Де та скільки триває комендантська година: список областей та обмежень

2023-05-17 05:22:34

Де та скільки триває комендантська година: список областей та обмежень

10:13, 11 травня
Автор:

Анжеліка Байбак

Через повномасштабне вторгнення та воєнний стан в Україні продовжує діяти комендантська година. У кожній окремій області її тривалість відрізняється.
https://24tv.ua/komendantska-godina-ukrayini-trivalist-regionah_n2281341

Введення комендантської години необхідне для того, аби правоохоронці та військові мали змогу забезпечувати безпеку та порядок у регіоні. 24 Канал пояснює, яка тривалість комендантської години у різних областях.

Важливо Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Нагадаємо, комендантська година – це визначений урядовим наказом час, протягом якого громадяни мають дотримуватися певних правил.

Тривалість комендантської години в Україні

Єдиним регіоном, де уряд не запроваджував комендантську годину, є Закарпатська область. У всіх інших областях – діють обмеження:

У Херсоні скоротили комендантську годину

Починаючи з 16 травня, комендантська година у Херсоні діятиме з 21:00 до 05:00 щодня.

Окрім цього, подовжено термін продажу алкогольних напоїв у місті до 15 червня 2023 року. Час заборони продажу алкоголю залишається незмінним – з 15:00 до 10:00 щодня,
– заявив начальник Херсонської міської військової адміністрації.

Роман Мрочко також нагадав людям, що під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях, а також рухатись по області транспортом або пішки.

Комендантська година на Дніпропетровщині відрізняється у різних регіонах

У Дніпропетровській області тривалість комендантської години відрізняється у залежності від регіону. Так, у деяких громадах вона починається о 21:00 й діє до 4:00, зокрема у:

В інших громадах Дніпропетровської області комендантська година триває з 22:00 до 4:00:

У Куп'янському районі змінюється тривалість комендантської години

У Куп'янському районі Харківської області скорочується тривалість комендантської години. Вона буде з 20:00 до 6:00 за виключенням двох громад – Великобурлуцької та Шевченківської. У цих громадах все без змін – з 22:00 до 6:00

Зміна пов'язана, зокрема, зі збільшенням світлового дня. Рішення прийняли після консультація із військовими, поліцією, СБУ.

 

Ресурс "Слобідський край" інформує, що у Вільхуватській громаді Харківської області теж вирішили змінити тривалість комендантської години. З 8 квітня комендантська година у цій громаді триватиме з 20:00 до 06:00.

Що заборонено під час комендантської години

У комендантську годину забороняється перебувати на вулиці або громадських місцях, якщо людина не є працівником об'єктів критичної інфраструктури або не має спеціальної перепустки.

Особу, яка буде порушувати комендантську годину, можуть вважати членом диверсійно-розвідувальної групи.

Зазначимо, що ці заборони не поширюються під час дії повітряної тривоги. У такому випадку люди можуть переміщатися до укриттів.

У ДСНС також рекомендують у прифронтових регіонах дотримуватися режиму світломаскування під час дії комендантської години. Рятувальники закликають українців зашторювати вікна, вимикати світло в оселях, гасити вуличне освітлення своїх будинків, прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.

 

Порушення комендантської години

Наразі законодавством України не передбачено жодної відповідальності за порушення комендантської години. Правопорушника можуть лише зупинити правоохоронці або військові, аби перевірити документи та встановити особу.

З порушником проведуть профілактичну бесіду, проте затримувати не будуть.

Якими були обмеження на Великдень

У Києві у Великодню ніч, із 15 на 16 квітня, не скасовуватимуть комендантську годину. Обмеження залишаються такими ж: вона діятиме з 0:00 до 5:00.

У КМДА повідомили, що перебувати на вулиці та у громадських місцях, а також переміщуватися транспортом без спецперепустки або пішки на час дії комендантської години – заборонено.

На Волині комендантську годину не скасовуватимуть. Вона триватиме з 00:00 до 05:00.

У Львові та Харкові теж уже підтвердили, що не планують скасовувати комендантську годину на Великдень.

У Харкові особливо наголосили, що на Великдень треба неухильно дотримуватися комендантської години, яка триває з 23:00 до 5:00. Окрім того, голова ХОВА Олег Синєгубов заявив, що харків'янам також заборонено відвідувати кладовища перед святами. Першочергово це стосується тих регіонів, які були окуповані, та де велися бойові дії.

 

Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль повідомив, що провів нараду з правоохоронцями та релігійними лідерами області. Через загрози провокацій під час свят правоохоронні органи здійснюватимуть посилені патрулювання.

Комендантську годину в Рівненській області не будуть скасовувати на Великдень. У Великодню ніч вона триватиме з 00:00 до 05:00.

У Кіровоградській області вирішили трішки скоротити комендантську годину на свята. Тому у Великодні дні, 15 і 16 квітня, там вона триватиме з 00:00 до 04:00.

Рада оборони Чернівецької області ухвалила рішення, що комендантська година у Чернівецькій області з 15 квітня триватиме з 00:00 до 04:00.

 

оригінал статті натисни тут:
ця інформація розміщена для медійної комунікації і інформування шановного читача газети"Гомін Галичини" про події в Україні задля перемоги України у війні росії проти України.

 

джерело: власне