“Світ який: мереживо казкове…”: художній школі – 40!

“Світ який: мереживо казкове…”: художній школі – 40!

2021-09-01 18:13:35

“Світ який: мереживо казкове…”: художній школі – 40!

Початок початків: “художка” та Петро Гейдек.
“Все починалося з відра та мітли…” як казав Петро Миколайович Гейдек. Саме він запропонував створити в Дрогобичі першу дитячу художню школу.
Й це започаткувало розвій мистецької культури та освіти міста в далекому 1981 році. Школа отримала чудовий будинок, який згодом наповнили стільцями, мольбертами, книгами з мистецтва та дітьми, які жадали малювати. Першим викладачем школи був Петро Гейдек, відтак прийшли Ігор Шимко, Іван Можак, Микола Федів, Ярослав Данилів, Василь Ткач, Тетяна Олексяк, Марія Колотило, Володимир Місяць. Сьогодні ж у школі – 22 викладачі та близько півтисячі учнів. Школа постійно у вирі мистецьких ідей та проєктів, які натхненно та успішно втілює в життя.

Перша виставка учнівських робіт відбулась першого лютого 1981 року у стінах художньої школи, а вже сьогодні учні мають змогу виставляти свої мистецькі твори в Ґалереї сучасного мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи у Культурно-мистецькому центрі імені Франка.

Учні школи є учасниками та переможцями багатьох Всеукраїнських та Міжнародних, обласних мистецьких конкурсів, пленерів, виставок. Навчаються у престижних мистецьких вузах. Деякі повернулись вчителювати в школу і продовжують творчі традиції, започатковані їхніми наставниками.

Чимало пережито, створено і досягнуто за чотири десятиліття. Картини – відображення внутрішнього світу, думок та вражень, образів та уявлень художника. «Саме цінне, що є у художника, це не майстерність, не кращі в світі пензлі та фарби і не його освіта, яку він здобув у найкращих вчителів. Найцінніше – це його фантазія» – так просто і доступно Петро Гейдек навчав творчости вихованців школи, які незабаром стали послідовниками світлої пам’яти знаменитого мистця.

Чимало випускників стали відомими мистцями, дехто так і не прочинив двері до “високого мистецтва”, але, час проведений в художній школі не промайнув безслідно: випускники навчилися мислити творчо, бачити і розуміти навколо себе неповторний дивосвіт дитячого малюнка.

Саме таку назву матиме виставка  учнівських робіт, присвячена 40-річчю школи,відкриття якої відбудеться першого вересня.

 Живопис, графіка, валяння, гончарство, скло, вироби з металу та шкіри – все те, чого нині навчають малечу в художній школі. Ці твори не об’єднані єдиною тематикою. Спільна в них дивовижна творчість учнів Дрогобицької дитячої художньої школи.

Дитячий малюнок та сам процес малювання – це частка духовного життя дитини. Дитяча творчість –  найчистіший вияв мистецтва, на який ще не вплинув зовнішній світ. Діти не просто переносять на папір те, що їх оточує, але живуть в цьому світі, входять в нього, як творці краси й отримують насолоду від цього.

Цьогоріч свій ювілей відзначила й наша Вітцівщина – 30 років своєї Незалежности.

За ці роки країна пройшла нелегкий шлях, багато досягнуто, але ще більше досягнень попереду. Все колись було ідеєю чи мрією, але малими кроками пліч-о-пліч завзятих та відданих своїй справі людей ці мрії та ідеї стають реальністю. Колись і художня школа була мрією благословенної пам’яти великого мистця Петра Миколайовича Гейдека.

Й нині  ми з гордістю говоримо про те, що багато знаних вдома та в світі мистців розпочинали своє творче становлення в Дрогобицькій художній дитячій школі.

Сьогодні ДДХШ очолює Ігор Шимко. Під його керівництвом школа набула свого теперішнього вигляду та статусу. На початку 2000- років. було проведено капітальний ремонт будівлі школи, створено  музей народного побуту, на базі ДДХШ відкрито вісім філій в загальноосвітніх школах міста, 2007 року започатковано мистецький проєкт під назвою “Створення культурно-мистецького комплексу на базі Дрогобицької дитячої художньої школи”, проведено чотири міжнародні пленери “Розмаїття культур’” за участі відомих художників та скульпторів з України та зарубіжжя, також проведено Ннавчально-методичний семінар-практикум викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв Львівської области. Відбулася велика кількість учнівських виставок різної тематики, майстер-класів з писанкарства, гончарства, бісероплетіння, розпису на склі, валяння з шерсті тощо.

Одним із важливих здобутків дирекції школи можна вважати відкриття Ґалереї сучасного мистецтва ДДХШ у Культурно-освітньому центрі імені Івана Франка. Майже за рік діяльності ґалереї  реалізовано дюжину різноманітних проєктів, серед яких міжнародні виставки, пленери, майстер-класи, виставки дитячої творчости, доброчинні виставки. Кожне свято, а саме так ми називаємо наші заходи, проходить гучно, урочисто, під супровід талановитих колег – музикантів. Фонд ґалереї за майже рік своєї діяльности зібрав близько 300 мистецьких творів українських та зарубіжних мистців, а ще – значну кількість дитячих робіт в різних техніках, стилях та жанрах.

Художня школа має велике майбутнє, адже її потенціал – це творчі діти та викладачі школи, які розвивають, виховують, навчають та плекають любов до мистецтва та творчості з найменших років.

Цієї ювілейної днини хочеться подякувати всім, хто свого часу мав можливість бути частинкою душі художньої школи, творив її історію та продовжує втілювати свої ідеї задля давнього і сучасного мистецтва в нашому місті.

Тож нині радо запрошуємо на відкриття виставки учнівських робіт “Дивосвіт дитячого малюнка” присвяченій 40-річчю Дрогобицької дитячої художня школи.

Першого вересня 2021 року о 15 годині Галерея сучасного мистецтва. Дрогобицька дитяча художня школа чекає на вас на вулиці Івана Франка, 14 (Дрогобицький культурно-освітній центр імені Івана Франка”).

На світлині – натюрморт Романа Кікти

Софія НОВОСІЛЬСЬКА

джерело:

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар