У Тбілісі відбувся мітинг на підтримку колишнього президента країни Саакашвілі

У Тбілісі відбувся мітинг на підтримку колишнього президента країни Саакашвілі

2023-07-06 07:47:04

У Тбілісі відбувся мітинг на підтримку колишнього президента країни Саакашвілі

ЕКСКЛЮЗ??ВНО

 

У Тбілісі під клінікою "Вівамед", де наразі перебуває колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі пройшов протест проти чинної влади країни. Демонстранти вимагали допустити до Саакашвілі лікарів.

Фото з місця проведення мітингу Суспільному надав генеральний секретар партії "Єдиний національний рух Грузії" Петре Ціскарішвілі.

На світлині видно, як близько сотні людей зібралося під лікарнею "Вівамед". Вони тримають прапори Грузії, України, ЄС та США.

Грузія
Мітинг на підтримку експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі, Тбілісі, 4 липня 2023 рік. Фото: Петре Ціскарішвілі

Протест на підтримку колишнього президента Грузії відбувався мирно. Грузинські поліцейські охороняли вхід у клініку "Вівамед". Демонстранти не вступали у сутички із правоохоронцями.

Грузія
Мітинг на підтримку експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі, Тбілісі, 4 липня 2023 рік. Фото: Петре Ціскарішвілі

Напередодні Петре Ціскарішвілі анонсував протести на підтримку експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

У коментарі Суспільному він також висловив впевненість, що експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі звільнять у наступні кілька місяців, якщо цьому сприятимуть західні партнери.

4 липня МЗС України викликало посла Грузії Георгія Закарашвілі для розмови через стан ув’язненого експрезидента Міхеіла Саакашвілі. Після цього дипломат мав відбути на батьківщину.

Міністерство закордонних справ Грузії висловило глибоку стурбованість рішенням української влади вислати посла Грузії з території України для консультацій.

"Ця акція є крайньою формою ескалації дипломатичних відносин, і дуже прикро, що офіційний Київ йде на такий крок проти дружньої держави та народу", — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства Грузії.

3 липня експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який знаходиться в тбіліській клініці "Вівамед", дистанційно приєднався до засідання суду вперше з лютого цього року. Під час свого виступу він продемонстрував свій фізичний стан.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на стан експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі та заявив, що "Росія руками грузинської влади вбиває громадянина України Міхеіла Саакашвілі" і зауважив, що Київ неодноразово закликав грузинську владу зупинити знущання з Саакашвілі.

"Я доручив Міністерству закордонних справ викликати посла Грузії в Україні та висловити йому рішучий протест і запропонувати залишити Україну протягом 48 годин для проведення консультацій зі своєю столицею", — заявив Зеленський і вчергове закликав владу Грузії передати України Міхеіла Саакашвілі для необхідного лікування і догляду.

Що відомо про арешт та стан здоров'я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали й доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі й родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі й вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня торік колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

19 листопада 2022 року мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

6 лютого 2023 року Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком. З клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

15 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав Грузію помилувати та звільнити експрезидента Михеїла Саакашвілі. Текст резолюції ухвалили 577 голосами "за", 33 "проти" та 26 "утрималися".

оригінал статті натисни тут:

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар