Голосує той, хто переконаний, що його голос є важливим і це його справжній вибір
2021-10-22 20:44:46
Голосує той, хто переконаний, що його голос є важливим і це його справжній вибір. Стосовно тих, які не йдуть на голосування, то тут потрібно розуміти причину такої позиції. Якщо йдеться про позицію на кшталт: "Мені не хочеться" або ж "Мені все одно", – тоді можна говорити навіть про гріховність такого вчинку.
Блаженніший Любомир пояснює, що таку нехіть можна зрозуміти, «бо в нас в минулі роки під час виборів було багато негативного».
«Ще однією причиною небажання йти голосувати може бути усвідомлення, що певні кандидати не мають належних професійних якостей для такої відповідальної посади», − каже він.
Щоб обрати гідного кандидата, необхідно, вважає Блаженніший Любомир, насамперед дослідити його минуле, а саме те, що він зробив для своєї держави.
Інший критерій - це те, наскільки кандидат готовий пояснити свої кроки та рішення перед виборцями.
«Я хочу бачити конкретного кандидата з певними власними моральними та професійними якостями. Мені важлива передусім його особистість. Навіть більше, я б хотів безпосередньо від нього почути, як він пояснює свої політичні кроки – у минулому і майбутньому», − пояснює владика.
Блаженніший Любомир радить принцип, за яким один із його знайомих, що займався кадровими справами, брав людей на відповідальні посади – принцип трьох "п".
«Перше – професіоналізм. Важливо, щоб людина була кваліфікована, мала відповідні знання, а також політичну мудрість. Друга річ – порядність. Людина має бути чесною, а не круть-верть. Не повинна говорити неправди, не має приховувати своїх прибутків. І нарешті, третя справа – це патріотизм. Чи ця людина справді любить свій народ, свою країну?» − радить Архиєпископ-емерит УГКЦ.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ
джерело: власне