Гомін Галичини




Прискорення нашої військової допомоги Україні

Прискорення нашої військової допомоги Україні

2023-03-17 07:55:39

Прискорення нашої військової допомоги Україні

16.03.2023

Минулого тижня на неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі ми обговорювали, як збільшити та прискорити нашу військову допомогу Україні, особливо в частині надання боєприпасів. Я запропонував тристоронній підхід, який передбачає спільну закупівлю боєприпасів.

 

инулого тижня на неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі ми обговорювали, як збільшити та прискорити нашу військову допомогу Україні, особливо в частині надання боєприпасів. Я запропонував тристоронній підхід, який передбачає спільну закупівлю боєприпасів.

 Read more  

Минулого тижня на неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі ми обговорювали, як збільшити та прискорити нашу військову допомогу Україні, особливо в частині надання боєприпасів. Я запропонував тристоронній підхід, який передбачає спільну закупівлю боєприпасів.

 

Через рік після того, як президент Путін розпочав загарбницьку війну проти України, він явно не зацікавлений у мирі. Він не відмовився від жодної зі своїх імперіалістичних військових цілей. Росія продовжує систематичне руйнування цивільної інфраструктури України. Вона як і раніше прагне завоювати весь Донбас. Росія кинула величезну кількість російських солдатів, щоб спробувати здобути символічну перемогу в Бахмуті, яку Путін не може отримати вже більше року. Але навіть ціною життів тисячі росіян, територіального прогресу поки що не здобуто. Починаючи з 24 лютого 2022 року Путін продемонстрував, що людські життя для нього нічого не варті, й неважливо – йдеться про українців чи росіян.

Напружена війна на виснаження

Зараз у цьому регіоні ведеться переважно артилерійська війна. У цій напруженій війні на виснаження щодня використовується багато боєприпасів, і наступні тижні будуть вирішальними. Враховуючи це, українське керівництво закликає до термінового та масового постачання артилерійських снарядів, засобів протиповітряної оборони, танків та інших видів вкрай необхідної військової техніки.

У відповідь на звернення президента Зеленського лідери ЄС обговорили на засіданні Європейської ради 9-10 лютого висунуту Естонією ідею спільної закупівлі боєприпасів на підтримку України. Відтоді ми наполегливо працювали, щоб сформувати конкретну пропозицію. Ми вперше обговорили це питання на засіданні Ради ЄС із закордонних справ 20 лютого. Ми також обмінялися думками щодо цього питання на нашій тристоронній зустрічі з Міністром закордонних справ України Кулебою та Генеральним секретарем НАТО Столтенбергом 21 лютого.

«Час має вирішальне значення: потрібно передати більше артилерійських боєприпасів і зробити це якомога швидше.

На нашій неформальній зустрічі міністрів оборони в Стокгольмі минулої середи Міністр оборони України Резніков чітко повторив такий сигнал: Збройним силам України терміново потрібна подальша військова підтримка, зокрема артилерійські боєприпаси. Час має вирішальне значення: потрібно передати більше артилерійських боєприпасів та зробити це якомога швидше.

З цією метою я висунув пропозицію, що складається з трьох напрямів і спирається на роботу, виконану Європейською службою зовнішньої дій та Європейським оборонним агентством разом з Комісією:

1. Забезпечення негайного постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів для Збройних сил України, зокрема калібру 155 мм, із наявних запасів держав-членів або з поточних замовлень. Я пропоную виділити 1 мільярд євро на відшкодування вартості цих боєприпасів через Європейський фонд миру.

2. Об’єднання європейського попиту та прискорення закупівель 155-мм боєприпасів для поповнення запасів держав-членів та забезпечення довгострокової підтримки України. Здійснюючи спільну закупівлю, ми зможемо зменшити ціни за одиницю товару та терміни доставки. Я запропонував мобілізувати додатковий 1 мільярд євро через ЄФМ для відшкодування вартості боєприпасів, які держави-члени разом закуплять для доставки в Україну. Це можна зробити за допомогою перспективного проєкту спільних закупівель, який Європейське оборонне агентство готує разом з державами-членами ЄС протягом останніх місяців.

3. Підтримка швидкого нарощування виробничих можливостей європейської оборонної промисловості. Щоб задовольнити величезний попит на поповнення запасів – як для України, так і для держав-членів ЄС – європейська оборонна промисловість потребує підтримки для збільшення виробництва та скорочення часу на виробництво. У сучасних геополітичних умовах це важливо для допомоги Україні, але, окрім цього, і для поповнення значного дефіциту потужностей нашої оборонної промисловості, який накопичився за останні тридцять років.

Щоб стати єдиною силою, ці три напрями повинні розвиватися паралельно: держави-члени ЄС із більшою ймовірністю погодяться підтримати Україну зі своїх наявних запасів, якщо отримають гарантію, що зможуть їх поповнити. Вони зможуть це зробити, лише якщо наша європейська оборонна промисловість збільшить свою потужність.

У Стокгольмі всі погодилися з необхідністю рухатися вперед

Під час нашої дискусії з міністрами оборони в Стокгольмі всі погодилися з необхідністю рухатися вперед. Проте над деякими питаннями потрібно попрацювати. Я маю намір досягти згоди щодо пакетної угоди за цими трьома напрямами на нашій наступній зустрічі міністрів закордонних справ і оборони, що відбудеться 20 березня, напередодні зустрічі Європейської ради 23-24 березня.

Спільна закупівля зброї – справді складне питання, тому що це абсолютно новий підхід у Європі. У 2021 році ми показали, що можемо вирішити серйозну європейську кризу, спільними закупівлями вакцин проти COVID-19. Але між двома ситуаціями є значні відмінності. У випадку вакцин, спочатку довелося профінансувати дослідження для їх розробки, перш ніж ми мали можливість спільно їх закупити. Що стосується боєприпасів, нам потрібно лише збільшити промислові потужності. Однак, щоб інвестувати в ці потужності, оборонна промисловість потребує ясності та визначеності. Це те, що ми маємо забезпечити зараз, щоб підтримати Україну в боротьбі проти найбільшої загрози миру та демократії в Європі з часів Другої світової війни.

оригінал статті натисніть тут:

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар