Мер Дрогобича провів робочу зустріч з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції

Мер Дрогобича провів робочу зустріч з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції

2016-01-29 13:41:05

Мер Дрогобича провів робочу зустріч з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції

У середу, 27 січня, в залі засідань виконкому Дрогобицької міської ради відбулася робоча зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з представниками Моніторингового комітету з раннього попередження корупції (проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"). Участь в зустрічі взяли також заступник мера Дрогобича Олег Дукас і керівник Інституту міста Володимир Кондзьолка.

У ході півторагодинної розмови було обговорено ряд робочих питань, які стосуються діяльності органів влади та їх взаємодії з громадою. Як зазначив голова Моніторингового комітету Богдан Юзефів, окремі посадовці ратуші намагаються і далі працювати за старими схемами. Принципи прозорості прийняття рішень та відкритості влади для багатьох із них залишаються звичайними фразами, не наповненими змістом.

Члени Моніторингового комітету неодноразово замість змістовних та обґрунтованих відповідей на свої звернення отримували формальні відписки, не доведений до відома мешканців Дрогобича регламент ради, розповіли громадські активісти. Було вказано на інші виявлені недоліки в роботі чиновників, зокрема в формальному підході до підготовки Програми соціально-економічного розвитку міста (фактично копіюється з попередніх програм), до бюджетного процесу. Свої зауваження міському голові висловили Олександра Лисак, Галина Коцюба, Андрій Сливка та інші.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернувся до членів Моніторингового комітету з проханням реагувати на всі виявлені порушення. В той же час мер Дрогобича зазначив, що деякі з порушень виникають з об’єктивних, а не суб’єктивних причин. За приклад він навів порушення встановлених законодавством термінів щодо процедури розгляду та прийняття бюджету. Мова йде про недотримання строків між оголошенням та проведенням громадських слухань. Поскаржився Тарас Ярославович і на те, що контрольні цифри бюджету були доведені до відома тільки 24 грудня, хоча це повинно було бути зроблено значно раніше. «Роботу над формуванням бюджету на 2016 рік ми розпочнемо швидше від встановлених законодавством термінів», - пообіцяв Тарас Кучма.

Інше питання, яке викликало жваву дискусію під час зустрічі, стосувалося ставлення чиновників ратуші до напрацювань Моніторингового комітету. «Чиновники сприймають наші експертні висновки чи зауваження як інформацію до відома, - каже Богдан Юзефів, - хоча насправді порушення повинні не враховуватися, а виправлятися». Тарас Кучма погодився з цим твердженням.

Результатом зустрічі очільників дрогобицької влади з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції стало розпорядження міського голови Дрогобича Тараса Кучми від 27 січня 2016 р. про поглиблення співпраці.

- Було моє особисте прохання до голів всіх депутатських комісій, до керівників відділів міської ради та інших посадових осіб відносно того, щоб вони максимально сприяли роботі Моніторингового комітету, - коментує документ Тарас Кучма. – Тепер ми це закріплюємо документально. Надіюся, що Моніторинговий комітет допомагатиме нам об’єктивно оцінювати ситуацію, щоб зміни в місті були не формальними, а реальними – на благо всієї нашої дрогобицької громади.

 

Додаткова інформація про подію – за тел: 097-38-36-112 (Володимир Ключак)

джерело: Володимир Ключак


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар