ПРОБЛЕМА,ЯКУ ПОТРВБНО В??РІШУВАТ??,ТА МОЖЛ??ВО В??РІШ??Т??

2017-03-12 20:13:21

ПРОБЛЕМА,ЯКУ ПОТРВБНО В??РІШУВАТ??,ТА МОЖЛ??ВО В??РІШ??Т??

Проблема безпритульних тварин існує відколи існує цивілізований світ. Суть її полягає в тому, що тварини, предки яких колись повірили людям, іноді залишаються без нашої опіки, однак продовжують жити поруч з нами, намагаючись зарадити собі в нових, незвичних для себе умовах.                              

            Іноді вони завдають своїм вчорашнім друзям, тобто нам-людям чимало клопоту: Це і розповсюдження збудників небезпечних хвороб, і завдання матеріальних збитків та збитків фізичному та психічному здоров’ю людей, та ще багато чого.

      Якщо закривати очі на цю проблему , то це може призвести до того, що брати наші менші із друзів можуть перетворитись на цілком реальну небезпеку, а часом навіть ставатимуть нашими ворогами.

     У чому ж причина постійного збільшення кількості безпритульних тварин на території нашої держави?

      Перш за все це скрутне це скрутне матеріальне становище у якому зараз опинилась більшість наших співвітчизників. Це в свою чергу призвело до того, що домашніх улюбленців, що вірою і правдою служили своїм господарям, просто викидають на вулицю, немов непотріб. Положення ускладняється, ще й тим, що в нас відсутні система обліку домашніх тварин, то нормативно-законодавча база, в якій була би передбачена кримінальна відповідальність , так званих господарів за подібні вчинки.

      Яких заходів тільки не було вжито людьми… Нещасних тварин зазвичай просто винищували різними методами, часто надзвичайно жорстокими; реалізовувались різноманітні програми по стерилізації безпритульних тварин з подальшим поверненням їх на місця відлову, а також у різних куточках Земної кулі були збудовані чисельні притулки для розміщення виловлених тварин.

      Але попри всі ці заходи, братів наших менших на вулицях не поменшало. Чому?

      Відповідь на це запитання я вже частково дав на початку цієї статті; це відсутність системи обліку домашніх тварин, та нормативно-законодавчої база, в якій була би передбачена кримінальна відповідальність для тих хто наважиться викинути просто неба тварину, яка стала йому непотрібною. Через усе це на вулиці постійно прибувають нові тай нові тварини.

      Все це усугубляється ще й тим, що в місцях проживання людей присутня кормова база, це насамперед різноманітні помийки та незакриті смітники до яких тварини мають вільний доступ.

      Отже для комплексного вирішення порушеного у цій статті питання потрібно вжити ряд заходів:

1.Привести законодавчу базу у відповідний стан.

2.Провести облік тварин.

3. Необхідна повна ліквідація неконтрольованої кормової бази.

3.1. Харчові відходи мають перебувати лише у закритих контейнерах.

3.2.Місця де перебувають харчові відходи мають бути закриті від вільного проникнення туди тварин.

4.Люди не повинні безконтрольно годувати на вулицях тварин. Для того необхідно відвести та облаштувати спеціальні місця, що в свою чергу спростить відповідним службам можливості ведення обліку тварин їхньої стерилізації, та надання їм ветеринарної допомоги тощо.

5.Систематично проводити кампанії з відлову та стерилізації тварин з подальшим поверненням їх на місце відлову(у протилежному випадку місце зниклих тварин можуть зайняти інші види наприклад: щурі).

6.Організовувати притулки та пункти тимчасової перетримки в яких розміщувати перш за все тварин, що не можуть знаходитись на вулиці за станом здоров’я. Це насамперед цуценята(кошенята), або ж  старі та хворі собаки(коти), також тварини, що завдяки поведінковим  дефектам  є соціально-небезпечними.

7.Проводити кампанії з прилаштування безпритульних тварин.

8. Проводити кампанії з роз’яснення населенню принципів поводження з тваринами та  правилами їх утримання.

        Для вживання цих заходів необхідно створити відповідні державні(бюджетні) підрозділи, а також громадські організації.

        У нашому місті вже діє ГО «СПІЛЬНА ПОМІЧ», волонтери якої самотужки вирішують проблеми пов’язані з тваринами у міру своїх можливостей. Шкода що таких людей небагато. Тому бажано щоб дрогобичани були більш активними і не обговорювали проблеми у себе на кухні й на вулиці поширюючи плітки та нарікаючи на волонтерів, що до речі не отримують за свою роботу ніякої матеріальної нагороди, а надавали реальну допомогу.

                                                                                                                             Сергій Рапопорт

джерело: Чумацький шлях