У родинному селі Андрія Мельника Воля Якубова відбулося Свято героїв

У родинному селі Андрія Мельника Воля Якубова відбулося Свято героїв

2015-06-08 13:45:55

У родинному селі Андрія Мельника Воля Якубова відбулося Свято героїв

 31 травня, в с.Воля Якубова Дрогобицького району - родинному селі відомого українського військового і політичного і державного діяча полковника УНР, голови Проводу Українських націоналістів Андрія Мельника відбулося Свято героїв.

 

Присутні тепло вітали на святі  вояків УПА, рідних Героїв Небесної сотні, бійців, котрі захищають територіальну цілісність і незалежність України на її східних теренах.

 

У виступах борців за волю України було зроблено екскурс у героїчну українську історію. Як наголосила старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, У 20 столітті на арену боротьби за Українську державу з чужою зброєю в руках, в чужих мундирах, але з безмежною любов'ю і відданістю, властивою лише українцям, постала народна потуга – Українські січові стрільці. Сто років тому на горі Маківці відбулася вікопомна битва УССів проти московської орди. Цей переможний бій підняв з колін Україну, дав змогу повірити, що сила духу, прагнення і єдність народу є фундаментом побудови держави. У всіх битвах проти московської навали брав участь сотник УССів Андрій Мельник – герой Маківки і Лисоні.

 

«Крім невмирущої слави Українські січові стрільці залишили нащадкам ще й величезні творчі і мистецькі скарби – нерукотворний народний пам’ятник, - наголошувалось у виступах. - Одним з відомих на усю Україну високохудожніх колективів, який зумів відтворити дух стрілецтва є Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина».

 

Бурхливими оваціями зустріли виступ на святі цього прославленого колективу, котрий у піснях і танцях доніс атмосферу, в якій галицька молодь вела війну з московським окупантом сто років тому.  

 

Християнський молодіжний театр «Діти церкви» та їхній керівник Олександра Лисак подарували присутнім повстанський цикл «Листи з минулого». Звучали на святі поетичні і пісенні твори, які  славлять Героїв Небесної сотні, тих, хто сьогодні  хоробро боронить рідну землю від російського окупанта, віддаючи за Україну свої молоді життя. Атмосферу, яка панує в АТО, висвітлив у своєму виступі голова   ГО «Всеукраїнське об'єднання учасників АТО» Микола Кобільник.

Нагадаємо, що Свято героїв у Волі Якубовій відбулося втретє. Ініціатором його проведення є сільський голова Ігор Калічак.

джерело: Дрогобицьке земляцтвої


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар