Очевидці бомбування у Сирії: росіяни атакували цивільне населення

2015-10-01 20:50:56

Очевидці бомбування у Сирії: росіяни атакували цивільне населення

Міністерство оборони Росії продемонструвало нове відео рейдів своєї авіації над північним заходом Сирії. Запевняють, що за минулу добу вони знищили 12 об'єктів, які належать бойовикам Ісламської Держави - серед них штаб-квартира терористів і склади озброєння. Жертв серед цивільних, кажуть росіяни, намагалися оминати. Але очевидці стверджують протилежне. ТСН вдалося зв'язатися із сирійцем, чиї родичі живуть неподалік Хомса - поблизу епіцентру попередньої російської атаки. Він приховує обличчя, побоюючись за безпеку своїх рідних, адже його інформація кардинально відрізняється від офіційної. "З семи - тільки в одному місці вони бомбили вільну сирійську армію, в інших бомбили мирних людей. Школи, лікарні, церкви, мечеті, будинки. Там, де ринки, де збираються люди - там і бомблять. Росія бомбила мирних людей", розповів сирієць.
Про це ж ТСН розповіли свідки безпосередньо у Хомсі: "Під бомби потрапили кілька міст на північ від Хомса. Російські дипломати сказали, що там були сили ІДІЛ. Але їх там ніколи не було. Від нашого міста ісламісти дуже далеко. Ми підтверджуємо, що росіяни атакували цивільне населення. Ми не помітили ніякої різниці, між російськими військами та військами Башара Асада. Всі вони вбивають мирних сирійців". Активність російської авіації і жертви її атак стала головною темою в ООН. Найрізкішу заяву зробили дипломати Саудівської Аравії. Від Москви відверто вимагають посадити свої літаки на землю. "Делегація моєї країни висловлює занепокоєння військовою операцією, яку проводять російські сили у Хомсі та Хамі - місцях, де немає сил Ісламської держави. Ці атаки призвели до багатьох невинних жертв. Ми вимагаємо припинити їх і більше не повторювати", - кажуть дипломати.
Різке посилення російської активності змусило іти на контакт із Москвою Сполучені Штати - рушійну силу міжнародної коаліції у боротьбі із Ісламською Державою. Джон Керрі утім ще раз наголосив - у Вашингтоні стежать, аби російські літаки били саме по позиціях Ісламської Держави, а не атакували противників Башара Асада. Поки дипломати - обмежуються зауваженнями, бойовики Ісламської Армії у Сирії вже заявили, що оголошують росіянам війну. Принаймні тим, хто опиниться на їхньому шляху.
30 вересня Рада Федерації на прохання президента РФ Володимира Путіна дозволила використовувати російські війська в інших країнах. Про військову допомогу у російського керівництва просив президент Сирії Башар Асад. У цей же день російські військово-повітряні сили завдали перший удар в Сирії. Удар був здійснений неподалік від сирійського міста Хомс.  ЗМІ з посиланням на місцевого жителя повідомляли, що два літаки, які пролетіли над сирійським містом Хомс, випустили вісім ракет по житлових кварталах міста. За інформацією медіа, Хомс не контролюється терористами з "Ісламської держави". Тут живуть мирні жителі і fsa (free syrian army, озброєна сирійська опозиція), що воює з урядовими військами. Також аналітики і сирійські активісти стверджують, що РФ завдала авіаударів по позиціях, контрольованих силами повстанців, які виступають проти режиму глави Сирії Башара Асада. 1 жовтня Росія знову застосувала авіацію і нанесла серію потужних авіаударів у Сирії у районі Ахрар аль-Шам і Джиср-аш-Шугур. У той же день сирійська "Армія Ісламу" оголосила Росії війну.
 

джерело: ТСН