Гомін Галичини




Костел святої Єлизавети у Львові береже легенду про кохання цісаря Франца Йосифа

Костел святої Єлизавети у Львові береже легенду про кохання цісаря Франца Йосифа

2016-07-12 18:47:18

Костел святої Єлизавети у Львові береже легенду про кохання цісаря Франца Йосифа

Легенда про кохання цісаря Франца Йосифа

Народився Франц Йосиф Габсбурґ у палаці Шьонбрунн на околиці Відня 18 серпня 1830 року. Його батько Франц Карл Йосиф був молодшим сином цісаря Франца І, мати Софія Фридерика Доротея Вільгельміна походила з баварської королівської родини. До речі, перші роки цісарства Франц Йосиф І ставився прихильно до українців, бо вони (на відміну від поляків і угорців) були лояльними до Габсбургів. Наприкінці 1848 року він видав декрет про створення кафедри української мови й літератури у Львівському університеті, в 1849 році зробив Буковину окремим коронним краєм, послабивши тим польський вплив у цьому регіоні.
Останній цісар Австро-Угорщини Франц Йосиф закохався у Єлизавету Баварську (Сіссі). Його кохання було щирим.с Нещодавно, під час дослідження підземелля найвідомішого у Львові костелу святої Єлизавети (тепер - церква святих О́льги і Єлизавети) археологи віднайшли трони легендарних закоханих. Ця знахідка стала ще одним символом кохання та самопожертви у Львові.
На жаль, інформація на цій серцеподібній табличці, у Вікіпедії та інших джерелах радикально протилежна, різниться неточностями та вигадками. Тому інформацію подаю дещо зміненою. ????

З любов'ю до міста кохання - Львова, фотограф Юрій Федчак ????????📷📷📷

джерело: Юрій Федчак






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар