Гомін Галичини


У Дрогобичі хочуть виселити місцевий шаховий клуб

2016-07-29 14:19:23

У Дрогобичі хочуть виселити місцевий шаховий клуб

Дрогобицький шахово-шашковий клуб «Софія», який своїм коштом відремонтував приміщення у центрі Дрогобича, планують переселити всупереч волі клубу.

У Дрогобичі хочуть виселити місцевий шаховий клуб


Про це у коментарі кореспонденту leopolis.news розповів керівник клубу Іван Летнянка.

«Дрогобицький шахово-шашковий клуб «Софія» існує вже близько двадцяти років. Він був заснований своїми силами, від міськради не було ніякої допомоги за ці роки. Всі турніри, змагання та інші шахові акції проводились на ентузіазмі учасників клубу. У нас є в оренді приміщення комунальної власності у центрі недалеко від базару площею 120 м². За ці роки ми там звісно робили ремонти, міняли вікна власним коштом. Оренду ми сплачували як і усі громадські організації – 1 грн на рік. Зараз йде мова про переселення, але фактично – це виселення», – розповідає керівник.

Об’єднанню, у якому більшість учасників – люди пенсійного віку, пропонують сплачувати чималу оренду. В іншому випадку їм загрожує виселення в інші, менш привабливі, будівлі.

«На словах мер нас підтримує, підтримує розвиток шахів у місті, але перед тим на ще одній зустрічі він запитав у членів клубу, скільки вони готові платити оренди. На це я йому відповів, що живу у місті, де через кожні 50 метрів валяється пляшка з-під алкоголю. Тому може давайте не міряти все тільки гривнею, а й про виховні цілі подумаємо. Основні члени клубу – це люди старшого віку, є частина молодших, але їх менше», – каже Іван Летнянка.

У Дрогобичі хочуть виселити місцевий шаховий клуб


«Ми просто не в змозі платити великі суми. Але мер однозначно хоче переселяти нас. Тоді нехай запропонував би адекватні умови. Нам пропонують приміщення на стадіоні дитячо-юнацької спортивної школи без ремонту. Це була колись роздягальня для футболістів. До того ж, якщо там грають у футбол, то це будуть постійні крики із «міцними слівцями». А до нас приходять грати й діти. Крім того, у будівлі в декількох місцях тече дах. Перед тим як робити ремонт, потрібно буде ще добряче вкластися у цей дах», – додав він.

За словами Летнянки, мер Тарас Кучма сказав, що на ремонт басейну ДЮСШ виділено 15 мільйонів і, можливо, з цих коштів виділити гроші на ремонт.

«Але гарантій ніяких. Чи той ремонт зроблять, скільки його доведеться чекати. Також казали, що можуть у місцевий будинок культури нас переселити. В ньому вже є і танцюристи, і різні ансамблі. Ділити із кимось територію – це зараз будуть суперечки», – каже Іван Летнянка.

Така ситуація склалась незважаючи на те, що любительський шаховий кб доволі перспективний – часто організовує різноманітні змагання, турніри, акції, а також залучає дітей до цього виду спорту.

«На своєму ентузіазмі тільки за останніх півроку ми провели в місті 17 турнірів. Це багато, враховуючи, що у нас всього 1-2 меценати, які по можливості допомагають. Наприклад 20 липня у міжнародний День шахів ми зробили акцію «Живих шахів». У якості фігур були діти із садочка, з якими ми розіграли одну із дуже відомих шахових партій, шедеврів шахового мистецтва. Після цього був запрошений майстер спорту Святослав Попович зі Львова і він провів сеанс одночасної гри», – розповідає Летнянка.


На початку липня також клуб організував кваліфікаційний турнір з нормою на кандидата в майстри спорту.

«Мені вдалось виконати цю норму, хоч я просто шаховий любитель і це був мій перший в житті класичний турнір, де дається по годині на партію. Грали ми впродовж трьох днів. Незабаром ще один сеанс одночасної гри планую провести у міській раді», – зазначив Летнянка.
Олена БАЖАНСЬКА, leopolis.news my webpage

джерело: лайф.інфо

версія для друку
версія
для друку

Що ще читають на цю тему

Дрогобичани ЯРОСЛАВ ДАН?ЛІВ, ОЛЕКСАНДР КОРОЛЬ у гостях на радіо

На Дрогобиччині громадськість бере під контроль реалізацію мікропроекту з ремонту Народного дому

У Дрогобичі Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції прозвітував про виконану роботу

На парламентському телеканалі – Дрогобич Бруно Шульца
Коментарів немає
Додати коментар


Коментар