Дрогобиччині загрожує екологічна катастрофа, – науковець

2014-12-19 14:19:30

Дрогобиччині загрожує екологічна катастрофа, – науковець

Дрогобич буде під пильною увагою диверсійних груп, які вирушили на західні терени України.

Про це заявив на нараді в Ратуші секретар міської ради – в.о. міського голови Тарас Метик.

Звідки в посадовця така інформація він не сказав.

Учасників наради закликали уважно відстежувати ситуацію на підприємствах і в установах, на комунальних об’єктах. При виявлені появу підозрілих осіб негайно повідомляти правоохоронні органи.

Під посилену охорону беруть об’єкти ВАТ «НПК-«Галичина», ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та інші.

А тим часом, нещодавно шахтарі, котрі перебували в підземних виробках рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал», почули сильний гуркіт, а відтак – потужну ударну хвилю. Робітники припускають, що обвалилася значна маса породи – але скільки саме, та в якому місці, можна тільки здогадуватись. Адже підійти ближче до цього місця неможливо, бо рудник практично затоплений до верхніх горизонтів. Але саме після цього випадку різко піднявся рівень розсолів у затоплюваних виробітках (на кілька метрів!). На думку кандидата технічних наук, члена-кореспондента АГН України З. Варивода, цей випадок спричинить утворення нових підземних порожнин, що в свою чергу призведе до нових провалів земної поверхні.

«Ось і дочекалися ми судного дня у Стебнику на «Полімінералі», – написав вчений у «Трускавецькому віснику». – Ні, ще не сьогодні конкретно – але вже найближчим часом він таки буде. І місце де він відбудеться, всім відоме – це територія гірничого відводу рудника №2, – конкретно район бувшого вентиляційного стволу цього рудника та район автомобільної дороги Дрогобич – Трускавець. Нас чекають серйозні провали земної поверхні, розміри яких годі передбачити, як не можна передбачити і наслідки та проблеми які вони принесуть для навколишнього середовища: це і руйнування згаданої автодороги, водогонів, ліній електропередач, і, що напевне найстрашніше, зміна гідрогеологічної обстановки в регіоні (а одна з найбільш загрозливих ділянок, де вже почалися тріщини земної поверхні та провали, знаходиться на межі 2 санітарно-захисної зони охорони джерел трускавецьких мінеральних вод, в т.ч. і «Нафтусі». Цілком можлива їх втрата. А це, однозначно, кінець курорту Трускавець».

джерело: zik.ua