Рада ЄС погодила подальше фінансування підготовки Збройних cил України в межах EUMAM Ukraine

Рада ЄС погодила подальше фінансування підготовки Збройних cил України в межах EUMAM Ukraine

2023-11-28 21:14:09

Рада ЄС погодила подальше фінансування підготовки Збройних cил України в межах EUMAM Ukraine

 28.11.2023  

Брюссель

 Press and information team of the Delegation to UKRAINE

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Рада ЄС погодила подальше фінансування підготовки Збройних cил України в межах EUMAM Ukraine

Рада ЄС погодила подальше фінансування підготовки Збройних cил України в межах EUMAM Ukraine

 Read more  

28 листопада Рада ЄС ухвалила рішення про додаткове фінансування для навчання Збройних сил України в межах Місії ЄС з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine).

Ця підтримка надаватиметься через Європейський фонд миру (EPF) і включатиме необхідне летальне й нелетальне обладнання та матеріали, а також послуги для підтримки навчання. Фінансова сума була збільшена на 194 мільйони євро і тепер становить 255 мільйонів євро.

Метою сьогоднішнього рішення є продовження підтримки зусиль EUMAM у розбудові потенціалу Збройних сил України, виходячи з потреб України та враховуючи збільшення обсягу та складність навчальної програми.

Ця підтримка надалі сприятиме широкомасштабній підготовці особового складу Збройних сил України та дозволить країнам-членам ЄС забезпечити необхідне навчальне обладнання та приладдя.

На даний момент, з початку місії понад 34 000 солдатів пройшли підготовку, організовану EUMAM в Україні.

Контекст

Європейський фонд миру ― це позабюджетний інструмент, спрямований на підвищення здатності ЄС запобігати конфліктам, розбудовувати мир і зміцнювати міжнародну безпеку. Він дає змогу фінансувати оперативні дії у військовій чи оборонній сферах в рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики (CFSP).

17 жовтня 2022 року Рада ЄС прийняла рішення про створення місії EUMAM Ukraine з початковим терміном дії два роки. Місія є прямою відповіддю на запит України про підтримку, адресований Високому представнику. Вона призначена для забезпечення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки Збройних Сил України, а також координації та синхронізації діяльності країн-членів із проведення підготовки.

У листі від 23 серпня 2023 року українська влада визнала важливий внесок EUMAM Ukraine і звернулася з проханням про розширення навчання EUMAM Ukraine для підрозділів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної поліції та Служби безпеки України, що знаходяться в оперативному підпорядкуванні Збройних Сил України.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар