Гомін Галичини




«Еколого-валеологічна культура – вибір xxi століття»

«Еколого-валеологічна культура – вибір xxi століття»

2019-11-07 21:29:24

«Еколого-валеологічна культура – вибір xxi століття»

5 листопада на Біолого-природничому факультеті ДДПУ ім. Івана Франка відбулася ХІ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір xxi століття».

Конференція проводиться вже дванадцять років поспіль. У ній беруть участь школярі з усієї Львівської області. Учні опрацьовують, аналізують, досліджують теми і представляють їх аудиторії. Цього року теми були дуже цікавими та актуальними: про вирубку лісів, генетичний код, вплив розвитку інфраструктури на екологічну ситуацію Дрогобича та інші.

Почесними гостями конференції були Патрік Белінк – президент бельгійської неприбуткової організації vzw orada, почесний доктор ДДПУ ім. Івана Франка, а також Ханна Хюсман – лектор з Університету прикладних наук vives відділення медсестринства та акушерства. Лекція Ханни Хюстман на тему: «Серцево-легенева реанімація: базова підтримка життя» буде корисною всім, адже кожен повинен знати основні прийоми надання першої невідкладної допомоги.

На цій науково-практичній конференції побувала і я. Під керівництвом вчителя біології Надії  Галатяк я представляла Підбузький НВК І-ІІІ ст. Тема нашої презентації – «Продукти бджільництва – еліксир життя». Здавна в народній, а пізніше і в традиційній медицині використовували продукти бджільництва для лікування різних недуг. Пасічники досі вважають продукти бджільництва Божим даром і називають їх еліксиром життя. Ось більш детальніше про кожен із них:

- бджолиний мед містить вітами, які оновлюють кров, заспокоюють нерви і дають нове життя;

- прополіс є найсильнішим природним антибіотиком, адже знищує понад 100 видів хвороботворних бактерій, грибків та вірусів;

- маточне молочко застосовується при лікуванні захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, легенів.

 Надія Богданівна підійшла до цього завдання творчо і розробила власний макет вулика, наповнений всередині бджолиними продуктами. Члени комісії були захоплені побаченим, тож охоче прийняли наші солодкі подарунки. Усі продукти – з екологічно-чистої зони.

Варто додати, що Надія Богданівна  разом зі своєю сім‘єю проживає у смт. Підбуж. Уже продовж багатьох років сім‘я займається бджільництвом. У себе на подвір‘ї вони збудували пасіку. Зараз працюють над будівництвом будиночка, який буде слугувати місцем для проведення апітерапії (сон на вуликах).

Я дуже рада, що отримала нагоду взяти участь у цій конференції, а зустріч з Ханною Хюстман запам‘ятається мені назавжди.

Христина Кацюрин для @Гомін Галичини

джерело: автор






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар