Про строкову військову службу

Про строкову військову службу

2021-02-23 17:27:18

Про строкову військову службу

Про строкову військову службу

Ми продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, й надалі публікуючи у нашій рубриці «Правова допомога» відповіді на питання, які хвилюють наших читачів.  Сьогодні з нами працюватиме Марія Николаїшин -  директор цього місцевого центру.

 

Пані Маріє, розкажіть будь ласка, що таке призовний вік?

Частиною першою статті п’ятнадцятої Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено певні обов’язкові умови, за яких особи призиваються на строкову військову службу. Так, на строкову військову службу призиваються:

- громадяни України чоловічої статі;

- стан їхнього здоров’я дозволяє нести військову службу;

- їм до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, але вони не досягли 27-річного віку;

- вони не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 

Які обов’язки має громадянин призовного віку?

Призовники зобов’язані:

  • прибути у відповідний пункт і у строк, які зазначені в повістці, для проходження призивної комісії; 
  • з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову,  якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла. Зазначу, що черговий призов визначається Указом Президента України;
  • прибути до районного (міського) військового комісаріату у семиденний строк у разі зміни місця проживання для взяття на військовий облік.

Зазначу, що на керівників підприємств установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування та форм власності теж лягає певна обов’язку, адже вони забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць у разі якщо цього вимагають військові комісаріати.

 

Скажіть будь ласка, чи може призовник у разі закінчення навчання під час чергового призову змінити місце свого проживання, а, відповідно, й військового обліку?

Під час проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку допускається за таких умов:

  • переведення на роботу в іншу місцевість;
  • переїзд на нове місце проживання;
  • прийняття до закладу освіти і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання;
  • направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення закладу освіти. Зазначу, що усі такі випадки повинні бути підтверджені відповідними документами, наприклад: витягом із наказу відповідного вищого навчального закладу про зарахування на навчання; скеруванням на роботу, видане навчальним закладом; витягом із наказу про переведення на роботу в іншу місцевість.

Звідки громадяни призовного віку мають дізнатися, коли відбувається призов на військову службу?

Саме в Указі Президента України про призов громадян на строкову військову службу  зазначені строки проведення призову (призовів) громадян. Такий Указ обов’язково публікується в засобах масової інформації. Це відбувається не пізніше як за місяць до закінчення року, що передує року призову /призовів громадян України на строкову військову службу. А Указ про призов /призови громадян України на строкову військову службу в особливий період публікується не пізніш як за місяць до початку проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу.

Чи законодавством передбачені поважні причини неприбуття призовників до призовних дільниць?

Так, є  допустимі поважні причини неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом. До них належать такі:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Усі без виключення ці поважні причини повинні бути підтверджені відповідними документами. Звертаю увагу, що  призовник у разі неявки без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію несе відповідальність, установлену законом. Зокрема, статтею 335 кримінального кодексу України передбачено, що ухилення від призову на строкову військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Детальніше для отримання безоплатної правової допомоги Ви можете звернутися до бюро правової допомоги  у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги);

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/;

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги);

  *  завітавши до бюро правової допомоги, яке  знаходиться за адресою:                             м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

* Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php.

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар