«Я зможу: соціально – правові можливості для самореалізації у громаді»

2017-11-30 18:45:07

«Я зможу: соціально – правові можливості для самореалізації у громаді»

Саме таку назву мав форум, який відбувся у Дрогобичі. Його учасники: фахівці Бориславського, Дрогобицького, Стебницького та Трускавецького центрів зайнятості, працівники служби у справах дітей Дрогобицької міської ради Ігор Яким та Марія Костик, спеціалісти від освіти, депутати Дрогобицької міської ради Ірина Дзюрах та Віктор Тюска, лідери громадських організацій, представники ЗМІ та внутрішньо переміщені особи. Відбувся він за підтримки ОБСЄ. А співорганізаторами стали громадська організація «Молодіжна Альтернатива» та Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цікаво, що захід складався із кількох етапів:  - «Порадника» за методом «відкритого простору», під час якого були напрацьовані пропозиції для ВПО, влади та громадських організацій щодо інтеграції ВПО у громаду;

- круглого столу, де присутні мали можливість обговорити, які соціально – правові можливості ВПО мають ВПО;

- презентації успішних історій ВПО. Для багатьох присутніх історія Катерини Лісової - громадянки нашої держави, яка змушена була покинути свою оселю через військові дії - стала зворушливим закінченням цього заходу. В минулому маркетолог пані Катерина змогла не лише сама стати на ноги, але й знайти собі партнерку – Катерину із Орова, що на Сколівщині. Спільно з нею зараз вони на фермі «Дві Катерини» утримують 40 кіз. У них навіть є фірмовий копчений козячий сир. На жаль, їхні спільні зусилля не оцінили деякі заздрісні мешканці Орова. Вони створювали такі важкі  умови життя для цих ініціативних жінок, що останні змушені були переїхати до Тухлі. І зараз вони рук не склали. Поділилися своїми планами на майбутнє. А тим часом депутат Дрогобицької міської ради Віктор Тюска запропонував для збуту сира пані Катерині в оренду своє приміщення на умовах пільги -  за 1 гривню у рік.

         Зі сподіваннями на те, що всі громадяни матимуть можливість реалізувати свої  мрії та вносити лепту в розвиток нашої держави резюмувала проведення форуму модератор заходу Марія Николаїшин. 

         До слова додати, що цього дня працівники Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – співорганізатори форуму - прибули у Дрогобич ще й тому, що у першій половині дня тут відбувся «Правовий десант». Вперше був проведений у Дрогобичі минулого року на День міста. Цьогоріч у рамках його проведення відбулося багато цікавих заходів. Так,  учні Дрогобицької школи № 9 стали учасниками правознавчої майстерки та вікторини «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», а мешканці соціального центру матері й дитини – інформаційно - коносультативної сесії «Ваші права та соціальні гарантії». Окрім того у Дрогобичі та Стебнику мешканці та гості цих міст мали можливість ознайомитися із діяльністю центрів та бюро правової допомоги, прокуратури, поліції та уповноваженого ВРУ із прав людини, отримавши буклет «Захистимо Ваші права спільними зусиллями». А продавцям на ринках під час вуличного навчання працівники центру звернули увагу на тому, що слід працевлаштовуватися легально та користуватися усіма правами працівника.

Довідка: Громадська організація « Молодіжна Альтернатива» спільно із Стрийським місцевим центром за надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом вересня - листопада провели серію тренінгів для внутрішньо – переміщених осіб. Заходи відбувалися у рамках проекту «Підтримка місцевих ініціатив щодо довготривалої інтеграції ВПО (з фокусом на жінок ) у приймаючі громади» за підтримки ОБСЄ.

         З першого вересня минулого року на Дрогобиччині працюють три бюро правової допомоги, працівники яких надають безкоштовні консультації: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70, м. Борислав, вул. Міцкевича, 64, м. Трускавець,                                   вул. Данилишиних, 62.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00

Марічка Бойко

джерело: власне