2015-02-13 14:38:17
Інформаційно-аналітичний вісник
«Єдина Країна»
13 лютого 2015 року. Ранковий випуск
НОВ??Н??
ПОРОШЕНКО ЗАКЛ??КАВ НАДАТ?? УКРАЇНІ БЕЗВІЗОВ??Й РЕЖ??М НА САМІТІ У Р??ЗІ
13.02.2015
Президент України Петро Порошенко закликав ЄС надати Україні безвізовий режим на саміті "Східного партнерства" у Ризі, який запланований на 21-22 травня.
Про це він заявив у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.
«Я звернувся з проханням до Європейського Союзу надати Україні на Ризькому саміті «Східного партнерства» безвізовий режим Україні. Вважаю, що це буде важливим символічним кроком для нашої співпраці», - сказав Глава держави.
Він також запросив європейську сторону сприяти процесу реформування в Україні.
У цьому зв'язку Порошенко нагадав про домовленості з МВФ щодо нової програми співпраці з Україною: «Це важлива опора для здійснення реформ».
«Тепер для здійснення реформ в Україні нам потрібна лише одна передумова - мир», - наголосив Президент.
ПОРОШЕНКО НЕ СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО РЕАЛІЗУВАТ?? НОВІ ДОМОВЛЕНОСТІ БУДЕ ЛЕГКО
13.02.2015
Президент України Петро Порошенко наголошує, що втілення у життя нових мінських домовленостей буде складним процесом.
Про це він заявив за результатами участі у засіданні Європейської ради у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Це були дуже складні переговори. Ми очікуємо дуже непростий процес імплементації. Україна завжди виконувала свої зобов’язання у рамках мінських домовленостей. Тому я сьогодні у Брюсселі, щоб координувати наші зусилля з європейськими партнерами», - сказав Порошенко.
Він наголосив, що Україна вимагає негайного припинення вогню без жодних умов.
Характеризуючи атмосферу на саміті, Президент відзначив, що найбільш важливе, що він сьогодні побачив – це єдність і солідарність ЄС у захисті спільних цінностей.
«Це є ключовим чинником, що сьогодні ми єдині», - переконаний він.
Порошенко також зауважив, що упродовж попередніх 72 годин спав лише п’ять.
ПІДП??САНТ?? НОВ??Х МІНСЬК??Х УГОД ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА Н??Х ПЕРСОНАЛЬНО - ПОРОШЕНКО
13.02.2015
Лідери «нормандської четвірки», включаючи Президента Росії Володимира Путіна, несуть персональну відповідальність за мінські домовленості.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко журналістам у Брюсселі у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Звертаю вашу увагу, що сьогодні усі домовленості розроблялися і дискутувалися з Президентом Путіним. І декларація, яка була заявлена і схвалена мною, канцлером Меркель, Президентом Олландом і Президентом Путіним, фактично дає персональну відповідальність за виконання домовленостей», - сказав Порошенко.
ПОРОШЕНКО ПІДБ??В ПІДСУМК?? ПЕРЕМОВ??Н У БРЮССЕЛІ
13.02.2015
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/poroshenko_pidbiv_pidsumki_peremovin_u_bryusseli_2021274
Президент України Петро Порошенко під час спільної заяви з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском в Брюсселі наголосив, що Україна та Європейський Союз мають ефективно координувати дії та тиснути, щоб всі сторони виконували Мінські домовленості.
Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.
«Для нас важливо зараз тиснути з приводу дотримання домовленостей про припинення вогню, про звільнення всіх заручників, про виведення всіх іноземних військ та найманців з території України. Я сподіваюся, що в рамках ефективної координації з нашими партнерами ми досягнемо результатів», - сказав Президент.
Він подякував Дональду Туску та лідерам країн Європейського Союзу за можливість виступити та поінформувати щодо поточної ситуації в Україні та результатів переговорів в Мінську.
Президент наголосив, що в Мінську були важкі перемовини і що процес імплементації домовленостей також буде непростим.
Україна, на відміну від іншої сторони, відповідально ставилася до виконання Мінських домовленостей, які були підписані у вересні, нагадав він. «Саме тому я прибув до Брюсселю, щоб координувати наші наступні кроки з європейськими партнерами. Вони продемонстрували партнерське ставлення до України. Хочу подякувати Президенту Туску та лідерам країн за сильну підтримку», - зазначив Президент.
Глава держави повідомив, що закликав ЄС надати Україні безвізовий режим на саміті «Східного партнерства» в Ризі. «Це буде дуже важливим та символічним кроком для нашої співпраці. Дуже задоволений реакцією наших партнерів», - зазначив Президент.
Нагадаємо, що сьогодні Президент взяв участь в засіданні Європейської Ради на рівні глав держав та урядів країн-членів ЄС, а також провів ряд зустрічей.
ПЕРЕМОВ??Н?? З ПОЛЬЩЕЮ ПРО ЗБРОЮ ДЛЯ УКРАЇН?? ВЕДУТЬСЯ - ДЕЩ??ЦЯ
13.02.2015
Україна і Польща на рівні профільних міністерств і відомств ведуть перемовини щодо можливості надання зброї нашій армії.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України у Польщі Андрій Дещиця в ефірі "Ера-ФМ".
"Розмови, які стосуються надання зброї, ведуться. Проходять консультації на рівні, в першу чергу, тих міністерств та відомств, які відповідають за використання зброї", - зазначив він.
Дипломат наголосив на необхідності політичного вирішення конфлікту.
"Однак треба бути готовим до будь-якого сценарію, у тому числі, у разі потреби до використання зброї. Ми цього не хочемо, але до цього потрібно бути готовими. Саме тому такі розмови проводяться", - додав він.
НЕЗАКОННЕ НАДАННЯ СТАТУСУ УЧАСН??КА БОЙОВ??Х ДІЙ ЗАЛ??Ш??Л?? БЕЗКАРН??М
13.02.2015
Народні депутати не підтримали законопроект, яким пропонувалося встановити кримінальну відповідальність за безпідставну відмову або незаконне надання статусу учасника бойових дій.
Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали лише 166 нардепів при мінімально необхідних 226 голосах.
Законопроектом передбачалося покарання у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років за складання чи видачу завідомо підроблених документів особами, яким законодавчо надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати документи учасника бойових дій.
Також законопроект передбачав покарання у вигляді штрафу від 400 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років за безпідставну відмову у складанні, видачі чи посвідченні документів, що є підставою для надання статусу бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення.
Після цього заступник Голови ВР Андрій Парубій закрив вечірнє засідання парламенту. Депутати продовжать роботу завтра о 10 годині.
БЕЗСМЕРТН??Й: ПУТІН ПР??ЇХАВ У МІНСЬК, ЩОБ ЄС ПОСТАВ??В САНКЦІЇ НА ПАУЗУ
13.02.2015
Президент РФ Володимир Путін погодився взяти участь у переговорах у Мінську лише з метою, щоб уникнути зайняття Заходом жорсткішої позиції та введення нових санкцій. Росія використовуватиму паузу, поки в Європі перевірятимуть, чи виконуються досягнуті домовленості, для подальших дестабілізуючих дій, і не лише в Україні.
Таку думку на прес-конференції у Києві висловив Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь (2009 - 2010), екс-віце-прем'єр міністр України Роман Безсмертний, передає кореспондент Укрінформу.
"Очевидно, що поява Путіна у Мінську пояснюється лише тим, що у застосування санкцій буде пауза. Якби мене запитали, а чому Путін все таки з'явився у Мінську - для того, щоб два місяці знову голову морочити тим, поки Європа буде приглядатися, виконуються домовленості, чи не виконуються. Більше мотивів появлятися там не було з точки зору того, що планує Генштаб РФ, як здійснюється зовнішньополітичні акції, підривна діяльність, особливо на Балканах і так далі", - сказав він.
Екс-віце-прем'єр переконаний, що президент РФ прагне "повернути світ до рівня 1944 року" - коли він "буде ділити світ, знову проводити олівцем по кордонам, перекроювати ці кордони, гемблювати території і так далі". У цьому плані він закликав спостерігати за тим, "як буде розвиватися ситуація у Північній Африці, Сирії, Ірану, Іраку, у дискусії між США та Німеччино по питанням, які були озвучені".
Водночас, можливим "переломом" на цьому тлі могла стати остання розмова президента США Барака Обами з Путіним, яка, скоріш за все, і підштовхувала президента РФ взяти участь у переговорах у Мінську. "Можливо, у цій ситуації, яка склалася, остання телефонна розмова, яка відбулася між президентом США Барком Обамою і Путіним, вона внесла якісь корективи. А то у мене було відчуття, що до моменту цієї розмови взагалі не відбудеться ніякої зустрічі у Мінську. Можливо, це послугувало якимось переломом".
МЕРКЕЛЬ НЕ В??КЛЮЧАЄ ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВ??Х САНКЦІЙ ПРОТ?? РОСІЇ
13.02.2015
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/merkel_ne_viklyuchae__novih_sanktsiy_proti_rosiii_2021299
Якщо досягнуті в Мінську угоди не виконуватимуться, Євросоюз може запровадити нові санкції проти Росії.
Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомляє Бі-бі-сі.
За її словами, лідери Євросоюзу попросили Єврокомісію підготувати додаткові санкції щодо РФ.
«Якщо все піде добре, ми будемо із радістю супроводжувати цей процес (втілення мінських домовленостей - Ред.). Якщо будуть складнощі, то ми не виключаємо подальших санкцій», - сказала Меркель.
Нагадаємо, минулого тижня ЄС розширив санкційний список на 19 осіб та дев'ять юридичних осіб. Нові санкції мають вступити в дію 16 лютого.
ЄС НЕ ВІДМОВЛЯТ??МЕТЬСЯ ВІД ВЖЕ УХВАЛЕН??Х САНКЦІЙ - МЕРКЕЛЬ
13.02.2015
Попри досягнуті у Мінську домовленості, останні ухвалені санкції Євросоюзу проти Москви наберуть чинності в понеділок 16 лютого.
Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після саміту ЄС в Брюсселі, повідомляє dw.
За словами Меркель, саме ці санкції ухвалили як реакцію на обстріл Маріуполя бойовиками, який призвів до численних жертв мирного населення.
В ухваленому пакеті штрафних заходів ідеться про заборону на в'їзд та замороження рахунків певних фізичних та юридичних осіб. Прізвища цих 19 осіб і дев'яти організацій поки що не оприлюднювали.
ЄС ГОТОВ??Й ДО БУДЬ-ЯК??Х ДІЙ РОСІЇ - ТУСК
13.02.2015
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/e_s_gotoviy_do_bud_yakih_diy_rosiii___tusk_2021281
Євросоюз готовий вжити подальших рішучих заходів, якщо не будуть виконуватися нові мінські домовленості.
Про це заявив Президент Європейської ради, висловлюючи позиції глав держав та урядів за результатами саміту ЄС у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Ми будемо готові до будь-якого розвитку подій - позитивного або негативного. Ми обговорили питання про те, як підтримати імплементацію домовленостей. Як що це не відбудеться (виконання мінських домовленостей - ред.), ми без вагань вживатимемо необхідні кроки», - наголосив Туск.
Він уточнив, що на цьому саміті лідери не обговорювали нові санкції проти Росії на тлі раніше ухвалених обмежувальних заходів.
«Ми тримаємо чинними наші рішення про санкції. Ми єдині і готові діяти із новими заходами, якщо постане необхідність», - запевнив Президент Європейської ради.
ПРЕМ'ЄР ПОЛЬЩІ: ЄС ЗАТВЕРД??В САНКЦІЇ І ГОТУЄТЬСЯ ДО ГІРШОГО
13.02.2015
Угода в Мінську є дуже “крихкою”, а тому ЄС прийняв рішення затвердити санкції щодо Росії і готує сценарій на можливий негативний розвиток подій.
Про це за результатами саміту у Брюсселі в четвер повідомила прем'єр-міністр Польщі Ева Копач, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.
“З понеділка набудуть чинності санкції, які узгоджено на останному засіданні міністрів закордонних справ ЄС. Крім того, Єврокомісія готує сценарій на так звану “погану погоду”. Якщо виявиться, що угода порушена російською стороною, то Єврокомісія повинна бути готовою до рішення щодо чергових санкцій”, - заявила Копач.
За її словами, Мінська угода є дуже “крихкою”, і щоб запевнити її життєздатність потрібно мати спільну європейську позицію.
“Потрібно рішуче підкреслювати наскільки єдиною є Європа, тобто усі країни ЄС стоятимуть на сторожі реалізації цієї угоди”,- підкреслила польський прем'єр.
Копач зауважила, що польській делегації вдалося реалізувати завдання, з якими вона їхала на саміт, тобто зберегти рішучу позицію ЄС щодо санкцій. Для цього, за її словами, виконано значну “домашню роботу”: проведено велику кількість телефонних розмов з представниками “Вишеградської групи” (Чехія, Словаччина, Угорщина), прем'єром Великої Британії.
За інформацією з дипломатичних джерел, як інформує РАР, саме активна позиція Польщі і Великої Британії не дозволила прийняти на саміті ЄС рішення щодо утримання від введення чергових санкцій у зв'язку з прийняттям Мінської угоди.
ЄС ПЛАНУЄ НЕГАЙНО ВІДНОВ??Т?? ТР??СТОРОННІ ГАЗОВІ ПЕРЕГОВОР?? З УКРАЇНОЮ ТА РФ
13.02.2015
У Євросоюзі мають намір відновити тристоронні переговори про умови постачання російського газу до України, а також транзитом до Європи.
Про це повідомив Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після засідання Європейської ради у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Ми повинні відновити тристоронні переговори у питанні енергетики. Адже зимою 2015 року не повинні повторитися події минулих зим. Ці переговори будуть відновлені негайно», - сказав Ж-К.Юнкер.
Він поінформував, що Єврокомісія також продовжує вивчати вплив угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі між ЄС і Україною на Росію.
Окрім цього, за його словами, у фокусі уваги Єврокомісії перебувають питання підготовки започаткування економічного співробітництва між ЄС та Євразійським економічним союзом.
ГЕЛЬСІНСЬКА КОМІСІЯ США ЗВ??НУВАТ??ЛА РОСІЮ В ЕСКАЛАЦІЇ КОНФЛІКТУ В УКРАЇНІ
13.02.2015
Комісія з Безпеки та Співробітництва в Європі (Гельсінська Комісія США) засудила дії російського уряду щодо організації загострення конфлікту на сході України та закликала адміністрацію Білого дому застосувати силові важелі проти Москви.
Про це йдеться в заяві Комісії, поширеній в четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Сотні мирних жителів трагічно загинули внаслідок цих невибіркових атак. Вони стали лиш останніми жертвами наступу, підтриманого російським урядом, який відправив війська, важку зброю, фінансування та оснащення для сепаратистів у регіоні", - наголошується в заяві.
Комісія підкреслює, що кількість загиблих в конфлікті в Україні вже перевищує 5,5 тис. осіб, а ще більше 1 млн вимушені покинути свої домівки, що "створило гуманітарну катастрофу в регіоні".
У цьому зв'язку члени Гельсінської комісії закликали уряд США очолити зусилля міжнародної спільноти на підтримку українського народу. "Адміністрація повинна рішуче реалізовувати Акт підтримки свободи України, в тому числі надавши бойову зброю, щоб допомогти українцям у захисті свого суверенітету, а також доставити необхідну гуманітарну та економічну допомогу", - наголошується в документі.
Крім того, зазначається далі, Америка повинна підтримати зусилля українців у проведенні реформ. Стабільна, незалежна й демократична Україна є "найважливішою умовою для вільної та мирної Європи", підкреслюється в заяві.
"Уряд Росії зневажає Мінські домовленості, так само як і Будапештський меморандум та всі десять основних принципів Гельсінського Заключного акту. Поки це не зміниться, Сполучені Штати мають підтримувати санкції проти Росії та заохочувати Європейський Союз робити так само", - підсумовується в документі.
НОВІ МІНСЬКІ УГОД?? НЕ ЗМІН??Л?? ПОЗ??ЦІ
джерело: Укрінформ