Ласкаво просимо!

2019-12-25 09:08:02

Ласкаво просимо!

Ви – пенсіонер і вам самотньо? Ласкаво просимо! 👑

Сірі кольори зими пригнічували пана Петра. До весни ще далеко, а вдома його чекала пустка. Дружину поховав сім років тому, а діти давно покинули рідну домівку і живуть у різних куточках України. Йому так не хотілося повертатися у свою квартиру, бо там, на самоті, в його душу поступово закрадалася депресія. Від неї не рятував телевізор, не хотілося вже й тих газет читати. У своїй квартирі він жив самітником. Його сусідка Надія рятувалася від душевної пустоти чотирилапим другом – маленьким песиком Чапою: вигулювала його аж тричі на день. Але Петрові не хотілося заводити вдома ні пса, ні кошеняти, нічого іншого.
- Здоров, Петре! – раптом почувся знайомий голос позаду.
Пан Петро озирнувся, і ледь впізнав в сутінках вечірнього Дрогобича Ігоря Коваля, з яким колись працював на Автокрановому заводі.
- Та здоров! – сухо відповів старенький Петро землякові.
- Ти чому такий сумний? – запитав його Ігор.
- А! – махнув рукою у відповідь герой цієї історії. – А чому радіти? Від самотності хоч вовком вий, нічого не хочеться. Навіть додому йти.
- То ходи зі мною до клубу, партійку-другу шахів зіграємо!
- Шахи?!! – раптово стрепенувся пан Петро. Його обличчя вмить проясніло, з'явилася легка усмішка. Ця пропозиція видалася йому рятівною соломинкою, пігулкою від депресії і самоти, які мучили чоловіка останні роки.
Через півгодини два дрогобичанина вже сиділи біля шахівниці і грали в шахи. Пан Петро був дуже здивований, бо навіть не знав про існування у Дрогобичі шахово-шашкового клубу «Софія», і що тут такі ж, як і він, чоловіки літнього віку знаходять розраду в спортивній грі. І відвідують вони Дрогобицький шахово-шашковий клуб "Софія" щовечора, і при бажанні кожен може помінятися суперником, почути цікаву новину, вболівати за інших, спілкуватися. І взагалі у цій інтелектуальній грі – стільки азарту!
Того вечора пан Петро повертався додому в чудовому настрої. Він буквально заразився цією грою, знайшов у Клубі те, чого йому так бракувало – гарне оточення, розумне товариство, корисне захоплення.
Минув місяць, і якось пан Петро довідався, що самотня Стефанія з сусіднього будинку вміє добре грати в шахи. Але це вже зовсім інша історія… ????

Шахи лікують! 💊

Мабуть, читач у цій розповіді знайшов для себе щось корисне. Але ми доповнимо її медичними аспектами, чому особам літнього віку дуже корисно грати в шахи:
 1. Хвороба Альцгеймера – один з різновидів деменції, що уражає одного з 20 людей віком понад 65 років. Названа на честь німецького психіатра і невролога Алоїза Альцгеймера. Літній вік – головний фактор ризику, що відображається в статистиці. На кожні п'ять років після 65-річного віку показник ризику збільшується приблизно вдвічі, виростаючи від 3 випадків в 65 років до 69 випадків до 95 років.
❗️Існують і статеві відмінності – жінки частіше хворіють на хворобу Альцгеймера, особливо після 85 років.
Найпомітніші розлади короткочасної пам'яті, що виявляються в ускладненні при спробі згадати недавно завчені факти і в нездатності засвоїти нову інформацію. Малопомітні проблеми виконавчих функцій: зосередженості, планування, когнітивної гнучкості і абстрактного мислення, порушення семантичної пам'яті (пам'ять про значення слів, про взаємовідносини концепцій), також можуть бути симптомом ранніх стадій хвороби Альцгеймера. На цій стадії може відзначатися апатія, яка залишається найстійкішим нейропсихіатричним симптомом протягом всього захворювання. Також поширеними є депресивні симптоми, дратівливість і зниження уваги до незначних ускладнень пам'яті. Доклінічну стадію називають «м'яким когнітивним порушенням» (МКП, англ. mci). МКП може бути разом з багатьма симптомами, коли втрата пам'яті є переважаючим симптомом, тоді кажуть про «амнестичну МКП». Саме гра в шахи «тренує» пам’ять, стимулюючи мозок мислити, посилено працювати, тим самим запобігає розвитку хвороби Альцгеймера або ж сповільнює її розвиток.
 2. Ти не сам. Товариство зі спільними інтересами захоплює людину, вона почувається потрібною, переживає позитивні емоції у грі, знайомиться з новими людьми у клубі «Софія», має з ким поговорити, щось згадати, порадитися – збільшує своє коло знайомств. І свій вільний час цінує дорожче, ніж проведений на самоті вдома. Життя стає цікавішим, набуває свої кольорів.
Насамкінець наведемо витяг статті президента Федерації шахів Житомирської області, члена Дитячо-юнацької комісії Федерації шахів України Артема Сачука: «Шахи як вид спорту сприяють розвитку логічного мислення, вміння будувати стратегії і формувати тактичні прийоми, волю до перемоги, програвати та не втрачати оптимізм, покращують пам'ять, креативність, вміння концентруватися та читати, допомагають запобігти низці хвороб головного мозку (зокрема, хворобі Альцгеймера), протидіють формуванню різного роду негативних залежностей (від наркотиків, алкоголю тощо). Гра в шахи є чудовою базою для низки висококваліфікованих професій, такі як програмування, математичний аналіз, юриспруденція, бухгалтерський облік і фінанси, менеджмент тощо. …Відзначу, що потенціал мозку, який раніше витрачався на запам’ятовування, відтепер буде переорієнтований на спостереження, аналізування, пошук аргументів та прийняття рішень – саме те, чому шахи вчать незліченні покоління людей вже півтори тисячі років».
Вам самотньо? Ласкаво просимо до нашого Клубу «Софія»!

джерело: власне