Гомін Галичини


Профілактика педикульозу

Профілактика педикульозу

2017-10-04 15:14:40

  Профілактика педикульозу

                                Закінчилося літо, діти сіли за шкільні парти, побільшали групи дітей в дитячих навчальних закладах. Зріс контакт в дитячих та підліткових колективах. Переважно діти заражаються педикульозом тоді, коли вони міняються шапками або куртками чи просто вішають їх поруч в дитячому садку або школі, притуляються один до одного головами. Крім того, передача комах відбувається через подушки, ковдри, гребінці, щітки для волосся, м`які іграшки.

Якщо ви вирішили підстригти малюка у перукарні, не поспішайте садовити його у крісло; спочатку придивіться, чи обробляють тут інструменти для стрижки волосся після того, як зробили зачіску попередньому відвідувачу. У громадських місцях, транспорті та просто на вулиці намагайтеся триматися подалі від неохайних людей. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим як її надягти, проведіть дезінсекційну обробку, а потім ще й ретельно виперіть.

“Що ж треба робити, якщо виявили педикульоз?

 Перш за все, кожні 7-10 днів ретельно оглядайте волосся на наявність педикульозу.

В разі його виявлення, треба провести відповідну обробку голови, тобто дезінсекцію. Для цього зараз є широкий асортимент препаратів з інструкціями по застосуванню, які можна придбати в аптеках.

Треба пам'ятати, що, проводячи боротьбу з педикульозом, здійснюється профілактика висипного тифу. Який зв'язок між вошами і висипним тифом, запитаєте Ви?

Як відомо, щоб виникло інфекційне захворювання, необхідна взаємодія трьох складових: джерела інфекції (людини, яка перехворіла висипним тифом), факторів її передачі (воші легко переходять від одного господаря до іншого) та сприятливого організму. На превеликий жаль, усі ці чинники сьогодні спостерігаються в нашому суспільстві.

Джерело інфекції - це люди, які колись давно перехворіли  висипним тифом, а зараз періодично хворіють на його рецидивну форму - хворобу Бриля. Тому вони містять у своїй крові збудник висипного тифу - рикетсії Провачека. Воші живляться кров'ю і саме під час укусів можуть передавати збудників захворювання здоровим людям. Як свідчать дані Львівського науково-дослідного інституту епідеміології, 96% дітей не мають імунітету до висипного тифу. Все це створює реальну загрозу виникнення та розповсюдження висипного тифу в Україні.

 Отже, проводячи боротьбу з педикульозом, ми проводимо профілактику виникнення висипного тифу.

 Будьмо відповідальними за здоров’я своєї сім’ї, дітей, ретельно і повсякчас, особливо після канікул, оглядаймо їх, тому що якщо не ми, то оточуючі могли підхопити паразитів і поділитися ними не бажаючи цього. При необхідності користуйтесь нашими порадами.

 

Тетяна Грицик

 

фахівець дезінфектологічного відділення

Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

джерело: власне

версія для друку
версія
для друку

Що ще читають на цю тему

Що передбачено законопроектом про тестовий режим роботи системи блокування ПН?

Небезпека спеки, що прийшла

Ще раз про кишкові інфекції !

Дрогобицький міжміський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" інформує
Коментарів немає
Додати коментар


Коментар