В трускавецькій лікарні пробували розставити всі крапки над «і»

В трускавецькій лікарні пробували розставити всі крапки над «і»

2014-12-23 13:31:01

В трускавецькій лікарні пробували розставити всі крапки над «і»

Актовий зал Трускавецької міської лікарні давно не бачив такої великої кількості людей. Всі місця зайняті, по проходах неможливо пройти, декому стає погано, хоча, здавалося б, медики не мають хворіти. За нашими підрахунками, на зустріч прийшло біля півтисячі працівників КП «Трускавецька міська лікарня» – лікарі, медсестри, санітарки, технічні працівники, кухарі тощо.

Головний лікар ТМЛ Андрій Кульчинський пояснює, що приводом зборів став лист, написаний одним із працівників лікарні, лікарем, завідувачем урологічного відділення Орестом Лисиком. Лист складений у формі запитань і адресований міському голові Трускавця, голові Служби безпеки України та Генеральному прокурору України. І практично основний час зустрічі головного лікаря з персоналом лікарні було потрачено на відповіді на запитання, викладені у цьому листі.

Чи відповідає головний лікар вимогам щодо займаної посади стосовно стажу роботи та категорії? За які кошти придбав дорогий автомобіль? Чому зрізаються дерева на території лікарні, чи є на це необхідні дозволи? Чому на роботу приймаються лікарі з Донецька, коли свої працюють на 0,25 або і на 0,1 ставки? Чи були ці люди працевлаштовані відповідно до вимог трудового законодавства? За які кошти головний лікар тричі в цьому році їздив за кордон? Чи правомірно проводиться будівництво нових приміщень на території Трускавецької міської лікарні?

Ці та інші питання із листа-скарги в більшості своїй не нові. Більше половини цих питань ставилося ще в перший рік роботи Андрія Кульчинського на посаді головного лікаря. Нагадаємо, що на «Трускавецькому віснику» ще в жовтні 2011 року піднімалося питання недостатньої кваліфікації Андрія Кульчинського, якого тоді призначили на посаду головного лікаря (стаття «Кадрове безумство з ознаками корупційних діянь»). Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я, затверджений Наказом МОЗ України від 29.03.2002 за № 117 та погоджений Міністерством праці та соціальної політики України (із змінами, внесеними згідно з Наказами МОЗ № 131-О від 18.06.2003 та № 277 від 25.05.2007) в пункті 1.3 чітко регламентує, що “головний лікар обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень” повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам: 1) післядипломна спеціалізація за фахом “Організація і управління охороною здоров’я”, 2) вища кваліфікаційна категорія за лікарською спеціальністю та за фахом “Організація управління охороною здоров’я”, 3) стаж роботи за лікарською спеціальністю для головного лікаря обласної лікарні — не менше 10 років, та за фахом “Організація управління охороною здоров’я” — не менше 8 років; для головного лікаря центральної міської та центральної районної лікарень — відповідно не менше 7 та 5 років, 4) стажування в органах управління вищого рівня.

Так от, це питання не хвилювало чомусь нікого крім одного журналіста – ні в 2011, ні в 2012, ні в 2013 році, ні майже весь 2014 рік. Не хвилювало ні міського голову, який звільнив із займаної посади попереднього головного лікаря Осипа Свіжинського та уклав і щороку поновлював контракт з Андрієм Кульчинським, не хвилювало ні правоохоронні органи, ні членів колективу лікарні. Тому факт, що це питання «раптово» виплило напередодні місцевих виборів – не що інше, як політичне замовлення.

Андрій Кульчинський пояснює, що за три роки на посаді головного лікаря підвищував свою кваліфікацію, наводить приклади, показує сертифікати, розповідає, що навчався в Літній школі, навчається і зараз у Львові, переймає досвід зарубіжної медицини. Саме тому і їздив цього року на кілька днів до Парижа, щоб познайомитися з передовими європейськими клініками. Каже, що їздив на запрошення члена ради правління Українського лікарського товариства Андрія Базилевича, причому їздив за свої, кровно зароблені кошти. Це була одна з трьох цьогорічних закордонних поїздок, якими тикають в очі головному лікарю. Друга – в Болгарію із сім`єю, на один тиждень. Хіба не має права лікар на відпочинок? А третя поїздка – теж на навчання, щоправда не за кордон, а в сусіднє Закарпаття…

Андрій Кульчинський не кається, що взяв на роботу біженців із Донецька, висококваліфікованих урологів, зокрема і кількаразово згадуваного в листі Ігоря Деркача. Щодо зрізання дерев, то на це є необхідні дозволи. А щодо співпраці з приватними фірмами, які вкладають кошти у розвиток лікарні, то головний лікар переконаний, що нічого протизаконного тут нема. Для прикладу, добудова, про яку теж згадується в листі, дала можливість утеплити хірургічний корпус, де раніше було завжди холодно. Втім, більш вичерпні відповіді на поставлені запитання вже публікувалися, в тому числі і на «Трускавецькому віснику»: у статті «Чи все гаразд у трускавецькій лікарні?» від 20 червня 2013 року та статті «Андрій Кульчинський: «Якщо хочеш щось змінити, бери на себе відповідальність і працюй!» від 1 липня 2014 р. Тому нема сенсу вкотре переповідати почуте на зборах колективу 22 грудня. Бо чим більше ти щось доводиш, тим більші підозри накликаєш на себе. Як у тому анекдоті, де чоловік не мав доньок, а доводив, що вони не курви…

Термін контракту головного лікаря міської лікарні закінчується 31 грудня. Міський голова може цей контракт і не продовжити, якщо має якісь аргументи. За часів Сталіна жартували, що «була б людина, а стаття знайдеться», тож надуманих приводів можна буде знайти скільки хочеш. За нашою інформацією, в Трускавецькому суді вже лежить справа щодо контракту з головним лікарем ТМЛ. Але суди тривають довго, а до місцевих виборів – якихось півроку, ну максимум дев`ять місяців. Тому зрозуміло, що діючий мер, у якого нещодавнє соціологічне опитування виявило аж 3% підтримки трускавчан, усуває потенційних конкурентів – спочатку контракт не продовжив депутату Олександру Ткаченкові, тепер – депутату Андрієві Кульчинському.

Екс-мер Трускавця Лев Грицак має 10,9% такої підтримки, хоча ще не декларував, піде він на вибори мера чи ні. А Андрій Кульчинський вже тепер може розраховувати на те, що його підтримує 24% виборців міста-курорту, хоча Ігор Кісак і дихає йому в спину.

Збори в Трускавецькій лікарні закінчилися великим обуренням працівників – як, за добру роботу їхнього очільника хочуть звільнити з посади? Більш радикальні обіцяли йти пікетувати мерію, поміркованіші запропонували наразі лише збирати підписи під досить виваженим толерантним листом на адресу поки що діючого міського голови Трускавця. Пояснення Андрія Кульчинського не задовольнили автора скарги Ореста Степановича Лисика, але повноцінно йому виступити не дали. Щоправда, з кількох слів лікаря-уролога стало зрозуміло, що написати лист його спонукали особисті мотиви – страх втратити посаду та незадоволення успіхом інших лікарів, недавно прийнятих на роботу.

Колектив лікарні підтримав слова свого головного лікаря, що сміття з хати виносити не потрібно. Це стосується і ситуації із виявленими на горищі ящиками медикаментів, і ряду недоліків, які мають вмерти в лікарні. Але цілком очевидним є факт, що загальнолікарняними зборами все це не закінчиться…

Володимир Ключак

 

 

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар