ЄС в Україні: новини співпраці

ЄС в Україні: новини співпраці

2024-02-14 18:39:41

ЄС в Україні: новини співпраці

ЄС-Україна:
разом відповідати на виклики

Медіа-дайджест, січень 2024
 
 
 

У свіжому випуску Медіа-дайджесту – публікації про ключові події січня, які демонструють стан і перспективи відносин між ЄС та Україною.

Насичений подіями початок 2024 року довів, що світ стоїть перед новими викликами, які можна подолати лише спільними зусиллями, об’єднавшись навколо ідеї забезпечення миру та рішучих змін на майбутнє. Європейський Союз не залишається осторонь світових тенденцій і готує реформи, які посилять його роль у світовій політиці.

Більше інформації читайте у свіжому випуску Медіадайджесту.

ТОП 3

Фото: Twitter / Katarína Mathernová
Фото: Twitter / Katarína Mathernová

 

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова:
«У 2024 році буде написана нова сторінка у відносинах між ЄС та Україною»

Наприкінці грудня 2023 року в статті для Європейської правди посол ЄС в Україні Катаріна Матернова написала, що війна в Україні змушує нас дивитися на наступаючий новий рік зі страхом, «але також і з рішучістю боротися доти, доки Україна не розв’яжеться». переможець. Водночас ми входимо в новий рік з надією та нетерпінням, оскільки у 2024 році буде написана нова сторінка у відносинах між ЄС та Україною». Вступ до ЄС, який підтримує абсолютна більшість українців, не є завданням лише влади. «Це зусилля всього суспільства», — підкреслила Матернова.


Фото: Девід Фернандес /EPA
Фото: Девід Фернандес /EPA

 

 

Жозеп Боррель: «На кону наша безпека»

За підсумками засідання Ради ЄС у статті для італійського видання la Repubblica верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель наголосив, що Європа не може дозволити російському президенту перемогти в Україні: «На кону наша безпека». Європа має надати Україні всю необхідну допомогу для перемоги, і зробити це якомога швидше, сказав він.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

 

ЄС затвердив свої пріоритети на 2024 рік у сфері прав людини

22 січня Рада Європейського Союзу схвалила ключові пріоритети Європейського Союзу на форумах Організації Об’єднаних Націй з прав людини на 2024 рік, підтверджуючи прихильність ЄС верховенству права та міжнародній системі, побудованій на чесності та справедливості. Зокрема, ЄС рішуче виступає проти смертної кари за будь-яких обставин і засуджує застосування тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання.

Читайте більше сьогодні

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
УКРАЇНА–ЄС:
АЛГОРИТМ ПРИЄДНАННЯ

На порядку денному – перевірка законодавства України

Під час зустрічі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і президента України Володимира Зеленського на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі обговорювалися ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу, насамперед у контексті Україна наближається до фактичного початку переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

Сторони домовилися провести передвступний скринінг українського законодавства, що є ще одним кроком до початку переговорів.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
СХІДНЕ ПАРТНЕРСТВО

Війна Росії активізувала Східне партнерство

Згідно з останнім Індексом Східного партнерства, вторгнення Росії в Україну посилило інтеграцію між окремими країнами регіону та ЄС. Індекс Східного партнерства, розроблений Форумом громадянського суспільства Східного партнерства, оцінює прогрес країн-учасниць у таких сферах: демократія, належне врядування та верховенство права; наближення політики країн Східного партнерства до ЄС; і цілі сталого розвитку. Індекс також враховує різні типи змін, такі як прогрес у реформах, відступ від демократії чи відхилення від політичного курсу, а також стагнацію чи відсутність змін. Крім того, індекс об’єднує наскрізні питання в рамках своєї оцінки, приділяючи особливу увагу гендерній рівності та правам людини.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Судова реформа:
як подолати кадровий голод

Україна розпочала судову реформу та має стратегічне бачення її впровадження. У контексті переговорів щодо вступу до ЄС Єврокомісія окреслила перелік пріоритетних напрямів: законодавчі гарантії незалежності та неупередженості суддів; відкритий відбір суддів за об’єктивними критеріями якості кандидатів; і кодекси етики та автоматичний розподіл справ суддям. Як досягти цих цілей, коли кадрів не вистачає?


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Маршрути в Україну на оновлених індикативних картах доріг та залізниць ЄС

Україна та Європейський Союз погодили прийнятність оновлених індикативних карт доріг та залізниць Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Вони будуть остаточно затверджені ЄС у квітні 2024 року. Єврокомісія вже виключила російські та білоруські маршрути з мережі TEN-T, а також знизила статус маршрутів в ЄС на стиках з цими країнами.


Фото: eenergy.com.ua
Фото: eenergy.com.ua

ЄІБ виділить 3 млн євро на енергоефективну модернізацію трьох українських міст

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив 3 млн євро на підвищення енергоефективності громадських будівель у Запоріжжі, Кам'янському та Луцьку. Кошти будуть спрямовані на термомодернізацію та енергозберігаючі заходи в закладах охорони здоров’я та освіти. Очікується, що ці оновлення зменшать витрати на енергію в довгостроковій перспективі та допоможуть створити більш зелене міське середовище.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС підтримує розширення прав і можливостей жінок

Перші учасники проекту «Ми діємо ІІ: Розширення можливостей жінок», що фінансується ЄС, успішно пройшли професійне навчання за десятьма прикладними професіями в центрах сприяння зайнятості в Сумській, Полтавській, Дніпровській та Миколаївській областях України. Проект реалізується Фондом народонаселення ООН в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з ГО «Інноваційні соціальні рішення». Загалом 300 жінок взяли участь у місячному навчальному курсі та отримали стартові набори з інструментами та матеріалами, які допоможуть їм розпочати власну справу чи знайти роботу.


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар