Право на безоплатне пільгове забезпечення ліками за рецептами лікарів

2019-04-11 23:13:31

Право на безоплатне пільгове забезпечення ліками за рецептами лікарів

Право на безоплатне пільгове забезпечення ліками за рецептами лікарів

Ми продовжуємо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. І сьогодні знову консультація у рамках нашої рубрики «Правова допомога» від директора цього центру Марії Николаїшин.

Спочатку хочу визначити, які категорії осіб мають право на пільгове забезпечення ліків. Зазначу, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303 у редакції від 01.01.2019  р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» визначено дві категорії груп населення. Перша з них – це категорія груп населення, які мають право на безоплатне отримання ліків, а до другої категорії належать ті групи населення, які мають право на придбання ліків з оплатою 50 відсотків їх вартості.

Які ж групи населення відносяться до категорії громадян, які мають право на безоплатне придбання ліків?

 До такої категорії відносяться:

При чому, усі ці вище перераховані групи населення  мають право на безоплатне отримання ліків незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:

Окрім цього,  ще такі групи населення  мають право на безоплатне отримання ліків:

Вище зазначені групи осіб мають таке право у разі, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

До другої пільгової категорії належать такі групи населення, в разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості:

    Зазначу, що безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, крім лікарських засобів, що включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.  Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб. Особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право на безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами. Безоплатний відпуск лікарських засобів дітям з інвалідністю провадиться за рецептами лікарів незалежно від місця проживання цих дітей. У цьому разі витрати, пов'язані з оплатою вартості лікарських засобів, беруть на себе органи охорони здоров'я за місцем їх відпуску. Витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я. Визначення права на отримання окремими групами населення пільг щодо забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування за рецептами лікарів, які відпускаються залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Консультація надана у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». Разом з тим, шановні читачі, нагадуємо, що на Дрогобиччині працюють три бюро правової допомоги, які є відділами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги. У разі необхідності Ви можете звернутися до фахівців бюро правової допомоги за консультацією. Адреси бюро: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70,                        м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. 

джерело: власне