Чи можливо поділити земельну ділянку?

Чи можливо поділити земельну ділянку?

2021-04-21 17:05:30

Чи можливо поділити земельну ділянку?

Громадяни, реалізовуючи свої задуми та бажаючи досягти якоїсь відповідної мети, деколи мають намір поділити земельну ділянку, що є у їхній приватній власності. Тоді  й виникає у них ряд важливих запитань, які стосуються процедури поділу земельної ділянки на частки. Відповіді на ці питання сьогодні ми шукатимемо спільно з Ольгою Жилою –фахівчинею Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Пані Ольго, скажіть будь ласка, чи є передбачені умови, за яких може відбуватися поділ земельної ділянки на частки?

Так, існує кілька випадків та умов, за яких можливий поділ земельних ділянок на частки. Вони є такими:

 - бажання власника земельної ділянки;

- після поділу не буде порушено межі ділянки;

- при відчуженні однієї або декількох частин земельної ділянки;

-розподіл землі в натурі у разі поділу між пайовими співвласниками ділянки;

- після поділу кожна з новостворених частин земельної ділянки стане індивідуальною ділянкою.

Куди потрібно звернутися для того, аби здійснити поділ земельної ділянки?

Процедура поділу земельної ділянки складається із кількох етапів.

  1. Власникові земельної ділянки необхідно у нотаріуса засвідчити заяву встановленого зразка про згоду на поділ ділянки на частини. Звертаю увагу, якщо власників земельної ділянки декілька (земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.
  2. Далі слід звернутися до землевпорядної організації для розробки технічної документації, надавши такі документи:
  • нотаріально засвідчену заяву на поділ земельної ділянки;
  • засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку. Це може бути, зокрема, державний акт на право власності на земельну ділянку, договір купівлі –продажу, договір дарування, свідоцтво на право власності на земельну ділянку;
  • копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).  

         За умови надання цих документів документів землевпорядна організація укладає договір із власником земельної ділянки. І тоді уже  проводить відповідні роботи з розробки технічної документації поділу земельної ділянки.

             Зазначаю, що у випадку, якщо ділянка ділиться особливим чином, а не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.

3. Далі треба звернутися до територіального відділення Держгеокадастру для реєстрації новоутворених в результаті поділу земельних ділянок в Державному земельному кадастрі України. Наголошую, що  після такої  реєстрації кожній земельній ділянці, яка утворилася в результаті поділу, буде присвоєно кадастровий номер. Він буде зазначений у відповідному витягу з кадастру.

      4. Останній етап - після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, які утворилися внаслідок поділу земельної ділянки, необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг, який, як правило, знаходиться у приміщенні місцевої ради,  чи до нотаріуса задля реєстрації права власності на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку. Ось такі етапи треба пройти власникові земельної ділянки з метою поділу її на частини.

      Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надаючи консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

 

  • Детальніше для отримання безоплатної правової допомоги Ви можете звернутися до місцевого центру  у зручний для Вас спосіб:
  • *зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)
  • *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
  • https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
  • *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)
  • * залишивши своє звернення у скриньці для звернень громадян. 
  • *завітавши до бюро правової допомоги, яке  знаходиться за адресою:                              м. Дрогобич,  вул. Л. Українки, 70.
  • * Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php
  • Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:  https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марічка Бойко

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар