Дайджест новин

2015-07-17 14:52:08

Дайджест новин

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

17 липня 2015 року. Ранковий випуск

НОВ??Н??

ПОРОШЕНКО ПОДЯКУВАВ ДЕЛЕГАТАМ ПА ОБСЄ ЗА ЗАХ??СТ НАЦІОНАЛЬН??Х ІНТЕРЕСІВ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/prezident_podyakuvav_delegatam_pa_obse__za_zahist_natsionalnih_interesiv_2075610

Президент України Петро Порошенко зустрівся з українськими парламентаріями, які брали участь у роботі літньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ, яка відбулася 6-9 липня 2015 в Гельсінкі.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент подякував народним депутатам за активний захист національних інтересів України до цієї авторитетної міжнародної інституції і привітав прийняття двох важливих резолюцій про порушення Російською Федерацією норм і принципів ОБСЄ та незаконно утримуваних на території Росії громадян України", - йдеться в повідомленні.

Учасники зустрічі відзначили важливість чіткої фіксації в документах і рішеннях, прийнятих провідними міжнародними інститутами, незаконних дій РФ проти України як збройної агресії.

Глава держави закликав українських парламентаріїв продовжувати роботу, спрямовану на консолідацію міжнародного співтовариства у протидії спробам перегляду принципів Гельсінкського Заключного акта та зобов'язань країн щодо їх дотримання.

ПОРОШЕНКО СЬОГОДНІ ВІДВІДАЄ ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ОБЛАСТЬ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/poroshenko_sogodni_vidvidae__dnipropetrovsku_oblast_2075653

Президент України Петро Порошенко у п'ятницю, 17 липня, здійснить робочу поїздку до Дніпропетровської області.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"У п'ятницю, 17 липня, Президент України Петро Порошенко здійснить робочу поїздку до м. Кривого Рога Дніпропетровської області", йдеться у повідомленні.

Президент відвідає ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" та проведе нараду з силовиками.

з силовиками.

КВІТАШВІЛІ ПОСКАРЖ??ВСЯ НА ПРОФІЛЬН??Й КОМІТЕТ РАД??

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kvitashvili_poskargivsya_na_profilniy_komitet_radi_2075591

У четвер на засіданні Комітету Верховної Ради з охорони здоров'я його керівники зробили спробу поховати реформу охорони здоров'я шляхом затягування поданих Міністерством охорони здоров'я  законопроектів з медреформи.

Про це на брифінгу в четвер заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні була зроблена перша серйозна спроба поховати реформу охорони здоров'я в Україні. Пані Богомолець, пані Корчинськая і пан Мусій сьогодні старалися це зробити», - сказав Квіташвілі.

Він розповів, що питання обговорення міністерських законопроектів було внесено до порядку денного, але Комітет всіляко затягував час, щоб не переходити до їх розгляду, а потім під приводом того, що у одного з членів Комітету Олега Мусія є право внести альтернативний законопроект, розгляд внесених міністерством було відкладене.

Квіташвілі зазначив, що ніщо не провіщало такого розвитку подій. За його словами, представники міністерства йшли на засідання комітету «в дуже гарному настрої», тому що напередодні на засіданні Бюджетного комітету «абсолютно тихо, без камер, в робочій обстановці» пройшло обговорення міністерських законопроектів і отриманий висновок. Крім того, МОЗ отримав висновок науково-експертної групи, в якому було рекомендовано прийняти пакет законопроектів з медреформи в першому читанні з деякими доопрацюваннями.

Квіташвілі зазначив, що у випадку з профільним комітетом, на його думку, неприязнь до нього превалює "над державними інтересами", оскільки медреформу в Україні давно чекають.

"Для мене ці ігри закінчені. Зараз це справа честі. Я дав слово Президентові, Прем'єр-міністрові, Голові Верховної Ради і українському народові почати реформу, і я цього слова дотримаюсь. Ніякі політичні ігри мене не зупинять. Зараз я постфактум боротимуся з цим злом, цим шкідництвом і саботажем. Я говорив з Прем'єр-міністром, я йому розповів, у чому справа, ми разом будемо продумувати тактику, як боротися, щоб винести ці законопроекти в зал", - підкреслив Квіташвілі.

АГРАРІЯМ ЗАЛ??Ш??Л?? СПЕЦРЕЖ??М ОПОДАТКУВАННЯ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/agrariyam_zalishili_spetsregim_opodatkuvannya_2075581

Народні депутати ухвалили Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податку на додану вартість, попередньо вилучивши всі статті щодо відміни пільгового оподаткування податком на додану вартість сільгоспвиробників.

За відповідне рішення проголосували з другої спроби 233 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в пояснювальній записці до закону №2173а, внесеного на розгляд парламенту урядом, метою документа є внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів для вдосконалення функціонування системи електронного адміністрування та її ефективного запровадження на постійній основі з 1 липня 2015 року.

Під час розгляду законопроекту з голосу до документа було внесено низку правок. За словами голови Комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, з тексту закону вилучені всі статті, які стосувалися скасування спеціального режиму оподаткування, податку на додану вартість і діяльності сільгоспвиробників.

Крім того, вона повідомила, що було внесено правку, яка дозволяє поповнювати рахунки з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства, для проведення розрахунків із погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що постачалися населенню та/або підприємствам, які надають послуги з постачання відповідних послуг населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості послуг тарифам, затвердженим органом державної влади.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман закрив пленарне засідання парламенту. Наступне засідання відбудеться у п'ятницю о 10 годині.

РАДА ВДОСКОНАЛ??ЛА В??ВЕДЕННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖН??Х БАНКІВ З Р??НКУ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rada_vdoskonalila_vivedennya_neplatospromognih_bankiv_z_rinku_2075567

Верховна Рада зобов'язала банки вести базу даних вкладників з можливістю щоденного формування інформації.

За прийняття законопроекту №2045а про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку у цілому проголосували 248 депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

Парламент відніс до функцій Національного банку необхідність визначати попередню кваліфікацію осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку та вести їх перелік, встановив заборону проблемному банку використовувати прямі кореспондентські рахунки, крім рахунку в Національному банку, скасував можливість подовження терміну затвердження виконавчою дирекцією плану врегулювання.

Крім того, з метою прискорення початку виплат відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків парламентарії надали можливість Фонду гарантування вкладів фізичних осіб здійснювати аналіз дотримання банками порядку формування та ведення баз даних про вкладників проблемних даних, а також збір даних для підготовки проекту врегулювання такого банку та надали згоду на прискорення початку виплати вкладникам гарантованої суми у разі ліквідації банку шляхом зменшення строків формування та затвердження реєстрів вкладників з 3-х днів до 1-го та з 6-ти до 3-х відповідно.

При цьому виплата розпочинається наступного дня після затвердження реєстру вкладників (замість семи днів, встановлених раніше).

Верховна Рада також збільшила термін ліквідації банків на строк до п’яти років проти трьох існуючих та заборонила можливість продовження терміну знаходження банку у статусі проблемного.

Нардепи також вирішили звільнити Фонд гарантування вкладів фізичних осіб від сплати судового збору.

При цьому проектом пропонується з 01.01.2016 зменшити строк запровадження тимчасової адміністрації з трьох місяців до одного.

Даний законопроект є одним з чотирьох законопроектів, необхідних для отримання Україною 3,2 млрд доларів фінансової допомоги.

РАДА В??РІШ??ЛА "ПІДЛАТАТ??" НАФТОГАЗ МАЙНОМ БОРЖН??КІВ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rada_virishila_pidlatati_naftogaz_maynom_borgnikiv_2075498

Народні депутати ухвалили законопроект, який спрямований на стабілізацію фінансового стану НАК "Нафтогаз України" шляхом скасування мораторію на відчуження майна боржників цієї компанії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримав 251 нардеп.

Закон №2956 передбачає непоширення дії мораторію, встановленого вже діючим законодавчим актом, на застосування примусової реалізації майна для погашення заборгованості перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та її дочірніми підприємствами, що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензій.

Законодавчий акт ухвалений з поправкою, що реалізація майна відбуватиметься виключно за рішенням Кабінету Міністрів України.

За інформацією "Нафтогазу", Заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ і прямих промислових споживачів перед НАК, станом на 14 липня 2015 р., становить 21,9 млрд грн.

РАДА ЗРОБ??ЛА КРОК ДО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСУВАННЯ ПАРТІЙ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rada_zrobila_krok_do_dergavnogo_finansuvannya_partiy_2075580

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання і протидії політичній корупції, який передбачає запровадження механізму фінансування політичних партій з державного бюджету.

За відповідне рішення проголосували 245 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту №2123, основним завданням документа є зменшення ризиків політичної корупції шляхом внесення комплексних змін до законодавства України у сфері фінансування політичних партій та передвиборчої агітації.

Народний депутат Сергій Лещенко під час виступу з трибуни парламенту зауважив, що ця норма дозволить партіям отримати альтернативне від коштів олігархів фінансування. Запровадження механізму державного фінансування партій передбачено з 2017 року, проте вже з наступного року партії щоквартально повинні будуть подавати звіт про приватні внески, отримані ними.

Водночас, він наголосив, що законопроект передбачає введення обмеження на фінансування партій з боку фізичних та юридичних осіб - фізичні особи зможуть робити внески не більше приблизно 100 тисяч гривень, а юридичні - 400 тисяч гривень.

Окрім того, народні депутати ухвалили за основу законопроект №2138а «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо фінансування політичних партій».

Відповідне рішення підтримали 237 нардепів.

Законопроектом пропонується внести зміну до відповідної статті Бюджетного кодексу, згідно з якою до видатків, які здійснюватимуться з державного бюджету, відноситимуться видатки на державне фінансування статутної діяльності політичних партій, не пов'язаної з їхньою участю у виборах, а також на відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію під час чергових та позачергових виборів народних депутатів України.

Зазначена зміна стосуватиметься Державного бюджету України на 2017 рік.

ПРАЦІВН??К?? НАБ МАЮТЬ БУТ?? БЕЗПАРТІЙН??М?? - ЗАКОН

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/pratsivniki_nab_mayut_buti_bezpartiynimi___zakon_2075540

Верховна Рада заборонила працівникам Національного антикорупційного бюро бути членами політичних партій.

За відповідні зміни до деяких законодавчих актів проголосували 254 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в пояснювальній записці до закону №2492, ухваленим документом внесено зміни до низки законодавчих актів з метою їх приведення у відповідність із Законом «Про Національне антикорупційне бюро України» та забезпечення практичної реалізації його положень.

Зокрема, документ передбачає визначення особливостей врегулювання трудових відносин за участю працівників Національного антикорупційного бюро, встановлення заборони для них бути членами політичних партій та обмеження їх участі у виборчому процесі, а також включення НАБУ до числа державних органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю та довкола суб'єктів забезпечення національної безпеки.

Ч??НОВН??К?? ТЕПЕР ДЕКЛАРУВАТ??МУТЬ І ТЕ МАЙНО, ЯК??М Л??ШЕ КОР??СТУЮТЬСЯ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/chinovniki_teper_deklaruvatimut_i_te_mayno_yakim_lishe_koristuyutsya_2075551

Народні депутати внесли зміни до статті 46 чинного закону «Про запобігання корупції» щодо обсягу декларованої інформації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу,  законопроект №2879 підтримали 283 парламентарії.

«Метою закону є розкриття інформації про кошти та інші активи високопосадовців, а також членів їх сімей, як в Україні, так і за її межами, бенефіціарними власниками та контролерами яких вони є», - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Законом внесено зміни до чинного законодавства, відповідно до яких встановлюється обов'язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, серед іншого, вказувати в декларації за минулий рік інформацію про кошти та інші активи (в Україні та за кордоном), бенефіціарними власниками (контролерами) яких є вони та/або члени їх сімей.

 

ІЗ "ФАНТАСТ??КОЮ" У Ч??НОВН??ЦЬК??Х ДЕКЛАРАЦІЯХ ТЕПЕР РОЗБ??РАТ??МЕТЬСЯ НАБ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/iz_fantastikoyu_u_chinovnitskih_deklaratsiyah_teper_rozbiratimetsya_nab_2075517

Народні депутати підтримали законопроект №2873 "Про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 238 народних депутатів.

Згідно із законом, уточнюється підслідність Національного антикорупційного бюро України шляхом віднесення до неї злочинів, передбачених статтею 366-1 «Декларування недостовірної інформації» Кримінального кодексу України.

«Ухвалення закону дає змогу вирішити технічну неузгодженість у питанні підслідності Національного бюро, що виникла внаслідок різниці у часі набрання чинності змінами до Кримінального та Кримінального процесуального законодавства», - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Зазначається, що 14 жовтня 2014 року парламент ухвалив закон про Національне антикорупційне бюро, який набув чинності 20 січня цього року.

Відповідні зміни були внесені й до статті 216-ї «Підслідність» Кримінального процесуального кодексу України. До цього часу поза увагою зазначених змін залишалася стаття 366, якою Кримінальний кодекс України був доповнений 26 квітня 2015 року - «Декларування недостовірної інформації».

Зокрема, ця стаття передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за внесення до декларацій недостовірних відомостей особами,  уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ЄД??Н??Й ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬН??Х ТАР??ФІВ УЗАКОН??Л??

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/e_diniy_pidhid_do_formuvannya_komunalnih_tarifiv_uzakonili_2075529

 

Народні депутати ухвалили законопроект №2029а, що забезпечує єдиний підхід у сфері державного регулювання формування тарифів на комунальні послуги.

 

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримав 261 нардеп.

"Метою закону є забезпечення єдиного підходу у сфері державного регулювання питання формування тарифів та виконання заходів, визначених ключовою подією восьмої програми стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту "Друга програмна позика на політику розвитку", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

Згідно з цим законодавчим актом не допускається встановлення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво.

Також закон регламентує, що спори щодо формування встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вирішується в судовому порядку. Законом передбачено, що порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів.

Закон встановлює також, що у разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

Цей документ також передбачає, що тарифи на теплову енергію повинні враховувати собівартість теплової енергії та забезпечувати рентабельність суб'єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Порядок відшкодування втрат підприємства, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів.

Окрім того, закон № 2029а зобов'язує Кабінет Міністрів до 1 липня 2017 року вжити заходів щодо відшкодування в повному обсязі різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та житлово-комунальних послуг до 1 січня 2016 року.

КОМАНД??РАМ ВІДМОВ??Л?? У ПРАВІ КАРАТ?? ПІДЛЕГЛ??Х ЗА АДМІНПОРУШЕННЯ

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/komandiram_vidmovili_u_pravi_karati_pidleglih_za_adminporushennya_2075576

Верховна Рада відмовилась надати право військовому командуванню в особливий період розглядати справи про військові адміністративні правопорушення.

За прийняття законопроекту №2553 проголосували спочатку 172, а потім 192 депутати, при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроектом передбачалось надання права військовому командуванню в особі командирів (начальників) військових частин (установ) під час воєнного чи надзвичайного стану, а також в особливий період розглядати справи про військові адміністративні правопорушення (глава 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення) і накладати адміністративні стягнення на підлеглих військовослужбовців.

Згідно з документом, в мирний час відповідні адміністративні справи відносяться до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

РАДА - "ЗА" МІЖНАРОДН??Й ТР??БУНАЛ ЩОДО ЗБ??ТОГО БОЇНГА

17.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rada___za_mignarodniy_tribunal_shchodo_zbitogo_boiinga_2075577

Верховна Рада підтримує спільну ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бель

джерело: укрінформ