають на літньо-осінній період.

Інкубаційний період при різних формах поліомієліту в середньому становить 8-12 днів.
 

Профілактика поліомієліту

Легкі форми поліомієліту, що протікають без ураження ЦНС, проходять безслідно. Важкі паралітичні форми можуть призводити до стійкої інвалідизації та летального результату. Завдяки багаторічній цілеспрямованій вакцинопрофілактиці захворювання переважають легкі інапарантні та абортивні форми інфекції. Паралітичні форми виникають тільки у невакцинованих осіб.

Профілактика поліомієліту включає обов’язкову планову вакцинацію та ревакцинацію всіх дітей згідно з національним календарем щеплень. Діти з підозрою на поліомієліт підлягають негайній ізоляції, в приміщенні проводиться дезінфекція, контактуючі особи підлягають спостереженню та позачерговій імунізації ОПВ.
Окрім того, з метою профілактики поліомієліту необхідно:

-       додержуватись правил особистої гігієни (миття рук);

-     свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою.

                 Завідувач           

                 Майкут І.Б.

 

джерело: власне


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень