важливо знати і не забувати: Особисті немайнові права

важливо знати і не забувати: Особисті немайнові права

2023-01-11 08:55:40

важливо знати і не забувати: Особисті немайнові права

Про різні права особи та громадянина ми з Вами обговорювали неодноразово у нашій рубриці «Правова допомога». А саме зараз хочемо розповісти про те, як поділяються права фізичної особи.  З нами спілкується Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Скажіть будь ласка, з якого часу фізична особа набуває особисті немайнові права?

Такі права належать кожній фізичні особі з часу її народження або ж за законом. Ними вона володіє довічно.

Чи може людина відмовитися від особистих немайнових прав?

Ні, жодна фізична особа не може відмовитися від особистих немайнових прав. Її також ніхто не може позбавити цих прав. Вони  тісно пов'язані з фізичною особою. Зазначу, що ці права не мають економічного змісту.

У чому полягає суть особистого немайнового права?

Можливість вільно, на власний розсуд визначати свою поведінку у сфері свого приватного життя - саме таким  є  зміст особистого немайнового права фізичної особи.  

Яки є види особистих немайнових прав?

Законодавством визначено, зокрема, такі особисті немайнові права: на життя, на охорону здоров'я, на безпечне для життя і здоров'я довкілля, на свободу та особисту недоторканність, на недоторканність особистого і сімейного життя, на повагу до гідності та честі, на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, на недоторканність житла, на вільний вибір місця проживання та на свободу пересування, на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості.

Яким чином фізична особа реалізовує ці права?

Кожна фізична особа здійснює особисті немайнові права самостійно. А у разі потреби батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники  в інтересах малолітніх, неповнолітніх, а також повнолітніх фізичних осіб, які за віком або за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої особисті немайнові права, здійснюють їхні права.

Хто забезпечує здійснення фізичною особою особистих немайнових прав?

Забезпечують у межах своїх повноважень здійснення фізичною особою особистих немайнових прав органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування. Більше того,  юридичні особи та їх працівники, а також окремі фізичні особи, професійні обов'язки яких стосуються особистих немайнових прав фізичної особи, зобов'язані утримуватися від дій, якими можуть бути порушені такі права.

Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

Андрій Вовк

 

 

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар