Скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

2022-07-30 14:10:27

Скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

 

Скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

             

Сьогодні у рамках нашої рубрики «Правова допомога» ми дізнаємося про те, якими можуть бути обставини,  що дають підставу для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та яким чином здійснюється унесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. Консультує Романа Голінчак – фахівчиня сектору «Трускавецьке бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Пані Романо, розкажіть, якими є підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Підставою для скасування дії такої довідки є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Зауважую, що під час скасування дії довідки про це вносяться відомості   в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.

Пані Романо, розкажіть, ким приймається рішення про скасування дії довідки?

Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. Важливо, що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Звертаю увагу, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання рішення про скасування дії довідки приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Роз’ясніть, яка інформація буде підтверджувати той факт, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання?

Такою інформацією можуть бути:

  • дані, отримані з відповідних державних реєстрів;
  • дані, отримані в результаті обміну інформацією між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;
  • дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Скажіть, будь ласка, чи може особа продовжити строк своєї відсутності за місцем проживання?

У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту. За обґрунтованих підстав строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

Дякую за цікаву розмову. Ми і надалі продовжимо нашу співпрацю. А наразі нагадуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги Ви можете звернутися до бюро правової допомоги  у зручний для Вас спосіб.

* Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич,                            вул. Л.Українки, 70.

 

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги).

Андрій Вовк

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар