Гомін Галичини




Що таке податкова знижка та хто може її отримати?

Що таке податкова знижка та хто може її отримати?

2019-06-26 22:29:55

Що таке податкова знижка та хто може її отримати?

Відповідь на це питання дає Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Що таке податкова знижка, пані Маріє?

Податкова знижка - це підтверджена документами сума (вартість) витрат, які ви понесли на придбання товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, і на яку вам дозволяється зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід за цей же рік. Якщо ви правильно оформите документи, то протягом 60 днів вам перерахують гроші, які вам належать.

Хто може скористатися даною послугою?

Право на отримання податкової знижки гарантує підпункт 166.3 Податкового кодексу України. Втім, компенсацію отримати зможе не кожен громадянин. Існує чіткий перелік послуг, за які ваші витрати повертаються у разі якщо:

  • платите за навчання, причому, не обов'язково навіть своє, а дитини, дружини або батьків, – маєте право повернути частину податків минулого року, але витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються;
  • покриваєте витрати за лікування у приватних клініках, у тому числі й за проведене штучне запліднення, за послуги реабілітаційних центрів і протезування;
  • придбали доступне житло і оформили на нього кредит. Частину грошей Вам також повернуть, але тільки за умови, якщо ви офіційно проживаєте в квартирі чи будинку, який купили;
  • встановлюєте в автомобілі газове обладнання або вирішили переобладнати двигун під біопаливо. Важливо – обов’язково збережіть чеки та квитанції, тоді Вам теж повернуть частину податку;
  • робите благодійні внески, відрахування у недержавні пенсійні фонди, накопичувальне страхування життя.

Сума, яку можна повернути, залежить не тільки від витрачених коштів, а й зарплати, з якої сплачуються податки. Її розмір потрібно вказати в декларації в центрі обслуговування фіскальної служби за місцем проживання. Проте, якщо ви є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається.

Які документи потрібно подати?

Наприклад, якщо ви хочете отримати компенсацію за витрати на навчання дитини, вам знадобиться: свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина), паспорт, ідентифікаційний код батьків та дитини, договір про навчання, платіжки за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно відраховувалися податки) та довідка з банку про картковий рахунок (куди повинні повернути гроші). Ці документи потрібно подати до сервісного центру податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію, і чекати не більше 60 днів на повернення грошей.

У які терміни надаються для подачі документів?

Якщо Вашою метою є отримання податкової знижки, то  декларація може подаватися протягом року, наступного за звітним. Наприклад, для отримання податкової знижки за 2018 Ви можете подати декларацію до 31 грудня 2019 року. Зверніть увагу, якщо Ви не подали документи вчасно, то на наступний період така можливість не переноситься (відповідно до п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ). Наприклад, якщо Ви не оформили податкову знижку за 2017 рік, то тепер її оформити вже не можливо.

Зауважимо, що з 2017 року в Україні реалізовується проект «Я МАЮ ПРАВО». Мета проекту: підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян. Власне,  консультація і надана у рамках цього проекту. Ми і надалі продовжимо нашу розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. А наразі нагадуємо нашим читачам, що з 2016 року на Дрогобиччині діють 3 бюро правової допомоги – відділи цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич,  вул. Лесі Українки, 70,м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Отримати детальну індивідуальну консультацію Ви можете, звернувшись працівників бюро правової допомоги.

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар