Як подати інформацію в податкову про прийняття працівника на роботу

Як подати інформацію в податкову про прийняття працівника на роботу

2021-03-03 15:17:21

Як подати інформацію в податкову про прийняття працівника на роботу

Приймаєте працівника на роботу - не забудьте повідомити податкову

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець повинен повідомити податкову службу про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженою ним особою чи фізичною особою до територіальних органів ДПС за місцем їх обліку як платника єдиного внеску до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Подати таке повідомлення можна у декілька способів, втім, найбільш актуальний – це, звичайно, через електронний кабінет. Для цього вам знадобиться кваліфікований сертифікат електронного ключа, який можна отримати у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Для того, щоб подати Повідомлення в електронному вигляді, здійсніть вхід до Електронного кабінету за посиланням або через офіційний вебпортал ДПС. Після проходження ідентифікації ви отримаєте доступ до приватної частини Електронного кабінету.

Наступний крок – це формування повідомлення. Для цього в розділі “Введення звітності” встановіть фільтр за параметрами: рік, період, за які звітуєте. 

Потім за допомогою кнопки “Створити” треба обрати тип форми “J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Із запропонованого переліку форм обирає форму “J(F)3001001” Повідомлення про прийняття працівника на роботу”. Не забудьте зазначити відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі “Код ДПІ” (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискаєте кнопку “Створити”. Потім перевіряєте, натискаєте “Підписати” та підписуєте своїм електронний підписом. А потім натискаєте “Відправити”. Переглянути подану звітність ви зможете у розділі “Перегляд звітності”.

 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У вкладці “Вхідні документи” розділу “Вхідні/вихідні документи” ви можете отримати доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо. 

Крім такої опції, подати повідомлення можна на паперових носіях разом з копією в електронному вигляді. 

Підкреслю, якщо ви повідомляєте податкову про прийняття на роботу більше 5 осіб, то повідомлення подається виключно в електронній формі. Якщо ж 5 або менше, то повідомлення можна подати у паперовому вигляді. 

Подання такого повідомлення засобами поштового зв’язку нормативним актом не передбачено.

Подана роботодавцем інформація вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Нагадуємо, що  встановлені за результатами контрольно-перевірочних заходів порушення вимог законодавства про працю мають негативні наслідки для  роботодавців, оскільки  загрожують їм суттєвими фінансовими санкціями.

Читайте: Кампанія декларування: як сплачувати податки з іноземних доходів

Валерія Буділовська, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

КиевVласть

за матеріалами: КиевVласть

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар