Щодо обмеження імпорту з України

Щодо обмеження імпорту з України

2023-05-04 00:56:48

Щодо обмеження імпорту з України

03.05.2023

Європейська Комісія вживає виняткових і тимчасових запобіжних заходів щодо обмеження імпорту з України

Європейська Комісія вживає виняткових і тимчасових запобіжних заходів щодо обмеження імпорту з України

 Read more  

Брюссель, 2 травня 2023 р.

2 травня Європейська Комісія вжила виняткових та тимчасових запобіжних заходів щодо імпорту обмежених обсягів товарів з України, задіявши механізм захисту внутрішнього ринку в рамках Регламенту про автономні торговельні заходи. Ці заходи є необхідними з огляду на виняткові обставини через наявність серйозних факторів стримування в логістичних ланцюгах п’яти держав-членів ЄС. Заходи стосуються лише чотирьох найменувань сільськогосподарської продукції українського походження – пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. Вони спрямовані на усунення вузьких місць у логістиці постачання цих товарів, які наразі виникли в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Заходи набудуть чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року.

Протягом цього періоду пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник, що походять з України, можуть продовжувати перебувати у вільному обігу в усіх державах-членах Європейського Союзу, крім п’яти прифронтових держав-членів ЄС: Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Ці товари можуть надалі бути в обігу або постачатися транзитом через ці п’ять держав-членів за допомогою спільної процедури митного транзиту або відправлятися до країн чи територій за межами ЄС.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та будь-яких інших товарів, які надходять з України.

Реагуючи на проблеми, що склалися для фермерів у сусідніх з Україною державах-членах ЄС, ці заходи водночас підтверджують рішучу відданість Європейського Союзу підтримці України та збереженню її можливостей щодо експорту своїх зернових, які мають вирішальне значення для того, щоб прогодувати світ і підтримувати доступні ціни на продовольство на тлі величезних викликів внаслідок неспровокованої російської агресії.

Заходи впроваджуються в рамках загального пакету підтримки, запропонованого Європейською Комісією, і будуть доповнені фінансовою підтримкою сільськогосподарських товаровиробників у зазначених п’яти державах-членах та подальшими заходами для полегшення транзиту українського зернового експорту через «Шляхи солідарності» до інших держав-членів Євросоюзу та країн, які не входять до його складу.

Єврокомісія готова повторно запровадити запобіжні заходи після завершення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року, доки триватиме це виняткове становище.

Європейська Комісія готова до проведення оцінки ситуації на ринку Європейського Союзу стосовно інших чутливих товарів за прискореною запобіжною процедурою з метою розробки пропозиції щодо нового Регламенту про автономні торговельні заходи після набуття чинності цим Регламентом.

Довідково

Європейський Союз тимчасово лібералізував увесь свій імпорт з України та призупинив заходи торговельного захисту проти українських підприємств до 5 червня 2023 року. Завдяки цим заходам ЄС суттєво підтримує економіку України, понівечену війною. Він також запровадив «Шляхи солідарності» для забезпечення можливостей постачання українського зерна до найбільш нужденних країн, оскільки загарбницька російська війна вкрай обмежила доступ України до її чорноморських портів. «Шляхи солідарності Україна-ЄС» стали життєдайною артерією для економіки України та новим механізмом взаємодії з Євросоюзом, а також слугують для запобігання глобальній продовольчій кризі.

Зростання транспортних потоків на кордоні між Україною та Євросоюзом вплинуло на логістичні витрати та створило вузькі місця, що призвело до перевантаження складських потужностей і логістичних ланцюгів. Ці виняткові обставини впливають на економічну життєздатність місцевих товаровиробників у зазначених державах-членах ЄС. За оцінкою Європейської Комісії ситуація вимагає негайного вжиття заходів відповідно до Статті 4(9) Регламенту про автономні торговельні заходи.

Для отримання додаткової інформації

 

Імплементаційний регламент Європейської Комісії про запровадження запобіжних заходів щодо

окремих товарів, що походять з України

Торговельні відносини ЄС з Україною

Цитати:                                                                                                                                                 IP/23/2562

«З початку неспровокованої та невиправданої російської агресивної війни Європейський Союз вжив рішучих і послідовних заходів з підтримки експортної спроможності України, включно з експортом зернових, які мають вирішальне значення для того, щоб прогодувати світ і зберегти доступні ціни на продовольство. Сьогоднішні заходи є частиною пакету, який підтверджує нашу тверду відданість Україні, одночасно вирішуючи логістичні та торговельні проблеми в сусідніх країнах-членах ЄС. З цим пакетом я радий наголосити, що ми продовжуємо дотримуватись єдиного підходу ЄС, а не односторонніх заходів, які ставлять під загрозу нормальне функціонування нашого єдиного ринку». – Валдіс Домбровскіс, виконавчий віце-президент Європейської Комісії та Єврокомісар з питань торгівлі – 05.02.2023.

Контакти для ЗМІ:

Miriam GARCIA FERRER (+32 2 299 90 75)

Roberta VERBANAC (+32 2 298 24 98)

Загальні звернення громадян: Europe Direct за телефоном 00 800 67 89 10 11 або електронною поштою

оригінал статті натисни тут:

ця стаття розміщена з метою медійної комунікації і інформування шановного читача газети"Гомін Галичини"

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар