Гомін Галичини
Пропонують практичну підтримку Україні у просуванні відповідальності за військові злочини 

Пропонують практичну підтримку Україні у просуванні відповідальності за військові злочини 

2023-05-14 23:01:27

Пропонують практичну підтримку Україні у просуванні відповідальності за військові злочини 

12.05.2023 

США, ЄС і Велика Британія пропонують практичну підтримку Україні у просуванні відповідальності за військові злочини 

US, EU and UK offer practical support to Ukraine in push for War crimes accountability  

The Atrocity Crimes Advisory Group's Leadership Forum met in Warsaw, Poland on May 11-12, 2023, one year after its launch on May 25, 2022.

 Read more  

Форум лідерів Atrocity Crimes Advisory Group зібрався у Варшаві, Польща, 11-12 травня 2023 року, через рік після його запуску 25 травня 2022 року.

Консультативна група Atrocity Crimes Advisory Group (ACA) є унікальним багатостороннім партнерством. ACA була створена Сполученими Штатами, Європейським Союзом і Сполученим Королівством для підтримки Генеральної прокуратури України (OPG) у розслідуванні та судовому переслідуванні військових злочинів і порушень міжнародного гуманітарного права внаслідок неспровокованої та незаконної війни Росією . Метою ACA є сприяти досягненню справедливості та притягненню до відповідальності тих, хто винен у жорстоких злочинах.  

Генеральний прокурор України Андрій Костін нещодавно заявив, що в Україні зареєстровано понад 82 тисячі справ про військові злочини. 

Мета Лідерського форуму — підтвердити зобов’язання перед ACA та правосуддям для України, продемонструвати єдиний фронт у зусиллях притягнути Росію до відповідальності та обговорити багатонаціональну підтримку цих зусиль. ACA координує роботу партнерів, щоб забезпечити ефективне та швидке використання фінансових ресурсів і кваліфікованого персоналу для задоволення потреб підрозділів воєнних злочинів OPG в Україні. 

ACA вже надає технічні ноу-хау та досвід для OPG, щоб збільшити свої можливості та потенціал. Під егідою ACA виконавці розробили та надали керівництво для OPG щодо того, як опитувати вразливих жертв і свідків, у тому числі тих, хто утримується як ув’язнені, дітей, які піддалися фільтрації, та жертв насильства за статтю. 

Три голови ACA (представляючі учасників ACA) — це посол США Бет Ван Шак, керуючий директор Служби зовнішніх дій ЄС Стефано Томат і глава департаменту зовнішньої політики, Співдружності та розвитку Великобританії Гейзел Кемерон. 

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив:  

«Підтримуючи справедливий, незалежний судовий процес, команда ACA демонструє одну з сильних сторін демократії: свою повагу до правди та справжньої відповідальності». 

Про це заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. 

«В Україні не може бути безкарності тих, хто вчинив військові злочини. Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) є ключовим учасником ЄС для надання допомоги Консультативній групі Atrocity Crime Advisory Group, яка має мандат підтримувати роботу Офісу Генерального прокурора. Підтримка КМЄС України в її пошуках справедливості є ще одним доказом непохитної відданості ЄС підзвітності та майбутньому України та добробуту її народу».   

Державний секретар Великої Британії у справах закордонних справ, Співдружності та розвитку Джеймс Клеверлі сказав: 

«Звірства, свідками яких ми стали в Україні після незаконного вторгнення Росії, викликають огиду. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Я пишаюся тим, що Велика Британія та наші міжнародні партнери взяли на себе провідну роль у підтримці розслідувань військових злочинів в Україні. Ми єдині з Україною і вітаємо роботу Генерального прокурора у забезпеченні справедливості для народу України». 

 

Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін. 

«Виклики, які виникають через величезну кількість військових злочинів, скоєних агресором на українській землі, є величезними. Від цих злочинів постраждали тисячі мирних жителів. Підтримка ACA є незамінним внеском у нашу відповідь на ці виклики. Це включає допомогу в розслідуванні та судовому переслідуванні міжнародних злочинів Росії та сприяння нашим зусиллям із забезпечення допомоги та захисту постраждалих і свідків. «

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльниість міжнародних організацій в Україні задня наближення перемоги у війні росії проти України.

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар